Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jēkabpils pilsētas domes 2011. gada 17. februāra saistošie noteikumi Nr. 5 "Grozījums Jēkabpils pilsētas domes 2008.gada 24.jūlija saistošajos noteikumos Nr.9 "Citi pabalsti un to piešķiršanas kārtība Jēkabpils pilsētā"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 6.04.2011., Nr. 54 https://www.vestnesis.lv/ta/id/228241

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts ieņēmumu dienests: Par personas ienākumu no kapitāla pieauguma deklarēšanu

Vēl šajā numurā

06.04.2011., Nr. 54

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jēkabpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 5

Pieņemts: 17.02.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.5

Jēkabpilī 2011.gada 17.februārī

(17.02.2011. domes sēdes lēmums Nr.47, prot. Nr.4, 3.§)

Grozījums Jēkabpils pilsētas domes 2008.gada 24.jūlija saistošajos noteikumos Nr.9 "Citi pabalsti un to piešķiršanas kārtība Jēkabpils pilsētā"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu

Izdarīt Jēkabpils pilsētas domes 2008.gada 24.jūlija saistošajos noteikumos Nr.9 "Citi pabalsti un to piešķiršanas kārtība Jēkabpils pilsētā" grozījumu un aizstāt 51.punktā skaitļus un vārdu "7.1., 7.2.apakšpunktos" ar skaitli uz vārdu "7.2.apakšpunktā".

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs L.Salcevičs 

Saistošo noteikumu projekta
"Grozījums Jēkabpils pilsētas domes 2008.gada 24.jūlija saistošajos noteikumos Nr.9 "Citi pabalsti un to piešķiršanas kārtība Jēkabpils pilsētā""

paskaidrojuma raksts

I. Normatīvā akta projekta izstrādes nepieciešamība

1. Pamatojums Saistošo noteikumu "Grozījums Jēkabpils pilsētas domes 2008.gada 24.jūlija saistošajos noteikumos Nr.9 "Citi pabalsti un to piešķiršanas kārtība Jēkabpils pilsētā"" projekts izstrādāts, pamatojoties uz likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu.
2. Pašreizējā situācija un problēmas Atbilstoši Izglītības likuma 4. un 5.pantam un Vispārējās izglītības likuma 3. un 20.1 pantam pirmsskolas izglītība ir vispārējās izglītības pirmā pakāpe, kas ir obligāta no piecu gadu vecuma, un pašvaldībai savā administratīvajā teritorijā jānodrošina bērnu no piecu gadu vecuma sagatavošana pamatizglītības ieguvei. Arī likums "Par pašvaldībām" kā vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām nosaka – gādāt par iedzīvotāju izglītību.

Ar Jēkabpils pilsētas domes saistošajiem noteikumiem "Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2008.gada 24.jūlija saistošajos noteikumos Nr.9 "Citi pabalsti un to piešķiršanas kārtība Jēkabpils pilsētā"" (07.08.2009. Nr.23 un 11.11.2010. Nr.38) noteikts, ka laikposmā no 10.09.2009. līdz 31.12.2011. pabalstu bērna uzturēšanās izdevumu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē samaksai nepiešķir un neizmaksā, lai nodrošinātu valsts un pašvaldības noteikto sociālo pabalstu piešķiršanu. Pašvaldībai liedzot daudzbērnu ģimenēm saņemt līdz tam pašvaldības saistošajos noteikumos paredzētos atvieglojumus pirmsskolas izglītības iestādes maksai 50 vai 100 procentu apmērā (atkarībā no bērnu skaita ģimenē), izveidojās situācija, ka būtiski samazinājies pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklējums un līdz ar to daudzi bērni nesaņem ar normatīvajiem aktiem noteikto obligāto sagatavošanu pamatizglītības ieguvei.

Lai nodrošinātu bērnu tiesības uz izglītību, neatkarīgi no bērna, viņu vecāku, aizbildņu mantiskā stāvokļa, būtu atceļama atvieglojumu saņemšanu ierobežojošā norma.

3. Normatīvā akta projekta būtība Grozījuma mērķis ir panākt pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklējuma uzlabošanu, tādējādi nodrošinot bērna tiesību ievērošanu, t.sk. pirmsskolas izglītības programmas apguvi, bērnu garīgo, fizisko un sociālo attīstību, iniciatīvas, patstāvības un radošās darbības attīstību, veselības nostiprināšanu, kā arī bērnu psiholoģisko sagatavošanu skolai.

II. Normatīvā akta projekta ietekme uz sabiedrību

1. Sabiedrības mērķgrupa Jēkabpils pilsētas pašvaldībā pamata dzīvesvietu deklarējušas daudzbērnu ģimenes, kuru aprūpē ir pirmsskolas vecuma bērns(-i) vecumā no 1,5 līdz septiņiem gadiem.
2. Ietekme uz uzņēmējsabiedrības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
3. Administratīvās procedūras raksturojums Administratīvās procedūras netiek mainītas.

III. Normatīvā akta projekta iespējamā ietekme uz pašvaldības budžetu

  (tūkst. latu)
Rādītāji

2011.gads

Turpmākie trīs gadi

2012

2013

2014

1

2

3

4

5

1. Izmaiņas budžeta ieņēmumos

0

0

0

0

2. Izmaiņas budžeta izdevumos

8000

12000

12000

12000

3. Finansiālā ietekme

8000

12000

12000

12000

4. Detalizēts ieņēmumu un izdevumu aprēķins (ja nepieciešams, detalizētu ieņēmumu un izdevumu aprēķinu var pievienot anotācijas pielikumā): Nav
4.1. detalizēts ieņēmumu aprēķins Nav
4.2. detalizēts izdevumu aprēķins Nav
5. Cita informācija Atkarīga no pabalsta saņēmēju aktivitātes, kura tiek prognozēta 2009.gada līmenī, kad minētais pabalsts tika piešķirts.

IV. Kā tiks nodrošināta normatīvā akta izpilde

1. Kā tiks nodrošināta normatīvā akta izpilde no pašvaldības puses – vai tiek radītas jaunas institūcijas vai paplašinātas esošo institūciju funkcijas Jaunas institūcijas netiks radītas un esošo institūciju funkcijas netiks paplašinātas.
2. Kā sabiedrība tiks informēta par normatīvā akta ieviešanu Normatīvais akts tiks publicēts laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas mājaslapā internetā un pašvaldības mājaslapā internetā.

V. Kādas konsultācijas notikušas, sagatavojot normatīvā akta projektu

1.

Ar kādiem sabiedrības pārstāvjiem konsultācijas ir notikušas Konsultācijas nav notikušas.

2.

Kāds konsultāciju veids ir izmantots Nav

3.

Cita informācija Saistošo noteikumu grozījumus iniciēja Jēkabpils pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs L.Salcevičs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!