Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2011. gada 15. februāra noteikumi Nr. 130 "Iedzīvotāju reģistrā iekļauto ziņu izsniegšanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 22.02.2011., Nr. 29 https://www.vestnesis.lv/ta/id/226093-iedzivotaju-registra-ieklauto-zinu-izsniegsanas-kartiba

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.133

Grozījums Ministru kabineta 2009.gada 4.augusta noteikumos Nr.855 "Noteikumi par Eiropas Savienības dalībvalstu, Šveices Konfederācijas, Turcijas un Eiropas Ekonomikas zonas valsts pilnvaroto un neatkarīgo proves uzraudzības iestāžu sarakstu, kārtību, kādā šīs proves uzraudzības iestādes...VAIRĀK

Vēl šajā numurā

22.02.2011., Nr. 29

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 130

Pieņemts: 15.02.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.130

Rīgā 2011.gada 15.februārī (prot. Nr.10 10.§)

Iedzīvotāju reģistrā iekļauto ziņu izsniegšanas kārtība

Izdoti saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likuma 17.pantu,
Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 13.panta pirmo un trešo daļu un
likuma "Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu
un orgānu izmantošanu medicīnā" 3.panta trešo daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – pārvalde), Latvijas Republikas diplomātiskā un konsulārā pārstāvniecība ārvalstīs (turpmāk – pārstāvniecība) un pašvaldība atbilstoši savai kompetencei izsniedz Iedzīvotāju reģistrā (turpmāk – reģistrs) iekļautās ziņas, izsniedzamo ziņu apjomu, kā arī kārtību, kādā ārstniecības, izglītības un zinātnes iestādes pieprasa un saņem no reģistra ziņas par aizliegumu vai atļauju izmantot personas ķermeni, audus un orgānus pēc tās nāves.

2. Reģistrā iekļautās ziņas pārvalde izsniedz rakstiski vai tiešsaistes datu pārraides režīmā. Valsts pārvaldes iestādēm reģistrā iekļautās ziņas pārvalde izsniedz tiešsaistes datu pārraides režīmā.

3. Sniedzot ziņas tiešsaistes datu pārraides režīmā, pārvalde izmanto:

3.1. tīkla lietotāja saskarni;

3.2. informācijas sistēmas;

3.3. speciālo tiešsaistes formu.

4. Ja dokuments ir sagatavots elektroniska dokumenta formā, to izsniedz elektronisko dokumentu apriti reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

5. Pašvaldība ziņu pieprasītājam sniedz reģistrā iekļautās ziņas par personas deklarēto vai reģistrēto dzīvesvietu (adresi), ja dzīvesvieta deklarēta vai reģistrēta attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā.

6. Pārvalde reģistrā iekļautās ziņas un statistisko informāciju sniedz, pamatojoties uz personas pieprasījumu (turpmāk – pieprasījums) vai rakstisku vienošanos.

7. Pašvaldība un pārstāvniecība ziņu pieprasītājam sniedz reģistrā iekļautās ziņas, pamatojoties uz pieprasījumu.

8. Pieprasījumā norāda:

8.1. ziņu pieprasītāja vārdu (vārdus), uzvārdu un personas kodu (juridiskai personai – nosaukumu un reģistrācijas kodu Nodokļu maksātāju reģistrā);

8.2. dzīvesvietas adresi (juridiskai personai – juridisko adresi);

8.3. nepieciešamo ziņu apjomu un izsniegšanas veidu;

8.4. pieprasot ziņas par citu personu:

8.4.1. pamatojumu ziņu saņemšanas nepieciešamībai un to apliecinošu dokumentu;

8.4.2. ziņu izmantošanas mērķi, ja likumā nav noteikta cita kārtība;

8.4.3. datus, pēc kuriem var identificēt personu.

9. Ja pieprasījumu pārvaldē, pārstāvniecībā vai pašvaldībā iesniedz rakstiski, pieprasījumā norādītās informācijas patiesumu ziņu pieprasītājs apliecina ar parakstu.

10. Fiziska persona, pieprasot vai saņemot ziņas, uzrāda personu apliecinošu dokumentu, bet viņas pilnvarota persona – pilnvaru un personu apliecinošu dokumentu. Fiziskās personas likumiskais pārstāvis, pieprasot vai saņemot ziņas, uzrāda personu apliecinošu dokumentu un pārstāvību apliecinošu dokumentu, ja pārvaldei, pārstāvniecībai vai pašvaldībai nav iespējams pārliecināties par ziņu pieprasītāja pārstāvības tiesībām.

