Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2011. gada 21. jūnija noteikumi Nr. 474 "Liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu vaislinieku, to spermas, olšūnu un embriju sertifikācijas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.06.2011., Nr. 99 https://www.vestnesis.lv/ta/id/232282-liellopu-cuku-aitu-kazu-un-zirgu-vaislinieku-to-spermas-olsunu-un-embriju-sertifikacijas-kartiba

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.475

Lauksaimniecības dzīvnieku šķirnes apstiprināšanas un reģistrācijas kārtība

Vēl šajā numurā

29.06.2011., Nr. 99

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 474

Pieņemts: 21.06.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.474

Rīgā 2011.gada 21.jūnijā (prot. Nr.39 40.§)

Liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu vaislinieku, to spermas, olšūnu un embriju sertifikācijas kārtība

Izdoti saskaņā ar Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likuma 7.panta otrās daļas 5.punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā sertificē liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu vaisliniekus (turpmāk – vaislinieks) un to spermu, olšūnas un embrijus (turpmāk – vaislas materiāls).

2. Vaislinieku un tā vaislas materiālu var sertificēt izmantošanai, ja:

2.1. tas ir iegūts vai iepirkts un to paredzēts izmantot saskaņā ar ciltsdarba programmu, ko izstrādājusi attiecīgās šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizācija, kurai ir piešķirts šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizācijas statuss atbilstoši normatīvajiem aktiem par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizāciju atbilstības kritērijiem un šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizācijas statusa piešķiršanas kārtību (turpmāk – organizācija);

2.2. tā ciltsvērtība atbilst ciltsdarba programmā minētajiem rādītājiem;

2.3. vaislinieks un vaislas materiāls ir novērtēts pēc pēcnācēju produktivitātes (zirgiem – pēc pēcnācēju kvalitātes) vai tam ir pārbaudāmā vaislinieka un tā vaislas materiāla statuss;

2.4. vaislinieks ir apzīmēts atbilstoši normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas kārtību, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanu;

2.5. vaislas materiāls tiek savākts, apstrādāts un uzglabāts spermas sagatavošanas un uzglabāšanas centros, kas reģistrēti atbilstoši normatīvajiem aktiem par veterinārajām prasībām govju, cūku, aitu, kazu un zirgu sugas dzīvnieku embriju un olšūnu un zirgu, aitu un kazu sugas dzīvnieku spermas apritei, kā arī par embriju transplantācijas uzņēmumu, spermas sagatavošanas centru un spermas uzglabāšanas centru reģistrāciju.

II. Sertifikāta izsniegšana un tā derīguma termiņa pagarināšana

3. Vaislinieka un tā vaislas materiāla sertifikātu (1.pielikums) izsniedz organizācija, kas īsteno attiecīgo ciltsdarba programmu.

4. Vaislinieka sertifikāta derīguma termiņu nosaka uz laiku, kas nav mazāks par gadu, vai uz pārbaudes laiku, kurā iegūst ciltsvērtības novērtējumu, bet vaislas materiāla sertifikāta derīguma termiņu nosaka līdz tā izlietošanas laika beigām.

5. Lai saņemtu sertifikātu, vaislinieka un tā vaislas materiāla īpašnieks iesniedz attiecīgajā organizācijā iesniegumu sertifikāta saņemšanai (2.pielikums). Iesniegumam pievieno šādus dokumentus:

5.1. vaislinieka ciltskartītes kopiju vai, ja vaislinieku vai tā vaislas materiālu iepērk citā valstī, – izcelsmes sertifikāta kopiju izsniedzējas valsts oriģinālvalodā un tā tulkojumu;

5.2. dokumentu, kas apliecina dzīvnieku infekcijas slimību valsts uzraudzības plānā noteikto obligāto pasākumu izpildi vaislinieka turēšanas novietnē, vai veterinārā (veselības) sertifikāta kopiju, ja vaislinieku un tā vaislas materiālu iepērk citā valstī;

5.3. attiecībā uz liellopiem un zirgiem – testēšanas pārskatu, kas apstiprina vaislinieka izcelsmi (asins analīzes rezultātus vai DNS analīzes rezultātus).

