• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2011. gada 12. jūlija noteikumi Nr. 559 "Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 13.oktobra noteikumos Nr.1171 "Noteikumi par dzīvnieku liemeņu apstrādes kvalitāti, klasifikāciju un marķēšanu, kā arī kārtību, kādā tiek novērtēta dzīvnieku liemeņu atbilstība apstrādes kvalitātes un klasifikācijas prasībām un tiek vākta un apkopota informācija par dzīvnieku liemeņu cenām"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 14.07.2011., Nr. 109 https://www.vestnesis.lv/ta/id/233056

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.309

Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"

Vēl šajā numurā

14.07.2011., Nr. 109

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 559

Pieņemts: 12.07.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.559

Rīgā 2011.gada 12.jūlijā (prot. Nr.43 24.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 13.oktobra noteikumos Nr.1171 "Noteikumi par dzīvnieku liemeņu apstrādes kvalitāti, klasifikāciju un marķēšanu, kā arī kārtību, kādā tiek novērtēta dzīvnieku liemeņu atbilstība apstrādes kvalitātes un klasifikācijas prasībām un tiek vākta un apkopota informācija par dzīvnieku liemeņu cenām"

Izdoti saskaņā ar Pārtikas aprites uzraudzības likuma
4.panta ceturto daļu un trīspadsmito daļu, 13.panta trešo daļu un
Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma 13.panta pirmo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2009.gada 13.oktobra noteikumos Nr.1171 "Noteikumi par dzīvnieku liemeņu apstrādes kvalitāti, klasifikāciju un marķēšanu, kā arī kārtību, kādā tiek novērtēta dzīvnieku liemeņu atbilstība apstrādes kvalitātes un klasifikācijas prasībām un tiek vākta un apkopota informācija par dzīvnieku liemeņu cenām" (Latvijas Vēstnesis, 2009, 166.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 7.punktu šādā redakcijā:

"7. Kautuve par iegūtajiem dzīvnieku liemeņiem dzīvnieku piegādātājam maksā atbilstoši klasifikācijai un liemeņu svaram saskaņā ar Regulas (EK) Nr.1249/2008 13.panta 1.punktu un 20.panta 1.punktu vai atbilstoši dzīvsvaram saskaņā ar minētās regulas 26.panta 1.punktu."

2. Izteikt 16.punktu šādā redakcijā:

"16. Latvijas Lauksaimniecības universitātes aģentūra "Biotehnoloģijas un veterinārmedicīnas zinātniskais institūts "Sigra"" (turpmāk – zinātniskais institūts "Sigra") sadarbībā ar Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūtu (turpmāk – institūts) izstrādā cūku liemeņu klasificēšanas metodes liesās gaļas satura aprēķina formulu un saskaņā ar Regulas (EK) Nr.1249/2008 23.panta 4.punktu nosūta to Eiropas Komisijai apstiprināšanai. Eiropas Komisijas apstiprinātās metodes (pielikums) piemēro cūku liemeņu klasificēšanai atbilstoši šo noteikumu 8.2.apakšpunktam."

3. Izteikt 28.punktu šādā redakcijā:

"28. Kautuvēs, kurās vidēji gada laikā nedēļā nokauj mazāk nekā 200 cūku, cūku liemeņu pārbaudes veic ne retāk kā vienu reizi ceturksnī, katrā reizē pārbaudot vismaz 50 liemeņu."

4. Izteikt 35.punktu šādā redakcijā:

"35. Klasificētājus apmāca zinātniskais institūts "Sigra". Apmācības programmu saskaņo ar Pārtikas un veterināro dienestu, un tā ir pieejama zinātniskā institūta "Sigra" mājaslapā internetā."

5. Papildināt noteikumus ar 35.1 punktu šādā redakcijā:

"35.1 Pārtikas un veterinārā dienesta inspektorus apmāca Pārtikas un veterinārais dienests saskaņā ar Pārtikas un veterinārā dienesta izstrādātu procedūru."

6. Izteikt 36.punktu šādā redakcijā:

"36. Zinātniskais institūts "Sigra" informē Pārtikas un veterināro dienestu par to, ka klasificētājs noklausījies mācību kursu un sekmīgi nokārtojis eksāmenu. Pārtikas un veterinārais dienests klasificētājam piešķir liemeņu klasificētāja identifikācijas numuru un iekļauj to klasificētāju reģistrā."

7. Papildināt noteikumus ar 36.1 punktu šādā redakcijā:

"36.1 Zinātniskais institūts "Sigra" klasificētājam izsniedz sertifikātu, kurā norādīts piešķirtais klasificētāja identifikācijas numurs. Ja sertifikātu izsniedz atkārtoti, klasificētāja identifikācijas numurs nemainās."

8. Izteikt 37.punktu šādā redakcijā:

"37. Liellopu liemeņu klasificētājs reizi trijos gados apmeklē zinātniskā institūta "Sigra" organizētos kvalifikācijas paaugstināšanas kursus."

9. Papildināt noteikumus ar 37.1 punktu šādā redakcijā:

"37.1 Ja gada laikā attiecībā uz cūku liemeņu apstrādi un klasificēšanu pārkāpumi konstatēti mazāk nekā 25 procentos no kopējā pārbaužu skaita vai tādi nav bijuši vispār, cūku liemeņu klasificētājs zinātniskā institūta "Sigra" organizētos kvalifikācijas paaugstināšanas kursus apmeklē reizi piecos gados. Ja šādi pārkāpumi konstatēti 25–50 procentos no kopējā pārbaužu skaita, cūku liemeņu klasificētājs minētos kursus apmeklē reizi trijos gados. Ja gada laikā pārkāpumi attiecībā uz cūku liemeņu apstrādi un klasificēšanu konstatēti vairāk nekā 50 procentos no kopējā pārbaužu skaita, cūku liemeņu klasificētājs atkārtoti apmeklē 35.punktā minēto apmācību."

10. Izteikt 38.punktu šādā redakcijā:

"38. Ja šo noteikumu 26.punktā minēto pārbaužu laikā ir konstatētas neatbilstības attiecībā uz liellopu liemeņu klasifikāciju un identifikāciju, Pārtikas un veterinārā dienesta inspektors rīkojas saskaņā ar Regulas (EK) Nr.1249/2008 12.panta 2.punktu."

11. Papildināt pielikumu ar 3.punktu šādā redakcijā:

"3. Manuālo metodi (ZP) var izmantot tikai tajās kautuvēs, kurās kaušanas jauda vidēji gadā nav lielāka par 200 cūkām nedēļā."

Ministru prezidenta vietā –
tieslietu ministrs, iekšlietu ministra
pienākumu izpildītājs A.Štokenbergs

Zemkopības ministrs J.Dūklavs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!