• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Kultūras ministrijas prēmijām un stipendijām. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.03.2000., Nr. 76/77 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2289

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par savām Liepsalām, par mūsu Latviju

Vēl šajā numurā

07.03.2000., Nr. 76/77

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Kultūras ministrijas prēmijām un stipendijām

Beidzies konkurss, un ir piešķirtas Kultūras ministrijas ikgadējās prēmijas, prēmijas tautas mākslā, stipendijas un stipendijas studijām Parīzē.

Kandidātus (juridiskas vai fiziskas personas) Kultūras ministrijas prēmijām, stipendijām un stipendijām studijām Parīzē varēja izvirzīt profesionālās sabiedriskās organizācijas, sabiedriskās organizācijas, t.sk. nacionālās kultūras biedrības, reliģiskās organizācijas, kultūras un mākslas institūcijas, kultūrizglītības iestādes.

Kultūras ministrijas prēmiju kopējais fonds ir Ls 2100 (pēc nodokļu samaksas). Prēmijas piešķir par spilgtu radošu devumu Latvijas kultūrā, par tās popularizēšanu pasaulē, par nozīmīgu, kultūras dzīves attīstību veicinošu kultūras vērtību radīšanu visās kultūras un mākslas nozarēs. Pieteikumu iesniegšanas laikā šogad Kultūras ministrijas prēmijām tika izvirzīti 23 kandidāti. Konkursa komisija nolēmusi piešķirt divas prēmijas (katra — Ls 1500) divām radošajām grupām.

Kultūras ministrija bija izsludinājusi konkursu arī uz piecpadsmit stipendijām, katru Ls 75 mēnesī (pēc nodokļu samaksas). Stipendijas mērķis ir rosināt kultūras un mākslas profesionāļus un studentus intensīvam radošam vai studiju darbam, sekmēt nozīmīgu kultūras vērtību rašanos, kā arī sniegt finansiālu atbalstu talantīgu jauniešu mācībām ārvalstu augstskolās.

Stipendijām bija pieteikti 43 kandidāti. Konkursa komisija nolēma piešķirt 13 stipendijas uz gadu un četras stipendijas uz pusgadu (katra — Ls 75). Stipendiāta pienākums ir iesniegt Kultūras ministrijā pārskatu par savu radošo vai studiju darbu (koncerti, izstādes, publikācijas utt.) trīs mēnešu laikā pēc pilna apjoma stipendijas saņemšanas.

Stipendijas studijām Parīzē mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgus dažādu kultūras nozaru profesionāļus jaunradei Parīzes starptautiskā mākslas centra darbnīcā, sekmējot viņu meistarības pilnveidošanu un radošu izaugsmi, kā arī veicinot nozīmīgu kultūras vērtību rašanos. Konkursam tika pieteikti astoņi kandidāti.

Konkursa komisija nolēma piešķirt divas stipendijas, katru Ls 700 (pēc nodokļu samaksas), divu mēnešu studijām Parīzes starptautiskā mākslas centra Latvijas darbnīcā. Stipendija paredzēta ceļa izdevumu un darbnīcas divu mēnešu īres maksas segšanai. Stipendiāta pienākums ir sniegt publisku radošo pārskatu (izstāde, koncerts, radošais vakars u.tml.) par savu darbu gada laikā pēc atgriešanās no Parīzes.

Kultūras ministrijas prēmijas tautas mākslā piešķir par radoši spilgtu devumu tautas mākslas nozarēs. Kandidātus (atsevišķas personas un radošās grupas) prēmijām izvirza kultūras iestādes, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, Tautas mākslas centra speciālisti.

Kultūras ministrijas prēmijām tautas mākslā šogad tika pieteikti 16 kandidāti, tajā skaitā pieci radošie kolektīvi. Konkursa komisija nolēma piešķirt četras prēmijas tautas mākslā (katra — Ls 400) un divas prēmijas (katra — Ls 200). Apbalvoto skaitā ir arī divi radošie kolektīvi.

Kultūras ministrijas prēmijas:

1. Radoši organizatoriskajai grupai Pētera Krilova vadībā — par teātra festivālu "Homo Novus".

2. Radošajai grupai Māras Muižnieces vadībā — par Latvijas mākslas izstādi "Mākslinieki bērniem. Bērni par mākslu" Voipalas mākslas centrā Somijā.

