Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Centrālā vēlēšanu komisija
Centrālā vēlēšanu komisija publicē pieņemtos lēmumus, t. sk. par instrukciju apstiprināšanu, par grozījumiem vēlēšanu iecirkņu sarakstā, par tautas nobalsošanas izsludināšanu, par vēlēšanu vai tautas nobalsošanas rezultātiem, par iniciatīvas grupas reģistrēšanu vai atteikumu reģistrēt u.c.

Pirms vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija publicē priekšvēlēšanu programmas, kandidātu sarakstus, kā arī ziņas par kandidātiem:

  • ne vēlāk kā divdesmit dienas pirms Saeimas vēlēšanu dienas;
  • ne vēlāk kā deviņpadsmit dienas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 2011. gada 26. jūlija lēmums Nr. 41 "Par instrukcijas apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.07.2011., Nr. 118 (4516) https://www.vestnesis.lv/ta/id/233821

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Konkurences padomes lēmums Nr.40

Par lietas neierosināšanu

Vēl šajā numurā

29.07.2011., Nr. 118 (4516)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 41

Pieņemts: 26.07.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.41

Rīgā 2011.gada 26.jūlijā

Par instrukcijas apstiprināšanu

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

Apstiprināt instrukciju "Vēlēšanu iecirkņa komisijas darbība balsošanas pa pastu organizēšanā Saeimas vēlēšanās".

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs K.Kamradzis

 

 

APSTIPRINĀTA
ar Centrālās vēlēšanu komisijas
sēdes 2011.gada 26.jūlija lēmumu Nr.41

Instrukcija
"Vēlēšanu iecirkņa komisijas darbība balsošanas pa pastu organizēšanā Saeimas vēlēšanās"

1. Vēlēšanu iecirkņos ārvalstīs, kuros tiek organizēta balsošana pa pastu, vēlēšanu iecirkņa komisija (turpmāk – iecirkņa komisija) uzsāk darbu trīs nedēļas pirms vēlēšanu dienas. Iecirkņa komisija no attiecīgās diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības atbildīgā darbinieka pieņem vēlētāju reģistrācijas dokumentus (vēlētāju sarakstu balsošanai pa pastu, iesniegumus par balsošanu pa pastu, iesniegumus par vēlēšanu materiālu saņemšanas adreses maiņu, pasu spiedogus un citus vēlēšanu dokumentus un materiālus, ja tādi ir).

2. Iecirkņa komisijas sekretārs vai viņa prombūtnes laikā cits iecirkņa komisijas priekšsēdētāja pilnvarots komisijas loceklis raksta Vēlēšanu gaitas žurnālu, izdarot tajā atzīmes par iecirkņa komisijas darbību pirms vēlēšanu dienas.

3. Iecirkņa komisija ne vēlāk kā desmit dienas pirms vēlēšanu dienas nosūta vēlētāju sarakstā balsošanai pa pastu reģistrētajiem vēlētājiem uz iesniegumā norādīto adresi visu Rīgas vēlēšanu apgabalā pieteikto kandidātu sarakstu vēlēšanu zīmes, ar attiecīgās iecirkņa komisijas zīmogu apzīmogotu vēlēšanu aploksni un reģistrācijas lapu ar informāciju par kārtību, kādā izdarāma balsošana, norādot arī kārtas numuru, ar kādu vēlētājs reģistrēts vēlētāju sarakstā balsošanai pa pastu.

4. Vēlētājs, kurš saņēmis dokumentus balsošanai pa pastu, izraugās vienu vēlēšanu zīmi, kas atbilst tam kandidātu sarakstam, par kuru viņš balso. Vēlēšanu zīmē pretī kandidāta uzvārdam vēlētājs pēc savas izvēles var izdarīt atzīmi "+", neizdarīt atzīmi vai svītrot kandidāta vārdu vai uzvārdu. Pēc tam vēlēšanu zīmi ieliek vēlēšanu aploksnē un to aizlīmē.

5. Aizlīmēto vēlēšanu aploksni vēlētājs ievieto pasta aploksnē kopā ar reģistrācijas lapu un aizlīmē pasta aploksni. Uz pasta aploksnes norāda savu kārtas numuru, ar kādu viņš ir reģistrēts vēlētāju sarakstā balsošanai pa pastu, atzīmē, ka tajā ir vēlēšanu aploksne, un nekavējoties nosūta iecirkņa komisijai, kas viņam piesūtījusi vēlēšanu dokumentus, ievērojot, ka iecirkņa komisija atvērs tikai tās pasta aploksnes, kuras būs saņemtas līdz balsu skaitīšanas uzsākšanai.

