Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 23. janvāra sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 26.01.2001., Nr. 15 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2369

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas Ziemas sesijas 25. janvāra sēdē

Vēl šajā numurā

26.01.2001., Nr. 15

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 23. janvāra sēdē

Akceptēti "Noteikumi par valsts nodevu par notariālo darbību izpildi un īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā" .

Akceptēts rīkojums "Par valsts kustamās mantas — kuģa "Pope" — pārdošanu" .

Ministru kabinets akceptēja "Mājsaimniecības veļas mazgājamo mašīnu un kombinēto mazgāšanas un žāvēšanas mašīnu marķēšanas noteikumus" . Tie nosaka Latvijas tirgū piedāvātās mājsaimniecības veļas mazgāšanas mašīnas, veļas žāvēšanas mašīnas un kombinētās mazgāšanas un žāvēšanas mašīnas, kurām nepieciešams marķējums un to marķēšanas kārtība. Noteikumi attiecas uz šādām iekārtām, kas darbojas, izmantojot elektrību arī gadījumos, ja tās lieto citās darbības jomās, nevis mājsaimniecībā. Noteikumi stāsies spēkā 2001.gada 1.jūlijā.

Akceptēti "Mājsaimniecības ledusskapju un saldētavu marķēšanas noteikumi", "Mājsaimniecības krāšņu marķēšanas noteikumi", "Mājsaimniecības trauku mazgājamo mašīnu marķēšanas noteikumi" un "Mājsaimniecības spuldžu marķēšanas noteikumi" . Noteikumi attiecas uz minētajām iekārtām, kas darbojas, izmantojot elektrību arī gadījumos, ja tās lieto citās darbības jomās, nevis mājsaimniecībā. Noteikumi stāsies spēkā 2001.gada 1.jūlijā.

Valdība akceptēja un nosūtīja izskatīšanai Saeimā likumprojektu "Konkurences likums" . Likuma mērķis būs attīstīt, aizsargāt un veicināt brīvu, godīgu un vienlīdzīgu konkurenci visās tautsaimniecības nozarēs sabiedrības interesēs, ierobežojot tirgus koncentrāciju, pārtraucot konkurenci regulējošajos normatīvajos aktos aizliegtās darbības un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā saucot pie atbildības attiecīgās personas. Likumprojekts izstrādāts, ņemot vērā esošā Konkurences likuma piemērošanas praksi. Akceptētajā likumprojektā ir precizētas definīcijas, Konkurences padomes statuss, izdarītas izmaiņas naudas sodu piemērošanas sistēmā un izmaiņas likuma sadaļā, kas attiecas uz uzņēmumu apvienošanās kontroli un uzraudzību.

Ministru kabinets akceptēja grozījumu projektu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā . Grozījumu projekts paredz nepārprotami norādīt, ka Konkurences likumā un citos likumos, kas nosaka kārtību valstī, ietverto aizliegumu pārkāpumi un atbildība par tiem, kā arī process, kā pie atbildības tiek sauktas personas, pieder administratīvo tiesību kopai.

Akceptēts rīkojums "Par maksātnespējīgā likvidējamā valsts uzņēmuma "Liepājas okeāna zvejas flotes bāze" bijušo darbinieku prasījumu apmierināšanu" .

Valdība akceptēja un nosūtīja izskatīšanai Saeimā grozījumu projektu likumā "Par civilstāvokļa aktiem" . Grozījumu projekts paredz precizēt novadu pašvaldību kompetenci civilstāvokļa aktu jomā.

Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Nemedījamo sugu indivīdu iegūšanas, Latvijas dabai neraksturīgo savvaļas dzīvnieku ieviešanas (introdukcijas), kā arī dzīvnieku populācijas atjaunošanas (reintrodukcijas) dabā atļauju izsniegšanas kārtība" .

Akceptēti noteikumi "Dabīgā minerālūdens un avota ūdens obligātās nekaitīguma un marķējuma prasības" .

Akceptēts rīkojums "Par Liepājas Pedagoģijas akadēmijas rektora apstiprināšanu" .

Ministru kabinets akceptēja rīkojumus "Par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā" . Latvijas pilsonība naturalizācijas kārtībā piešķirta 450 pilsonības pretendentiem, tai skaitā 65 viņu nepilngadīgajiem bērniem.