6. Organizācija mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas izvērtē šo noteikumu 5.punktā minētos dokumentus un pieņem vienu no šādiem lēmumiem, paziņojot to personai, kas iesniegusi iesniegumu:

6.1. par sertifikāta izsniegšanu;

6.2. par atteikumu izsniegt sertifikātu.

7. Lai pagarinātu vaislinieka sertifikāta derīguma termiņu, persona vismaz divus mēnešus pirms sertifikāta derīguma termiņa beigām iesniedz organizācijā iesniegumu tā pagarināšanai (3.pielikums). Iesniegumam pievieno:

7.1. dokumentu, kas apliecina dzīvnieku infekcijas slimību valsts uzraudzības plānā noteikto obligāto pasākumu izpildi;

7.2. vaislinieka ciltsvērtības novērtējumu.

8. Ja vaislinieka ciltsvērtības novērtējums atbilst ciltsdarba programmā noteiktajām prasībām, organizācija pagarina sertifikāta derīguma termiņu, saglabājot pirmo reizi izsniegtā sertifikāta kārtas numuru.

9. Organizācija neizsniedz sertifikātu vai nepagarina tā derīguma termiņu, ja netiek ievēroti šajos noteikumos minētie nosacījumi.

10. Organizācija, kurai valsts aģentūra "Latvijas datu centrs" (turpmāk – datu centrs) nodrošinājusi piekļuves tiesības datu centra datubāzei, septiņu darbdienu laikā pēc sertifikāta izsniegšanas datu centra datubāzē ievada nepieciešamo informāciju par izsniegtajiem liellopu, aitu, kazu un zirgu vaislinieku un to vaislas materiāla sertifikātiem vai sertifikātu derīguma termiņa pagarināšanu.

11. Organizācija, kurai nav nodrošināta piekļuve datu centra datubāzei, septiņu darbdienu laikā pēc sertifikāta izsniegšanas nosūta datu centram informāciju par izsniegtajiem liellopu, aitu, kazu un zirgu vaislinieku un to vaislas materiāla sertifikātiem vai sertifikātu derīguma termiņa pagarināšanu, norādot vaislinieka vārdu, identifikācijas numuru, dzimšanas datus, sertifikāta numuru, izdošanas datumu un derīguma termiņu.

III. Noslēguma jautājumi

12. Noteikumi stājas spēkā 2011.gada 1.jūlijā.

13. Sertifikāti, kas izsniegti vaisliniekiem un to vaislas materiālam līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, ir derīgi līdz sertifikāta derīguma termiņa beigām.

14. Šo noteikumu 5.3.apakšpunktā minētā prasība attiecībā uz zirgiem stājas spēkā 2012.gada 1.janvārī.

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvām

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no:

1) Padomes 1987.gada 18.jūnija Direktīvas 87/328/EEK par tīršķirnes vaislas liellopu atzīšanu par derīgiem vairošanai;

2) Padomes 1990.gada 5.marta Direktīvas 90/118/EEK par tīršķirnes vaislas cūku atzīšanu par derīgām vaislai;

3) Padomes 1990.gada 5.marta Direktīvas 90/119/EEK par vaislas cūku hibrīdiem vaislai.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministrs J.Dūklavs 

1.pielikums
Ministru kabineta
2011.gada 21.jūnija
noteikumiem Nr.474

Zemkopības ministrs J.Dūklavs 

2.pielikums
Ministru kabineta
2011.gada 21.jūnija
noteikumiem Nr.474

Zemkopības ministrs J.Dūklavs 

3.pielikums
Ministru kabineta
2011.gada 21.jūnija
noteikumiem Nr.474

Zemkopības ministrs J.Dūklavs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!