6. Vēlēšanu iecirknī saņemtās pasta aploksnes, uz kurām ir atzīme, ka tajās ir vēlēšanu aploksne, iecirkņa komisija uzglabā neatvērtas līdz vēlēšanu iecirkņa slēgšanai vēlēšanu dienā, pulksten astoņiem vakarā pēc vietējā laika.

7. Pirms balsu skaitīšanas uzsākšanas iecirkņa komisija pa vienai atver saņemtās pasta aploksnes:

7.1. konstatējusi, ka pasta aploksnē ir viena vēlēšanu aploksne, kura apzīmogota ar attiecīgās iecirkņa komisijas zīmogu, un viena vēlētāja reģistrācijas lapa, kā arī pārliecinājusies, ka vēlētājs ir reģistrēts sarakstā balsošanai pa pastu,- un ka viņš jau iepriekš nav atsūtījis vēlēšanu aploksni, iecirkņa komisija sarakstā balsošanai pa pastu izdara atzīmi par vēlēšanu aploksnes saņemšanu. Šādas vēlēšanu aploksnes novietojamas vienkopus līdz balsu skaitīšanas uzsākšanai. Atsevišķi uzkrājamas arī reģistrācijas lapas, bet pasta aploksnes nav jāsaglabā;

7.2. ja iecirkņa komisija konstatē, ka vēlēšanu aploksne nav apzīmogota ar attiecīgās iecirkņa komisijas zīmogu, uz vēlēšanu aploksnes izdara atzīmi "nederīga", to numurē (visas vēlēšanu aploksnes, kuras šajā instrukcijā noteiktajā kārtībā atzītas par nederīgām, tiek numurētas vienotā secībā) un Vēlēšanu gaitas žurnālā ieraksta, kādēļ vēlēšanu aploksne ar attiecīgo kārtas numuru atzīta par nederīgu. Nederīgo vēlēšanu aploksni un reģistrācijas lapu ievieto atpakaļ pasta aploksnē un novieto atsevišķi;

7.3. ja iecirkņa komisija konstatē, ka vēlēšanu aploksni atsūtījis vēlētājs, kurš nav ierakstīts vēlētāju sarakstā balsošanai pa pastu, uz vēlēšanu aploksnes izdara atzīmi "nederīga", to numurē un Vēlēšanu gaitas žurnālā ieraksta, kādēļ vēlēšanu aploksne ar attiecīgo kārtas numuru atzīta par nederīgu. Nederīgo vēlēšanu aploksni un reģistrācijas lapu ievieto atpakaļ pasta aploksnē un novieto atsevišķi;

7.4. ja iecirkņa komisija konstatē, ka vēlēšanu aploksni atsūtījis vēlētājs, par kuru vēlētāju sarakstā balsošanai pa pastu jau ir izdarīta atzīme, ka šis vēlētājs atsūtījis vēlēšanu aploksni, uz vēlēšanu aploksnes izdara atzīmi "nederīga", to numurē un Vēlēšanu gaitas žurnālā ieraksta, kādēļ vēlēšanu aploksne ar attiecīgo kārtas numuru atzīta par nederīgu. Nederīgo vēlēšanu aploksni un reģistrācijas lapu ievieto atpakaļ pasta aploksnē un novieto atsevišķi.

8. Ja pasta aploksnē atrodas vēlēšanu zīmes bez vēlēšanu aploksnes, tās nekavējoties dzēšamas, izdarot par to atzīmi Vēlēšanu gaitas žurnālā, un ievietojamas atpakaļ pasta aploksnē. Pēc visu pasta aplokšņu atvēršanas, šādas pasta aploksnes iesaiņojamas šīs instrukcijas 12.punktā noteiktajā kārtībā.

9. Ja, atverot pasta aploksni, tajā ir viena vēlēšanu aploksne, bet nav vēlētāja reģistrācijas lapas, no pasta aploksnes izņemtos dokumentus ievieto atpakaļ pasta aploksnē un novieto atsevišķi līdz visu pasta aplokšņu atvēršanas pabeigšanai.

10. Ja, atverot pasta aploksni, tajā ir divas vai vairāk vēlēšanu aploksnes, no pasta aploksnes izņemtos dokumentus ievieto atpakaļ pasta aploksnē un novieto atsevišķi līdz visu pasta aplokšņu atvēršanas pabeigšanai.