Kultūras ministrijas prēmijas

tautas mākslā:

1. Četras Kultūras ministrijas prēmijas tautas mākslā (katra — Ls 400):

1.1. Ausekļa Limbažu amatierteātra režisorei Intai Kalniņai — par radoši spilgtu devumu tautas mākslā;

1.2. Līvānu ģimnāzijas bērnu folkloras kopas "Ceiruleits" vadītājai, Preiļu rajona folkloras kopu virsvadītājai Annai Kārklei — par radoši spilgtu devumu tautas mākslā;

1.3. E.Melngaiļa Mūzikas svētku radošajai darba grupai — Airai Birziņai, Agitai Ikauniecei, Taisai Arumai, Ligitai Gūtmanei — par radoši spilgtu devumu tautas mākslā;

1.4. Deju uzveduma "Meņģēšanās kurzemnieku gaumē" radošajai darba grupai Ilgai Leimanei, Zandai Mūrniecei, Ramonai Irbei, Artim Šūlbergam — par radoši spilgtu devumu tautas mākslā.

2. Divas Kultūras ministrijas prēmijas tautas mākslā (katra — Ls 200):

2.1. Māksliniecei Dainai Asarītei — par radoši spilgtu devumu tautas mākslā;

2.2. Rīgas kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" Tautas lietišķās mākslas studijas "Bārbele" vadītājai Dagmārai Prībergai — par radoši spilgtu devumu tautas mākslā.

Kultūras ministrijas

gada stipendijas:

1. Diriģentam Guntaram Bernātam — studijām Ukrainas Nacionālās mūzikas akadēmijas starptautiskajā aspirantūrā;

2. Dzejniecei Ilzei Bindei — O.Vācieša Kopoto rakstu 10. sējuma sagatavošanai;

3. Gleznotājai Ievai Breikšai — studijām Mākslas augstskolā ( École Nationale Superieure des Beaux–arts ) Parīzē;

4. Dramaturģijas aģentūras Informācijas daļas vadītājai Ditai Eglītei — darbam Dramaturģijas aģentūras projektos, kas veicina dramaturģijas kvalitātes celšanu;

5. Kinorežisoram un scenāristam Aivaram Freimanim — radošam darbam dokumentālā kino un kinoscenāriju jomā;

6. Bibliogrāfei Aijai Frišenfeldei — pētījumam "Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas nodaļas attīstība un perspektīvas";

7. Kinorežisoram Ivo Kalpeniekam — studijām Maskavā augstākajos kinorežisoru un scenāristu kursos;

8. Aktrisei Annai Kepei — studijām ASV Mūzikas un drāmas akadēmijā Ņujorkā;

9. Mākslas zinātniekam Aivaram Leitim — naivisma apzināšanai un pētniecībai Latvijā;

10. Mākslas zinātniecei Veltai Raudzepai — projekta "Tradicionālais un laikmetīgais" īstenošanai;

11. Aktrisei, kultūras menedžerei Ilzei Rudzītei — pasaules teātra vēstures un teorijas izpētei, M.Čehova aktierskolas metodes izpētes darbam, potenciālām mācībām augstākajos scenāristu un režisoru kursos Maskavā;

12. Julgī Staltei — mācībām Vilandes Kultūras koledžas Tautas mūzikas nodaļā;

13. Daugavpils mūzikas koledžas audzēknim Aleksejam Sučikejam.

Kultūras ministrijas

pusgada stipendijas:

1. Mākslas vēsturniecei Ievai Kalniņai — zinātniskās tēmas "Netradicionālās mākslas izpausmes Latvijā 1972.–1984. gadā" izstrādei;

2. Topošajai teātra kritiķei Evitai Mamajai — mācībām un zinātniskam darbam teātra jomā;

3. Latvijas Vēstures muzeja galvenajai speciālistei Anitai Meinartei — muzeju kopizstādes par latviešu dzimtas dzīves gājumu laikmetu griežos sagatavošanai;

4. Ērģelniecei Ivetai Viļumai — studijām Londonā, Guildball Mūzikas un drāmas augstskolā.

Stipendijas studijām Parīzē:

1. Režisoram Alvim Hermanim;

2. Gleznotājam Ritumam Ivanovam.

Jana Veinberga, Kultūras ministrijas preses sekretāre

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!