Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Centrālā vēlēšanu komisija
Centrālā vēlēšanu komisija publicē pieņemtos lēmumus, t. sk. par instrukciju apstiprināšanu, par grozījumiem vēlēšanu iecirkņu sarakstā, par tautas nobalsošanas izsludināšanu, par vēlēšanu vai tautas nobalsošanas rezultātiem, par iniciatīvas grupas reģistrēšanu vai atteikumu reģistrēt u.c.

Pirms vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija publicē priekšvēlēšanu programmas, kandidātu sarakstus, kā arī ziņas par kandidātiem:

  • ne vēlāk kā divdesmit dienas pirms Saeimas vēlēšanu dienas;
  • ne vēlāk kā deviņpadsmit dienas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 2011. gada 13. jūnija lēmums Nr. 18 "Par instrukcijas apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.06.2011., Nr. 93 https://www.vestnesis.lv/ta/id/231627

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Zāļu valsts aģentūras dienesta informācija Nr.1-3.2/973

Par izmaiņām Latvijas Zāļu reģistrā

Vēl šajā numurā

15.06.2011., Nr. 93

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 18

Pieņemts: 13.06.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.18

Rīgā 2011.gada 13.jūnijā

Par instrukcijas apstiprināšanu

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

Apstiprināt instrukciju “Tautas nobalsošana vēlētājiem ieslodzījuma vietā".

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs K.Kamradzis 

APSTIPRINĀTA
ar Centrālās vēlēšanu komisijas
sēdes 2011.gada 13.jūnija lēmumu Nr.18

Instrukcija
"Tautas nobalsošana vēlētājiem ieslodzījuma vietā"

1. Tautas nobalsošana ieslodzījuma vietā tiek organizēta tiem vēlētājiem, kuriem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums vai kuri izcieš ar brīvības atņemšanu saistītu sodu.

2. Ieslodzījuma vietas administrācija (turpmāk tekstā - Administrācija) ne vēlāk kā divdesmit dienas pirms balsošanas dienas vienojas ar attiecīgo republikas pilsētas vai novada vēlēšanu komisiju par piesaistāmo iecirkņa komisiju balsošanai vēlētājiem ieslodzījuma vietā.

3. Vēlētājs, kurš vēlas balsot ieslodzījuma vietā ne vēlāk kā divas dienas pirms balsošanas dienas (ceturtdienā), iesniedz iesniegumu Administrācijai. Administrācija saņemtos iesniegumus pārbauda, izmantojot iedzīvotāju reģistra datus (vai vēlētājs ir Latvijas Republikas pilsonis, kurš balsošanas dienā sasniedzis 18. gadu vecumu) un reģistrē iesniegumu sarakstā balsošanai ieslodzījuma vietā (turpmāk tekstā - Saraksts) un dienā pirms balsošanas dienas Sarakstu nogādā attiecīgajai iecirkņa komisijai.

4. Iecirkņa komisija par saņemto Sarakstu izdara atzīmi balsošanas gaitas protokolā un pievieno Sarakstu iesniegumu reģistrācijas žurnālam, norādot:

4.1. ieslodzījuma vietas nosaukumu;

4.2. Saraksta saņemšanas datumu, laiku un Administrācijas pilnvaroto personu, kura nogādājusi Sarakstu iecirkņa komisijā;

4.3. Sarakstā reģistrēto balsotāju skaitu.

5. Balsošanas dienā iecirkņa komisija, atbilstoši Sarakstā reģistrētajam vēlētāju skaitam, Administrācijas pilnvarotajai personai izsniedz:

5.1. noteiktu daudzumu balsotāju sarakstu veidlapas balsošanai vēlētāju atrašanās vietā (turpmāk – Balsotāju sarakstus);

5.2. ar iecirkņa komisijas zīmogu apzīmogotas balsošanas zīmes (paredzot rezervi, ja kāda no zīmēm tiek bojāta);

5.3. ar iecirkņa komisijas zīmogu aizzīmogotu balsošanas kasti;

5.4. numurētu drošības uzlīmi.

6. Ieslodzījuma vietā Administrācijas pilnvarotais pārstāvis ieraksta balsotāju sarakstā balsstiesīgā vēlētāja vārdu, uzvārdu, personas kodu un izsniedz vienu balsošanas zīmi. Balsotājs parakstās par balsošanas zīmes saņemšanu.

7. Balsotājs balsošanas zīmē izdara nepieciešamās atzīmes, pēc savas izvēles atzīmējot ar atzīmi "+" vēlamo atbildi "PAR" vai "PRET".

8. Ja balsotājs balsošanas zīmi ir sabojājis, Administrācijas pilnvarotais pārstāvis viņam izsniedz jaunu balsošanas zīmi (saņemot atpakaļ sabojāto) un izdara attiecīgu atzīmi balsotāju sarakstā rindā “Atzīmes par atkārtotu balsošanas zīmju izsniegšanu", norādot attiecīgā balsotāja kārtas numuru. Turpat balsotājs parakstās par jaunas balsošanas zīmes saņemšanu. Sabojātā balsošanas zīme nekavējoties dzēšama, nogriežot tās labo augšējo stūri, un novietojama atsevišķi.

9. Kad balsotājs ir izdarījis balsošanas zīmē nepieciešamās atzīmes un salocījis balsošanas zīmi, viņš Administrācijas klātbūtnē iemet balsošanas zīmi balsošanas kastē. 

10. Ieslodzījuma vietas administrācijai aizliegts aģitēt.

11. Beidzoties balsošanai ieslodzījuma vietā, Administrācijas pilnvarotā persona aizzīmogo balsošanas kastes spraugu ar numurēto drošības uzlīmi un nekavējoties nogādā Balsotāju sarakstus un balsošanas kasti iecirkņa komisijai.

12. Iecirkņa komisijas priekšsēdētājs, saņemot no Administrācijas pilnvarotās personas Balsotāju sarakstus, un balsošanas kasti, pāri palikušās balsošanas zīmes (t.sk. dzēstās), balsošanas gaitas protokolā ieraksta:

12.1. ziņas par balsošanai vēlētāju ieslodzījuma vietā pāri palikušajām un nodotajām balsošanas zīmēm, tai skaitā dzēstajām balsošanas zīmēm;

12.2. ziņas par laiku, cikos saņemti Balsotāju saraksti un balsošanas kaste;

12.3. ziņas par balsotāju skaitu;

12.4. drošības uzlīmes numuru.

13. Administrācijas pilnvarotā persona ar parakstu apliecina balsošanas gaitas protokolā ierakstīto ziņu pareizību.

14. Saņemot apmeklējuma atļauju no Ieslodzījumu vietu pārvaldes un netraucējot Administrācijas darbu, balsošanas norisi ieslodzījuma vietā var novērot Centrālās vēlēšanu komisijas pilnvarotas personas, plašsaziņu līdzekļu pārstāvji, kā arī vienlaikus ne vairāk kā divi pilnvaroti novērotāji no katras politiskās partijas vai politisko partiju apvienības.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs K.Kamradzis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!