Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2011. gada 30. maija lēmums Nr. 108 "Par akciju sabiedrības "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projekta pārrēķinu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.06.2011., Nr. 88 https://www.vestnesis.lv/ta/id/231245

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi Elektronisko sakaru likumā

Vēl šajā numurā

07.06.2011., Nr. 88

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 108

Pieņemts: 30.05.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.108

Rīgā 2011.gada 30.maijā (prot. Nr.17, 4.p.)

Par akciju sabiedrības "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projekta pārrēķinu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Komisija) 2011.gada 4.martā saņēma akciju sabiedrības "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS", vienotais reģistrācijas numurs: 50003182001, juridiskā adrese: Kūdras iela 27, Olaine, Olaines novads, LV–2114, (turpmāk – AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS") 2011.gada 3.marta iesniegumu Nr.199 ar lūgumu apstiprināt pievienoto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu, kā arī 2011.gada 12.maijā tarifu aprēķina precizējumu un papildu informāciju (2011.gada 12.maija iesniegums Nr.388) (turpmāk – tarifu projekts).

Izvērtējot tarifu projektu, Komisija konstatē:

1. Viens no likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" (turpmāk – Likums) mērķiem ir nodrošināt iespēju saņemt nepārtrauktus, drošus un kvalitatīvus sabiedriskos pakalpojumus, kuru tarifi (cenas) atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

2. Likuma 20.pants nosaka, ka tarifi nosakāmi tādā apmērā, lai lietotāju izdarītie tarifu maksājumi segtu sabiedrisko pakalpojumu izmaksas un nodrošinātu sabiedrisko pakalpojumu rentabilitāti.

3. Likuma 5.pants nosaka, ka sabiedriskos pakalpojumus regulē saskaņā ar šo likumu izveidota sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas iestāde, kas darbojas neatkarīgi un patstāvīgi, izpildot šajā likumā noteiktās funkcijas, pieņem lēmumus un izdod administratīvos aktus, lai aizstāvētu lietotāju intereses un veicinātu sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju attīstību saskaņā ar taisnīguma, atklātības, neitralitātes, vienlīdzības un proporcionalitātes principiem.

4. Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas kārtība noteikta Komisijas 2010.gada 14.aprīļa lēmumā Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika).

5. AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" ir licencēts energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar energoapgādi – siltumenerģijas ražošanu (licence Nr.21043), siltumenerģijas pārvadi un sadali (licence Nr.22023), siltumenerģijas tirdzniecību (licence Nr.OL 3.3 3/33).

6. Likuma 19.panta otrā daļa nosaka, ka regulators izvērtē sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja iesniegto, noteiktā kārtībā aprēķināto tarifu projektu 90 dienu laikā pēc tā saņemšanas. Ja regulators konstatē, ka tarifu projekts ir aprēķināts nepareizi vai nepamatoti, tas var uzdot sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem veikt tarifu projekta pārrēķinu.

7. Tarifu aprēķina projektā minēto ūdens un ķimikāliju izmaksu pamatojumam AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" iesniegusi aprēķinu (tabulu), kurā norādīts gadā nepieciešamais tīkla ūdens piebarošanas daudzums 55,5 tūkst.kubikmetru.

8. AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" 2010.gada 20.maijā un 2011.gada 19.maijā iesniegtajās atskaitēs par siltuma avota un centralizētās siltumapgādes sistēmas energoefektivitātes rādītājiem 2009.gadā un 2010.gadā (2010.gada 18.maija iesniegums Nr.509 un 2011.gada 12.maija iesniegums Nr.392) ir norādīts tīkla ūdens piebarošanas daudzums 3,5 tūkst.kubikmetru 2009.gadā un 5,2 tūkst.kubikmetru 2010.gadā, kas ir attiecīgi 15,9 un 10,7 reizes mazāk nekā plānots tarifu projektā.

9. Tarifu projektā ir iekļautas iekārtu remontu un uzturēšanas izmaksas 48,77 tūkst. latu apmērā, par kurām AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" nav iesniegusi pamatojošos dokumentus (rēķinu, pavadzīmju, līgumu kopijas), lai gan Komisija AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" tos lūdza iesniegt papildu informācijas pieprasījumā – 2011.gada 18.aprīļa vēstulē Nr.1-2.86/1722.

10. Tarifu aprēķina projektā minēto procentu maksājumu pamatojumam AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" iesniegusi 2003.gada 9.jūnijā noslēgto aizdevuma līgumu starp Baltijas Tranzītu banku (pašlaik – AS "GE Money Bank") un AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" par aizdevuma Olaines pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas rekonstrukcijas 2.kārtas līdzfinansējumam piešķiršanu.