11. Ja pieprasījumu iesniedz, izmantojot tīmekļa vietnē www.latvija.lv pieejamu speciālu tiešsaistes formu, ziņu pieprasītājs tiek identificēts pēc tīmekļa vietnē pieejamā autentifikācijas līdzeklī iekļautā personas koda.

12. Ja ziņas pieprasa juridiskās personas pārstāvis un pārvaldei, pārstāvniecībai vai pašvaldībai nav iespējams pārliecināties par ziņu pieprasītāja pārstāvības tiesībām Uzņēmumu reģistrā, ziņu pieprasītājs papildus uzrāda juridiskās personas reģistrācijas apliecību un pārstāvību apliecinošu dokumentu.

13. Ja nekustamā īpašuma īpašnieks vai viņa pilnvarota persona pieprasa reģistrā iekļautās ziņas par personām, kuras deklarējušas vai reģistrējušas dzīvesvietu viņa īpašumā, un pārvaldei nav iespējams saņemt ziņas no Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas, ziņu pieprasītājs papildus šo noteikumu 10. vai 12.punktā minētajiem dokumentiem uzrāda īpašumtiesības apliecinošus dokumentus.

14. Ja ziņu pieprasītājs pieprasa ziņas Iedzīvotāju reģistra likuma 18.pantā noteiktajā kārtībā, pārvalde reģistrā iekļautās ziņas pilnā apjomā izsniedz rakstiski.

15. Nekustamā īpašuma īpašnieks vai viņa pilnvarota persona reģistrā iekļautās ziņas par personām, kuras ir deklarējušas vai reģistrējušas dzīvesvietu viņa īpašumā, var saņemt rakstiski vai izmantojot elektronisko datu nesējus. Nekustamā īpašuma īpašnieks vai viņa pilnvarota persona var saņemt šādas ziņas:

15.1. personas vārds (vārdi) un uzvārds;

15.2. personas kods;

15.3. deklarētās vai reģistrētās dzīvesvietas adrese;

15.4. dzīvesvietas deklarēšanas vai reģistrēšanas datums.

16. Izmantojot tīmekļa vietnē www.pmlp.gov.lv pieejamo speciālo tiešsaistes formu, neidentificēta persona var bez maksas elektroniski saņemt no reģistra informāciju ar apstiprinājumu vai noliegumu par to, vai attiecīgās personas vai citas personas deklarētā vai reģistrētā dzīvesvieta attiecīgā gada 1.janvārī bija Rīgā, Liepājā vai Ventspilī. Ziņu pieprasītājs elektroniskajā pieprasījumā norāda tās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu, par kuru nepieciešams saņemt ziņas.

17. Izmantojot tīmekļa vietnē www.latvija.lv pieejamo speciālo tiešsaistes formu, identificēta persona var bez maksas elektroniski saņemt no reģistra informāciju ar apstiprinājumu vai noliegumu par to, vai reģistrā ir iekļautas ziņas par attiecīgo personu vai citu personu un vai šī persona ir dzīva. Ziņu pieprasītājs elektroniskajā pieprasījumā norāda tās personas kodu, par kuru nepieciešams saņemt apstiprinājumu.

18. Izmantojot tīmekļa vietnē www.latvija.lv pieejamo speciālo tiešsaistes formu, identificēta persona var bez maksas elektroniski saņemt no reģistra informāciju ar apstiprinājumu vai noliegumu par to, vai attiecīgajai personai ir deklarēta vai reģistrēta dzīvesvieta norādītajā adresē. Ziņu pieprasītājs elektroniskajā pieprasījumā norāda tās personas kodu un adresi, par kuru nepieciešams saņemt apstiprinājumu.

19. Izmantojot tīmekļa vietnē www.latvija.lv pieejamo speciālo tiešsaistes formu, identificēta persona – nekustamā īpašuma īpašnieks (fiziska persona) – var bez maksas elektroniski saņemt no reģistra informāciju par personām, kuras ir deklarējušas vai reģistrējušas dzīvesvietu šīs personas īpašumā, kas ierakstīts Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā.