Valdība akceptēja rīkojumu "Par mazuta aizdošanu Rēzeknes pilsētas domei" .

Ministru kabinets pieņēma zināšanai informāciju par valsts akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš" restrukturizācijas gaitu .

Valdība pieņēma zināšanai informāciju par Vecrīgas satiksmes organizācijas projekta gaitu 2000.gadā .

Akceptēts rīkojums "Par valsts valodas prasmes pārbaudes sistēmas institucionālo maiņu" .

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 22.augusta noteikumos Nr.296 "Noteikumi par profesionālo un amata pienākumu veikšanai nepieciešamo valsts valodas zināšanu apjomu un valodas prasmes pārbaudes kārtību" un grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 22.septembra noteikumos Nr.293 "Valsts valodas centra nolikums" . Grozījumi nepieciešami, lai nodotu Valsts valodas centra kompetencē esošo valsts valodas atestācijas funkciju ar tās izpildei nepieciešamo finansējumu Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centram.

Akceptēti "Noteikumi par TARIC klasifikatoru" .

Valdība akceptēja rīkojumu "Par Ministru kabineta Atzinības raksta piešķiršanu" . Ministru kabineta Atzinības raksts piešķirts Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājam Aivaram Niedrem — par mūža ieguldījumu likumdošanas un advokatūras attīstībā Latvijā, kā arī advokātu profesionālās izaugsmes veicināšanā un Daugavpils Pedagoģiskās universitātes mācību prorektoram Staņislavam Rabšam — par ievērojamu ieguldījumu Latgales novada izglītības un kultūras attīstībā.

Akceptēts tiesību akta projekta anotācijas paraugs . Atbalstīts priekšlikums anotācijas paraugu un tās aizpildīšanas metodiku kā vienotu dokumentu apstiprināt ar Ministru kabineta instrukciju.

Pieņemta zināšanai informācija par valsts nodevu atvieglojumu piemērošanas praksi . Ministrijām uzdots mēneša laikā apkopot un iesniegt Finansu ministrijā vispusīgu informāciju par atvieglojumu piemērošanu valsts nodevām (piemēram, valsts nodevu objekti, atvieglojumu piemērošanas kritēriji, atvieglojumu summas). Finansu ministrijai uzdots apkopot ministriju iesniegto informāciju un sagatavot priekšlikumus par vienotas valsts nodevu atvieglojumu sistēmas izveidošanu.

Valdība pieņēma zināšanai informāciju par Rīgas Aviācijas universitāti . Izglītības un zinātnes ministrijai uzdots: izvērtēt iespēju Rīgas Aviācijas universitātes parādu nomaksā paredzēt Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes dalību; panākt vienošanos ar Latvijas Universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti par tiem likvidējamās Rīgas Aviācijas universitātes nekustamā īpašuma objektiem, kas būtu nepieciešami augstskolu studiju procesa nodrošināšanai; kopīgi ar Finansu ministriju, Ekonomikas ministriju un Tieslietu ministriju sagatavot ar precīziem aprēķiniem pamatotus risinājumu variantus par Rīgas Aviācijas universitātes likvidācijas procesa turpmākajiem pasākumiem, ievērojot, ka līdzekļi no valsts budžeta likvidējamās Rīgas Aviācijas universitātes parādu segšanai netiek paredzēti, un iesniegt attiecīgus priekšlikumus Ministru kabineta sēdē 6.februārī; izvērtēt atbildīgo amatpersonu darbības likumību un atbilstību ieņemamajam amatam un sniegt attiecīgo informāciju Ministru kabineta sēdē 6.februārī.

Pieņemta zināšanai informācija par Latvijas pozīciju Pasaules tirdzniecības organizācijā (PTO) attiecībā uz valstīm, kuras plāno iestāties Pasaules tirdzniecības organizācijā . Ārlietu ministrijai un atbildīgajām nozaru ministrijām uzdots pievērst īpašu uzmanību Latvijas uzņēmēju interešu un tiesību aizstāvībai saistībā ar Latvijas dalību Pasaules tirdzniecības organizācijā. Atbildīgajām nozaru ministrijām uzdots iesniegt informāciju par konkrētiem Latvijas uzņēmēju tiesību pārkāpumiem Ārlietu ministrijā.

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!