11. Tarifu projektā ir iekļauti procentu maksājumi 2 tūkst. latu apmērā par Baltijas Tranzītu bankas aizdevumu. Aizdevuma līgumam pievienotajā 2010.gada 2.decembrī parakstītajā pielikumā (aizdevuma dzēšanas, procentu samaksas grafikā) procentu maksājumu summa par 6 mēnešiem no 2010.gada decembra līdz 2011.gada maijam ir 235,40 lati. Aizdevuma pamatsummas atmaksas pēdējais termiņš ir 2013.gada 8.jūlijs.

12. Tarifu projektā ir iekļautas izmaksas darba samaksai un sociālajam nodoklim siltumenerģijas ražošanas, pārvades un sadales pakalpojuma sniegšanā tieši iesaistītajiem 13 darbiniekiem 100% apmērā no šo darbinieku darba samaksas – kopā 81,04 tūkst.latu.

13. Tarifu projektā ir iekļautas izmaksas darba samaksai un sociālajam nodoklim siltumenerģijas tirdzniecības pakalpojuma sniegšanā iesaistītajiem 6 darbiniekiem 71,66% apmērā no šo darbinieku darba samaksas proporcionāli neto apgrozījumam siltumenerģijas apgādē, neskaitot labiekārtošanas iecirkņa apgrozījumu – kopā 30,03 tūkst.latu; izmaksas administrācijas un transporta iecirkņa 20 darbiniekiem – 67,78% apmērā no šo darbinieku darba samaksas proporcionāli neto apgrozījumam siltumenerģijas apgādē – kopā 131,78 tūkst.latu.

14. Komisijas 2011.gada 30.maija padomes sēdē AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" pilnvarotais pārstāvis sniedza skaidrojumu, ka tarifu projektā iekļautajā tabulā, kas pamato ūdens un ķimikāliju izmaksas, kļūdaini norādīts tīkla ūdens piebarošanas daudzums un ūdens cena. AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" pilnvarotais pārstāvis atzina, ka iekārtu remontu un uzturēšanas izmaksas un procentu maksājumi tarifu projektā daļēji nav pamatoti, un sniedza skaidrojumu par izmaksām darba samaksai un sociālajam nodoklim. AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" pilnvarotais pārstāvis piekrita veikt nepieciešamos labojumus un iesniegt tarifu projekta pārrēķinu.

Izvērtējot tarifu projektu, Komisija secina:

1. Tarifu projektā iekļautās ūdens un ķimikāliju izmaksas nav pamatotas, jo AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" iesniegtajās atskaitēs par siltuma avota un centralizētās siltumapgādes sistēmas energoefektivitātes rādītājiem norādītais tīkla ūdens piebarošanas daudzums (3,5 tūkst.kubikmetru 2009.gadā un 5,2 tūkst.kubikmetru 2010.gadā) ir attiecīgi 15,9 un 10,7 reizes mazāks nekā tarifu projektā plānotais tīkla ūdens piebarošanas daudzums.

2. Tarifu projektā iekļautās iekārtu remontu un uzturēšanas izmaksas nav pamatotas, jo nav iesniegti izmaksas pamatojošie dokumenti.

3. Tarifu projektā iekļautie procentu maksājumi par Baltijas Tranzītu bankas aizdevumu nav pamatoti, jo procentu maksājumu summa par 6 mēnešiem no 2010.gada decembra līdz 2011.gada maijam ir 235,40 lati, bet tarifu projektā plānoti procentu maksājumi par aizdevumu 2 tūkst.latu apmērā gadā.

4. Tarifu projektā iekļautās izmaksas darba samaksai un sociālajam nodoklim 6 siltumenerģijas tirdzniecības pakalpojuma sniegšanā iesaistītajiem darbiniekiem un 20 administrācijas un transporta iecirkņa darbiniekiem (kopā 161,81 tūkst.latu) nav samērīgas attiecībā pret izmaksām darba samaksai un sociālajam nodoklim 13 siltumenerģijas ražošanas, pārvades un sadales pakalpojuma sniegšanā tieši iesaistītajiem darbiniekiem (kopā 81,04 tūkst.latu).

5. Izvērtējot lietas apstākļus, lai nodrošinātu objektīvu un savlaicīgu tarifu projekta izvērtēšanu, Komisija uzskata par lietderīgu pieņemt starplēmumu, uzdodot AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" veikt tarifu projekta pārrēķinu. Tādējādi AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" tiks dota iespēja pārrēķināt tarifu projektu, nodrošinot tā pamatotību.

Ievērojot visu iepriekšminēto un saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 1.panta trešās daļas 3.punktu, 5., 7., 14.1 pantu, 59.pantu, Metodikas 14.punktu un pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 5.pantu, 10.panta pirmo daļu, 19.panta pirmo un otro daļu un 25.panta pirmo daļu,

padome nolemj:

Uzdot AS "OLAINES ŪDENS UN SILTUMS" veikt tarifu projekta pārrēķinu un līdz 2011.gada 9.jūnijam iesniegt pārrēķināto tarifu projektu kopā ar izmaksas pamatojošiem dokumentiem, ņemot vērā lēmuma konstatējumus un secinājumus.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs V.Lokenbahs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!