Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 21. decembra noteikumi Nr. 1161 "Kārtība, kādā piešķir un izmaksā valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensijas". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.12.2010., Nr. 206 https://www.vestnesis.lv/ta/id/223574-kartiba-kada-pieskir-un-izmaksa-valsts-un-pasvaldibu-profesionalo-orkestru-koru-koncertorganizaciju-teatru-un-cirka-makslinieku...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.1166

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 30.septembra noteikumos Nr.817 "Noteikumi par darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.4.1.4.aktivitāti "Vēsturiski piesārņoto vietu sanācija""

Vēl šajā numurā

30.12.2010., Nr. 206

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1161

Pieņemts: 21.12.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.1161

Rīgā 2010.gada 21.decembrī (prot. Nr.74 27.§)

Kārtība, kādā piešķir un izmaksā valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensijas

Izdoti saskaņā ar Valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru,
koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju un
baleta mākslinieku pabalsta par radošo darbu likuma 9.panta piekto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir un izmaksā valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensijas (turpmāk – izdienas pensija).

2. Lai saņemtu izdienas pensiju, izdienas pensijas pieprasītājs jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (turpmāk – aģentūra) nodaļā iesniedz izdienas pensijas pieprasījumu un tam pievieno:

2.1. dokumentus, kas apliecina izdienas stāžu, kurš dod tiesības uz izdienas pensiju;

2.2. darba devēju izziņas par izdienas pensijas pieprasītāja atbrīvošanu no darba un darba samaksu (1.pielikums);

2.3. algas nodokļa grāmatiņu.

3. Par izdienas stāžu apliecinošiem dokumentiem tiek uzskatīti:

3.1. darba grāmatiņa (darba līgumu grāmatiņa);

3.2. darba līgums un dokumenti par tā izpildi, kuros ir norāde par attiecīgā darba perioda pabeigšanu;

3.3. darba devēja izziņa par izdienas pensijas pieprasītāja nostrādātajiem izdienas periodiem, kas dod tiesības uz izdienas pensiju (2.pielikums);

3.4. Latvijas Nacionālā arhīva izziņa;

3.5. tiesas spriedums.

4. Pēc pieprasījuma par izdienas pensijas piešķiršanu un attiecīgo dokumentu saņemšanas aģentūra pieprasa no Kultūras ministrijas nepieciešamo informāciju par izdienas pensijas pieprasītāja izdienas stāžu un darba samaksu, no kuras aprēķina izdienas pensiju.

5. Kultūras ministrija 10 darbdienu laikā pēc informācijas pieprasījuma saņemšanas sagatavo un nosūta aģentūrai tās rīcībā esošo informāciju par izdienas pensijas pieprasītāja izdienas stāžu un darba samaksu, no kuras aprēķina izdienas pensiju.

6. Kopējo izdienas pensijas pieprasītāja izdienas stāžu izsaka gados, mēnešos un dienās. Ja izdienas pensijas pieprasītāja izdienas stāžā ieskaitāmie periodi pārklājas, izdienas stāžā ieskaita tikai vienu periodu, kurš izdienas pensijas pieprasītājam ir izdevīgāks.

7. Nosakot tiesības uz izdienas pensiju, ņem vērā izdienas stāža pilno gadu skaitu, neskaitot mēnešus un dienas. Nosakot darba samaksu, no kuras aprēķina izdienas pensiju, ņem vērā gadu, mēnešu un dienu skaitu.

8. Lēmumu par izdienas pensijas piešķiršanu vai par atteikumu piešķirt izdienas pensiju, ja nav ievērotas Valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju un baleta mākslinieku pabalsta par radošo darbu likumā un šajos noteikumos minētās prasības, aģentūra pieņem un paziņo izdienas pensijas pieprasītājam Administratīvā procesa likumā noteiktajā termiņā un kārtībā.

