• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2011. gada 22. marta noteikumi Nr. 219 "Kārtība, kādā diplomāti, diplomātiskā un konsulārā dienesta amatpersonas (darbinieki), specializētie atašeji, sakaru virsnieki, karavīri, tiešās pārvaldes iestādes amatpersonas (darbinieki) un valsts drošības iestādes amatpersonas (darbinieki) tiek norīkoti dienestā (darbā) starptautiskajās organizācijās ārvalstīs, un atlīdzības piešķiršanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.03.2011., Nr. 50 https://www.vestnesis.lv/ta/id/227897

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.224

Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 18.decembra noteikumos Nr.918 "Noteikumi par darbības programmas "Cilvēkresursi un nodarbinātība" papildinājuma 1.6.1.1.aktivitāti "Programmas vadības un atbalsta funkciju nodrošināšana", darbības programmas "Uzņēmējdarbība un inovācijas" papildinājuma...VAIRĀK

Vēl šajā numurā

30.03.2011., Nr. 50

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 219

Pieņemts: 22.03.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.219

Rīgā 2011.gada 22.martā (prot. Nr.18 8.§)

Kārtība, kādā diplomāti, diplomātiskā un konsulārā dienesta amatpersonas (darbinieki), specializētie atašeji, sakaru virsnieki, karavīri, tiešās pārvaldes iestādes amatpersonas (darbinieki) un valsts drošības iestādes amatpersonas (darbinieki) tiek norīkoti dienestā (darbā) starptautiskajās organizācijās ārvalstīs, un atlīdzības piešķiršanas kārtība

Izdoti saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju
amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma
36.panta vienpadsmito daļu
un Valsts civildienesta likuma 37.1 pantu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību:

1.1. kādā diplomāti, diplomātiskā un konsulārā dienesta amatpersonas (darbinieki), specializētie atašeji, sakaru virsnieki, karavīri, tiešās pārvaldes iestādes amatpersonas (darbinieki) un valsts drošības iestādes amatpersonas (darbinieki) (turpmāk – nacionālais eksperts) tiek norīkoti dienestā (darbā) starptautiskajā organizācijā vai tās dalībvalsts institūcijā ārvalstīs;

1.2. kādā nacionālajiem ekspertiem piešķir atlīdzību, un atlīdzības piešķiršanas nosacījumus.

2. Nacionālais eksperts tiek norīkots dienestā (darbā) starptautiskajā organizācijā vai tās dalībvalsts institūcijā ārvalstīs saskaņā ar šiem noteikumiem, ievērojot starptautiskās organizācijas vai tās dalībvalsts tiesību aktus.

3. Nacionālais eksperts, ja to paredz starptautiskie tiesību akti, atrodoties dienestā (darbā) starptautiskajā organizācijā vai tās dalībvalsts institūcijā ārvalstīs, lēmumu pieņemšanā ir neatkarīgs no nosūtītājiestādes un rīkojas tikai starptautiskās organizācijas vai tās dalībvalsts institūcijas interesēs.

4. Kad nacionālais eksperts atgriežas no dienesta (darba) starptautiskajā organizācijā vai tās dalībvalsts institūcijā, nosūtītājiestāde viņam nodrošina iespēju ieņemt iepriekšējo vai līdzvērtīgu amatu.

5. Ārlietu ministrija ir atbildīga par tās informācijas apriti un koordināciju, kas saistīta ar nacionālā eksperta norīkošanu darbā Eiropas Savienības institūcijās.

II. Norīkošana dienestā (darbā) starptautiskajā organizācijā vai tās dalībvalsts institūcijā

6. Nacionālā eksperta kandidatūru dienestam (darbam) starptautiskajā organizācijā vai tās dalībvalsts institūcijā izvirza par nozari atbildīgā ministrija vai tās padotībā esoša institūcija.

7. Nacionālo ekspertu dienestam (darbam) starptautiskajā organizācijā vai tās dalībvalsts institūcijā norīko, ja nacionālā eksperta kvalifikācija atbilst konkrētā amata prasībām.

8. Ja nacionālais eksperts atbilst valsts noslēpuma, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, Eiropas Savienības un ārvalstu institūciju klasificētās informācijas aizsardzību regulējošos normatīvajos aktos noteiktajiem kritērijiem, viņš (ja nepieciešams) saņem attiecīga līmeņa speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam un sertifikātu darbam ar Ziemeļatlantijas līguma organizācijas vai Eiropas Savienības klasificēto informāciju.

9. Kandidātu atlases kārtību vai kārtību, kādā rīkojams konkurss nacionālā eksperta amatam, nosaka nosūtītājiestādes vadītājs.

III. Atsaukšana no dienesta (darba) starptautiskajā organizācijā vai tās dalībvalsts institūcijā

10. Nacionālo ekspertu nosūtītājiestādes vadītājs atsauc no dienesta (darba) starptautiskā organizācijā vai tās dalībvalsts institūcijā:

10.1. ja atsaukšana ir saistīta ar nosūtītājiestādes būtiskām interesēm;

10.2. ja nacionālais eksperts, atrodoties dienestā (darbā) starptautiskajā organizācijā vai tās dalībvalsts institūcijā, ir izdarījis noziedzīgu nodarījumu, kas ir sodāms saskaņā ar Krimināllikumu;

10.3. ja nacionālais eksperts ir izdarījis pārkāpumu, kas nav savienojams ar turpmāko dienestu (darbu) starptautiskajā organizācijā vai tās dalībvalsts institūcijā;

10.4. ja nacionālā eksperta atsaukšanu lūdz starptautiskā organizācija vai tās dalībvalsts institūcija;

10.5. saskaņā ar starptautiskās organizācijas vai tās dalībvalsts institūcijas apstiprinātajiem tiesību aktiem;

10.6. citu objektīvu apstākļu dēļ, saskaņojot to ar starptautisko organizāciju vai tās dalībvalsts institūciju;

10.7. pēc paša vēlēšanās, par to brīdinot nosūtītājiestādi vienu mēnesi iepriekš.

IV. Atlīdzības piešķiršana

11. Laikā, kad nacionālais eksperts pilda dienestu (darbu) starptautiskajā organizācijā vai tās dalībvalsts institūcijā ārvalstīs, nosūtītājiestāde nacionālajam ekspertam:

11.1. izmaksā visu normatīvajos aktos paredzēto atlīdzību, ja starptautiskā organizācija vai tās dalībvalsts institūcija nesedz nacionālā eksperta izdevumus vai to daļu;

11.2. izmaksā tikai to atlīdzības daļu, kuru nesedz starptautiskā organizācija vai tās dalībvalsts institūcija;

11.3. neizmaksā vai tikai daļēji izmaksā to atlīdzības daļu, kuru nesedz starptautiskā organizācija vai tās dalībvalsts institūcija, ja tas ir abpusēji izdevīgi un par to ir noslēgta rakstiska vienošanās ar nacionālo ekspertu.

12. Lai saņemtu šo noteikumu 11.2.apakšpunktā minēto atlīdzību, eksperts iesniedz nosūtītājiestādē dokumentus, kas apliecina starptautiskās organizācijas izmaksājamās atlīdzības apmēru un veidu, ja nosūtītājiestādei nav iespējams iegūt šo informāciju.

13. Par šo noteikumu 11.punktā minētās atlīdzības apmēru, izmaksas kārtību un nacionālā eksperta saistībām nosūtītājiestāde ar nacionālo ekspertu vienojas, slēdzot attiecīgu līgumu.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs A.Pabriks

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!