Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par ES fondu finansēto projektu sadārdzinājumu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 22.06.2011., Nr. 97 https://www.vestnesis.lv/ta/id/232149

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par stingrāku ekonomisko pārvaldību ES valstīs

Vēl šajā numurā

22.06.2011., Nr. 97

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par ES fondu finansēto projektu sadārdzinājumu

20.jūnijā Koalīcijas partiju pārstāvji tikās darba grupā par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda jautājumiem, kurā atkārtoti vienojās, ka arī turpmāk sadārdzinājumu ES fondu projektos no publiskā finansējuma varēs finansēt tikai tad, ja tam ir objektīvs un dokumentāri pierādāms pamatojums. Tādējādi ir spēkā jau 2007. un 2008.gadā pieņemtie valdības lēmumi. Šāda pieeja nepieciešama, lai neradītu nepamatota valsts atbalsta risku.

Lai varētu turpināt iesāktos ES struktūrfondu projektus, pašvaldībām tiks nodrošināta iespēja aizņemties no Valsts kases, lai finansētu objektīvi pamatotus projektu sadārdzinājumus. Kā norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, šāds risinājums ES projektu izmaksu pieaugumam tika pārrunāts ar lielo pilsētu vadītājiem 17.jūnija Lielo pilsētu asociācijas sanāksmē Rēzeknē. Darba grupa vienojās, ka jau vistuvākajā laikā Finanšu ministrija sagatavos un izskatīšanai valdībā iesniegs informatīvo ziņojumu ar šāda risinājuma analīzi, kā arī nepieciešamības gadījumā organizēs iesaistīto ministriju pārstāvju tikšanos, lai veicinātu vienotu pieeju šajā jautājumā.

Darba grupa vienojās atbalstīt Valsts kancelejas priekšlikumu izskatīt iespēju paplašināt Eiropas Savienības tehniskās palīdzības izmantošanas iespējas, lai valsts budžetā ietaupītu aptuveni 1 miljonu latu gadā. Tehniskās palīdzības līdzekļus paredzēts izmantot, finansējot ne tikai pilna laika darbiniekus, bet arī proporcionāli ieguldījumam aptuveni 50 valsts pārvaldes darbiniekus, kuri daļēji iesaistīti fondu vadībā (piemēram, audita, grāmatvedības, budžeta un personāla vadības u.c. jomās). Finanšu ministrijai jāturpina darbs pie sistēmas izstrādes un līdz novembrim jāiesniedz valdībā informatīvais ziņojums ar priekšlikumu risinājumam valsts budžeta naudas taupīšanai.

Koalīcijas pārstāvji neatbalstīja Ekonomikas ministrijas piedāvājumu veidot jaunu struktūrfondu aktivitāti kūrorta ārstniecības iestāžu atbalstam, jo ir iespēja šāda veida projektus finansēt no aktivitātes “Augstas pievienotās vērtības investīcijas”. Ekonomikas ministrijai atkārtoti jāizvērtē iespējas veicināt neizmantotā atlikuma apgūšanu sociālo māju siltināšanai pašvaldībās, no kā bija iecerēts pārdalīt finansējumu. Kūrorta ārstniecības tūrisma atbalstam plānots pievērsties nākamā ES fondu programmēšanas projekta ietvaros.

Attiecībā uz līdzfinansējumu slimnīcām ES fondu projektu pabeigšanai, papildu līdzekļi netika piešķirti, ņemot vērā, ka 2008.gadā Veselības ministrija izvēlējās piešķirt aktivitātei paredzēto maksimālo valsts līdzfinansējumu (15% apmērā) 1.kārtā, līdz ar ko slimnīcām 2. un 3.kārtas ietvaros nepieciešamais līdzfinansējums būs jānodrošina pašām.

Darba grupa vienojās rezervēt nepieciešamo finansējumu no struktūrfondu līdzekļiem valsts pārvaldes informācijas tehnoloģiju sistēmu pārveidei saistībā ar eiro ieviešanu, par ko Finanšu ministrija sniegs detalizētāku informāciju informatīvā ziņojumā Ministru kabinetam līdz 31.augustam.

Darba grupa izskatīja jautājumu par papildu finansējuma piešķiršanu aktivitātei “Nacionālas un reģionālas nozīmes daudzfunkcionālu centru izveide”. Koalīcijas pārstāvji vienojās, ka ir svarīgi saglabāt vienotu kritēriju piemērošanu projektu realizācijā, un aicināja iesaistītās puses papildu līdzekļus šo projektu realizācijai piesaistīt no citām programmām.

Zanda Šadre, Ministru kabineta preses sekretāre

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!