20. Izmantojot tīmekļa vietnē www.latvija.lv pieejamo speciālo tiešsaistes formu, identificēta persona var bez maksas elektroniski saņemt no reģistra aktuālo informāciju par sevi, saviem bērniem, kuri jaunāki par 18 gadiem, un par aizbildnībā vai aizgādnībā esošām personām. Ziņu pieprasītājs elektroniskajā pieprasījumā norāda bērna vai aizbildnībā vai aizgādnībā esošās personas kodu.

21. Izmantojot tīmekļa vietnē www.latvija.lv pieejamo speciālo tiešsaistes formu, identificēta persona var par maksu pieprasīt no reģistra izziņu par sevi un citām personām. Ziņu pieprasītājs elektroniskajā pieprasījumā norāda tās personas vārdu, uzvārdu, personas kodu, par kuru nepieciešams saņemt ziņas, kā arī šo noteikumu 8.3. un 8.4.apakšpunktā minēto informāciju un paraksta pieprasījumu ar drošu elektronisko parakstu.

22. Reģistrā iekļautās ziņas, kas tiek sniegtas tīmeklī, pārraida šifrētā veidā.

23. Pārvalde rakstiski vai izmantojot tiešsaistes datu pārraidi bez maksas izsniedz reģistrā iekļautās ziņas par aizliegumu vai atļauju izmantot personas ķermeni, audus un orgānus pēc tās nāves tām ārstniecības, izglītības un zinātnes iestādēm, kurām saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā, ir tiesības nodarboties ar miruša cilvēka ķermeņa izmantošanu anatomijas studijām vai ar dzīva vai miruša cilvēka audu un orgānu izņemšanu un izmantošanu.

24. Pārvalde reģistrā iekļautās ziņas izsniedz, pamatojoties uz rakstisku vienošanos, ja tās izsniedz:

24.1. regulāri;

24.2. lielā apjomā;

24.3. izmantojot īpašas datu sagatavošanas metodes un atlases kritērijus, kā arī ziņu izsniegšanai nepieciešams izstrādāt atsevišķu programmatūru;

24.4. izmantojot tiešsaistes datu pārraidi.

25. Noslēdzot šo noteikumu 24.punktā minēto rakstisko vienošanos, nosaka izsniedzamo ziņu apjomu, ziņu izmantošanas mērķi un kārtību, kādā pārvalde pārbauda izsniegto ziņu izmantošanu, kā arī ziņu pieprasījuma pamatotību.

26. Izmantojot tiešsaistes datu pārraidi, reģistrā iekļautās ziņas izsniedz, pamatojoties uz rakstisku vienošanos, kas noslēgta starp pārvaldi un ziņu saņēmēju un kurā norāda:

26.1. ziņu saņēmēja vārdu (vārdus), uzvārdu un personas kodu (juridiskai personai – nosaukumu un reģistrācijas kodu Nodokļu maksātāju reģistrā; valsts pārvaldes iestādei – nosaukumu un reģistrācijas numuru);

26.2. pastāvīgo tīmekļa protokola adresi, kas nepārprotami norāda uz lietotāja datoru tīmeklī;

26.3. tās atbildīgās personas tālruņa numuru un elektroniskā pasta adresi, kura tiesīga pieprasīt attiecīgās ziņas.

27. Ziņu pieprasītājs pārvaldes, pārstāvniecības vai pašvaldības lēmumu par atteikumu izsniegt reģistrā iekļautās ziņas var apstrīdēt un pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

28. Ja nav tiesiska pamata izsniegt ziņu pieprasītājam ziņas no reģistra par pieprasījumā norādītās personas dzīvesvietas adresi, pārvalde, pamatojoties uz personas iesniegumu ar lūgumu pārsūtīt ziņu pieprasījumā norādītajai personai vēstuli, pēc pakalpojuma samaksu apliecinoša dokumenta saņemšanas nosūta personas sagatavoto vēstuli norādītajam (meklējamam) adresātam.

29. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2010.gada 17.augusta noteikumus Nr.778 "Iedzīvotāju reģistrā iekļauto ziņu izsniegšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 131.nr.).

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Iekšlietu ministra vietā –
Ministru prezidenta biedrs,
aizsardzības ministrs A.Pabriks

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!