Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru prezidenta 2011. gada 10. februāra rīkojums Nr. 45 "Par Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes nolikumu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.02.2011., Nr. 25 https://www.vestnesis.lv/ta/id/225781-par-latvijas-ostu-tranzita-un-logistikas-padomes-nolikumu

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr.46

Grozījumi Ministru prezidenta 2006.gada 14.februāra rīkojumā Nr.67 "Par Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomi"

Vēl šajā numurā

15.02.2011., Nr. 25

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru prezidents

Veids: rīkojums

Numurs: 45

Pieņemts: 10.02.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru prezidenta rīkojums Nr.45

Rīgā 2011.gada 10.februārī

Par Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes nolikumu

1. Saskaņā ar Likuma par ostām 10.panta ceturto daļu apstiprināt Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes nolikumu (pielikums).

2. Atzīt par spēku zaudējušu Ministru prezidenta 2010.gada 22.oktobra rīkojumu Nr.382 "Par Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes nolikumu" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 169.nr.).

Ministru prezidents V.Dombrovskis 

Pielikums
Ministru prezidenta
2011.gada 10.februāra
rīkojumam Nr.45

Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes nolikums

1. Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padome (turpmāk – padome) ir Ministru kabineta izveidota institūcija, kas darbojas saskaņā ar Likumu par ostām, šo nolikumu un citiem normatīvajiem aktiem.

2. Padome piedalās Latvijas ostu, tranzīta un loģistikas darbības un attīstības politikas veidošanā, noteiktā kārtībā sniedzot priekšlikumus un atzinumus Ministru kabinetam un citām institūcijām.

3. Padomei ir šādi galvenie uzdevumi:

3.1. izvērtēt politikas plānošanas dokumentu projektus un normatīvo aktu projektus, kas ietekmē Latvijas ostu, tranzīta un loģistikas sektora attīstību, un sniegt atzinumu par tiem;

3.2. izvirzīt priekšlikumus par Latvijas ārpolitikas aktivitātēm, kas vērstas uz Latvijas ostu, tranzīta un loģistikas sektora attīstības veicināšanu;

3.3. sekmēt un atbalstīt Latvijas ostu, tranzīta un loģistikas sektora atpazīstamību starptautiskajā biznesa vidē un atbalstīt Latvijas ostu dalību starptautiskās izstādēs un konferencēs;

3.4. sniegt atzinumu par priekšlikumiem atsavināt valsts vai sabiedriskajām vajadzībām nekustamo īpašumu ostās;

3.5. apstiprināt ostu attīstības fonda līdzekļu izlietojumu;

3.6. veicināt Latvijas ostu, tranzīta un loģistikas sektora attīstību, koordinējot iesaistīto pušu sadarbību un risinot kopējas aktuālas problēmas.

4. Padomi vada padomes priekšsēdētājs – Ministru prezidents. Padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā padomi vada padomes loceklis – satiksmes ministrs.

5. Padomes loceklis, noformējot rakstisku pilnvaru, prombūtnes laikā var pilnvarot pārstāvi piedalīties padomes sēdē un balsot pilnvarotāja vārdā.

6. Padome ieceļ padomes sekretāru – Satiksmes ministrijas pārstāvi. Padomes sekretārs ir atbildīgs par padomei iesniegto dokumentu sagatavošanu izskatīšanai padomes sēdēs, padomes sēžu protokolēšanu un lēmumu noformēšanu. Padomes sekretārs vada padomes sekretariāta darbu.

7. Padomei ir tiesības:

7.1. pieprasīt un saņemt no institūcijām darbam nepieciešamo informāciju un atzinumus;

7.2. uzaicināt ekspertus un amatpersonas piedalīties padomes sēdēs, kā arī atzinumu izstrādē.

8. Padomes sēdes notiek pēc nepieciešamības, bet ne retāk kā reizi ceturksnī. Padomes priekšsēdētājs var sasaukt ārkārtas sēdes. Ārkārtas sēdi padomes sekretariāts izziņo ne vēlāk kā trīs dienas pirms padomes sēdes.

9. Padomes sēdes ir atklātas.

10. Padomes sekretariāts:

10.1. saņem un sagatavo dokumentus izskatīšanai padomes sēdēs;

10.2. ja nepieciešams, pieprasa no dokumentu iesniedzējiem papildmateriālus;

10.3. iesniedz priekšlikumus par padomes sēdes darba kārtību;

10.4. nolikumā noteiktajā kārtībā nodrošina padomes locekļus ar nākamās padomes sēdes materiāliem;

10.5. protokolē padomes sēdes un noformē protokolus;

10.6. sniedz iesaistītajām personām informāciju par padomes lēmumiem un nosūta protokolu izrakstus;

10.7. informē plašsaziņas līdzekļus par padomes darbību;

10.8. kontrolē padomes lēmumu izpildes gaitu un informē par to padomi.

11. Kārtējās padomes sēdes materiālus padomes locekļiem nosūta ne vēlāk kā piecas dienas pirms sēdes. Ja nepieciešams, papildmateriālus kārtējā padomes sēdē izskatāmo materiālu komplektam padomes locekļiem izsniedz pirms kārtējās sēdes.

12. Ja, lemjot par sēdē izskatāmo jautājumu, atsevišķiem padomes locekļiem ir atšķirīgi viedokļi, tie kopā ar pamatojumu tiek ierakstīti sēdes protokolā un kļūst par neatņemamu attiecīgā lēmuma sastāvdaļu.

13. Izpildot atsevišķus uzdevumus, kuri ir paredzēti Likumā par ostām un saistīti ar attiecīgu dokumentu apstiprināšanu (akceptēšanu), padome pieņem lēmumu, atklāti balsojot, ar vienkāršu balsu vairākumu. Padome ir lemttiesīga, ja tajā piedalās vairāk nekā puse no padomes locekļiem. Ja balsis sadalās līdzīgi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss.

14. Padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs (izņemot atsevišķus gadījumus, kuri ir paredzēti Likumā par ostām).

15. Padomes sēdes protokolu noformē triju darbdienu laikā, un to paraksta padomes priekšsēdētājs un padomes sekretārs.

16. Padomes, padomes sekretariāta un ar Latvijas Ostu fondu saistītos lietvedības dokumentus glabā valsts akciju sabiedrībā "Latvijas Jūras administrācija", un tiem piešķir valsts akciju sabiedrības "Latvijas Jūras administrācija" nomenklatūras numurus saskaņā ar valsts akciju sabiedrības "Latvijas Jūras administrācija" apstiprinātu kārtību.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!