9. Par izdienas pensijas saņēmējam piešķirto izdienas pensiju aģentūra izdara atzīmi algas nodokļa grāmatiņā.

10. Lai aģentūra izdienas pensijas saņēmējam izmaksājamajai izdienas pensijai varētu piemērot likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" noteiktos iedzīvotāju ienākuma nodokļa papildu atvieglojumus, izdienas pensijas saņēmējs iesniedz aģentūrā algas nodokļa grāmatiņu, kurā izdarīts ieraksts par iedzīvotāju ienākuma nodokļa papildu atvieglojumiem.

11. Aģentūra izdienas pensiju izmaksā katru mēnesi no piektā līdz divdesmit ceturtajam datumam. Izdienas pensiju pēc izdienas pensijas saņēmēja pieprasījuma pārskaita uz Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontu vai piegādā izdienas pensijas saņēmēja dzīvesvietā par maksu, ieturot no izdienas pensijas tās piegādes izdevumus saskaņā ar gadskārtējā valsts budžeta likumā noteikto maksu par pensijas, pabalsta vai atlīdzības piegādi.

12. Izdienas pensijas saņēmējam, kuram izdienas pensijas apmērs samazināts par piešķirtās vecuma pensijas apmēru, starpību starp izdienas pensijas apmēru un vecuma pensijas apmēru izmaksā vienlaikus ar vecuma pensiju.

13. Šo noteikumu 18.punktā minētās izdienas pensijas, ko pēc pensijas saņēmēja pieprasījuma pārskaita uz Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontu, no 2011.gada turpina pārskaitīt uz Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontu katru mēnesi no vienpadsmitā līdz piecpadsmitajam datumam.

14. Piegādājot izdienas pensijas saņēmēja dzīvesvietā izdienas pensijas daļu un vecuma pensiju, pensijas piegādes izdevumus aģentūra ietur no pensijas saņēmēja kā maksu par viena maksājuma piegādi.

15. Izdienas pensijas izmaksu Valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju un baleta mākslinieku pabalsta par radošo darbu likuma 10.panta pirmajā un 1.1 daļā noteiktajos gadījumos pārtrauc ar dienu, kad iestājušies minētie apstākļi.

16. Ja izdienas pensijas izmaksa Valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju un baleta mākslinieku pabalsta par radošo darbu likuma 10.panta pirmās daļas 2.punktā noteiktajā gadījumā pārtraukta, to, pamatojoties uz izdienas pensijas saņēmēja iesniegumu par izdienas pensijas atjaunošanu, atjauno ar dienu, kad no jauna radušās tiesības uz šīs pensijas izmaksu.

17. Ja izdienas pensijas izmaksa pārtraukta Valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju un baleta mākslinieku pabalsta par radošo darbu likuma 10.panta 1.1 daļā noteiktajā gadījumā, aģentūra izdienas pensiju atjauno ar nākamo dienu pēc bezdarbnieka pabalsta izmaksas pārtraukšanas.

18. Līdz 2010.gada 31.decembrim piešķirto izdienas pensiju un to daļu izmaksu no 2011.gada janvāra aģentūra veic, pamatojoties uz Kultūras ministrijas sniegto informāciju pensiju lietās.

19. Izdienas pensijas saņēmējam 2011.gada janvārī starpību starp izdienas pensiju un vecuma pensiju izmaksā no 11.janvāra līdz 15.janvārim, pārskaitot to uz Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontu.

20. Aģentūra turpina ieturēt līdz 2010.gada 31.decembrim konstatētās izdienas pensijas pārmaksas, izņemot tās pārmaksas, kuru atgūšana nav iespējama, jo izdienas pensijas saņēmējs miris, un pārmaksas, kuru atgūšana nav uzsākta triju gadu laikā pēc to konstatēšanas.

21. Noteikumi stājas spēkā 2011.gada 1.janvārī.

Ministru prezidents,
reģionālās attīstības un
pašvaldību lietu ministrs V.Dombrovskis

Labklājības ministre I.Jurševska 

1.pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 21.decembra
noteikumiem Nr.1161

Labklājības ministre I.Jurševska 

2.pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 21.decembra
noteikumiem Nr.1161

Labklājības ministre I.Jurševska

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!