11. Kad atvērtas visas pasta aploksnes, iecirkņa komisija lemj par instrukcijas 9.punktā minēto pasta aplokšņu saturu. Ja iespējams noteikt, kurš vēlētājs atsūtījis vēlēšanu aploksni, iecirkņa komisija veic instrukcijas 7.1.,7.2.,7.3. un 7.4.apakšpunktā minētās darbības, bet, ja nav, – saņemtā vēlēšanu aploksne atzīstama par nederīgu. Uz vēlēšanu aploksnes izdara atzīmi "nederīga", to numurē un Vēlēšanu gaitas žurnālā ieraksta, kādēļ vēlēšanu aploksne ar attiecīgo kārtas numuru atzīta par nederīgu. Tad vēlēšanu aploksni ievieto atpakaļ pasta aploksnē un novieto atsevišķi.

12. Pēc tam iecirkņa komisija lemj par instrukcijas 10.punktā minēto pasta aplokšņu saturu. Pēc pievienotajām reģistrācijas lapām (ja tādu nav – pēc atzīmēm uz pasta aploksnes) iecirkņa komisija pārbauda, vai vēlēšanu aplokšņu skaits ir vienāds ar reģistrācijas lapu vai uz pasta aploksnes izdarīto atzīmju skaitu:

12.1. ja skaits sakrīt, iecirkņa komisija veic instrukcijas 7.1.apakšpunktā minētās darbības;

12.2. ja vēlēšanu aplokšņu skaits pasta aploksnē ir lielāks par reģistrācijas lapu (atzīmju uz pasta aploksnes) skaitu, visas attiecīgās vēlēšanu aploksnes atzīstamas par nederīgām. Uz katras vēlēšanu aploksnes izdara atzīmi "nederīga", tās numurē un Vēlēšanu gaitas žurnālā ieraksta, kādēļ vēlēšanu aploksnes ar attiecīgajiem kārtas numuriem atzītas par nederīgām. Tad vēlēšanu aploksnes un reģistrācijas lapas (ja ir) ievieto atpakaļ pasta aploksnē un novieto atsevišķi;

12.3. ja vēlēšanu aplokšņu skaits pasta aploksnē ir mazāks par reģistrācijas lapu (atzīmju uz pasta aploksnes) skaitu, visas attiecīgās vēlēšanu aploksnes atzīstamas par derīgām. Veicot instrukcijas 7.punktā minētās darbības, iecirkņa komisija sarakstā balsošanai pa pastu izdara atzīmi par vēlēšanu aploksnes saņemšanu attiecībā uz visiem vēlētājiem, kuru reģistrācijas lapas ir atsūtītas (vai par kuriem izdarītas atzīmes uz pasta aploksnes).

13. Ja instrukcijas 12.1. vai 12.3.apakšpunktā minētajā gadījumā iecirkņa komisija konstatē, ka sarakstā balsošanai pa pastu ir izdarīta atzīme par to, ka kāds no šiem vēlētājiem jau ir atsūtījis vēlēšanu aploksni, visas attiecīgajā pasta aploksnē esošās vēlēšanu aploksnes atzīstamas par nederīgām. Uz katras vēlēšanu aploksnes izdara atzīmi "nederīga", tās numurē un Vēlēšanu gaitasžurnālā ieraksta, kādēļ vēlēšanu aploksnes ar attiecīgajiem kārtas numuriem atzītas par nederīgām. Tad vēlēšanu aploksnes un reģistrācijas lapas (ja ir) ievieto atpakaļ pasta aploksnē un novieto atsevišķi.

14. Pēc visu pasta aplokšņu atvēršanas un to satura pārbaudes tās pasta aploksnes, kurās ir par nederīgām atzītas vēlēšanu aploksnes, iesaiņojamas, saini nostiprinot ar uzlīmi, kuru apzīmogo ar iecirkņa komisijas zīmogu un paraksta vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs vai sekretārs. Uz iesaiņojuma norādāms tā saturs.

15. Derīgās vēlēšanu aploksnes iecirkņa komisija pārskaita vismaz divas reizes un šo aplokšņu skaitu salīdzina ar atzīmju par vēlēšanu aploksnes saņemšanu skaitu sarakstā balsošanai pa pastu. Vēlēšanu aplokšņu skaitam jābūt vienādam ar atzīmju par vēlēšanu aploksnes saņemšanu skaitu vai mazākam par to. Skaitīšanas rezultātus ieraksta Vēlēšanu gaitas žurnālā.

16. Iecirkņa komisija atver derīgās vēlēšanu aploksnes un konstatē to saturu instrukcijā par balsu skaitīšanu noteiktajā kārtībā.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs K.Kamradzis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!