Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2011. gada 4. oktobra noteikumi Nr. 768 "Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 3.augusta noteikumos Nr.721 "Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.10.2011., Nr. 160 https://www.vestnesis.lv/ta/id/237414-grozijumi-ministru-kabineta-2010-gada-3-augusta-noteikumos-nr-721-kartiba-kada-berni-skerso-valsts-robezu-

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.769

Grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 4.janvāra noteikumos Nr.11 "Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa "Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā" nolikums"

Vēl šajā numurā

11.10.2011., Nr. 160

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 768

Pieņemts: 04.10.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.768

Rīgā 2011.gada 4.oktobrī (prot. Nr.57 35.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 3.augusta noteikumos Nr.721 "Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu"

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas
valsts robežas likuma 10.panta piekto daļu
un Bērnu tiesību aizsardzības likuma 76.panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2010.gada 3.augusta noteikumos Nr.721 "Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 128.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 6.punktu šādā redakcijā:

"6.1 Šo noteikumu 5. un 6.punktā minētā pilnvara nav nepieciešama, ja bērns izceļo no valsts bāriņtiesas pārstāvja pavadībā, lai izpildītu nolēmumu par bērna atgriešanos valstī, kurā ir viņa dzīvesvieta. Bāriņtiesas pārstāvis, kura pavadībā bērns izceļo no valsts, robežpārbaudes laikā pēc Valsts robežsardzes amatpersonas pieprasījuma uzrāda bāriņtiesas priekšsēdētāja pilnvaru nogādāt bērnu atpakaļ uz valsti, kurā ir viņa dzīvesvieta, vai lēmuma norakstu par bāriņtiesas priekšsēdētāja ievēlēšanu, ja bērnu nogādā bāriņtiesas priekšsēdētājs, un zvērināta tiesu izpildītāja akta norakstu par bērna nodošanu bāriņtiesas pārstāvim, lai nogādātu bērnu atpakaļ uz valsti, kurā ir viņa dzīvesvieta."

2. Papildināt noteikumus ar 10.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"10.3. bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, izceļo no valsts tā vecāka pavadībā, kurš nav Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā, saskaņā ar Latvijas tiesas lēmumu vai nolēmumu un apliecību, ko ārvalsts tiesa vai kompetentā iestāde izsniegusi saskaņā ar Padomes 2003.gada 27.novembra Regulas (EK) Nr.2201/2003 par jurisdikciju un spriedumu atzīšanu un izpildi laulības lietās un lietās par vecāku atbildību un par Regulas (EK) Nr.1347/2000 atcelšanu 42.panta 1.punktu (par bērna atgriešanos valstī, kurā ir viņa dzīvesvieta). Šādā gadījumā, izceļojot no valsts, uzrāda attiecīgā lēmuma norakstu valsts valodā vai nolēmuma un apliecības norakstu, ievērojot valodas prasības, kas paredzētas šajā apakšpunktā minētās regulas 45.pantā."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs, tieslietu ministrs A.Štokenbergs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!