Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 21. decembra noteikumi Nr. 1135 "Muitas procedūras – tranzīts – piemērošanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.12.2010., Nr. 204 https://www.vestnesis.lv/ta/id/223299-muitas-proceduras-tranzits-piemerosanas-kartiba

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.1136

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 9.februāra noteikumos Nr.113 "Kravas celtņu tehniskās uzraudzības kārtība"

Vēl šajā numurā

28.12.2010., Nr. 204

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1135

Pieņemts: 21.12.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.1135

Rīgā 2010.gada 21.decembrī (prot. Nr.74 11.§)

Muitas procedūras – tranzīts – piemērošanas kārtība

Izdoti saskaņā ar Muitas likuma 4.panta trešo daļu

1. Noteikumi nosaka atsevišķus nosacījumus, kas piemērojami muitas procedūras – tranzīts (turpmāk – tranzīta procedūra) – piemērošanas un noformēšanas kārtībai.

2. Tranzīta procedūras izpildi un pabeigšanu kontrolē Valsts ieņēmumu dienests.

3. Piesakot tranzīta procedūru, principāls iesniedz aprēķinu par muitas nodokļa, pievienotās vērtības nodokļa un akcīzes nodokļa parādu, kas varētu rasties.

4. Piemērojot tranzīta procedūru naftas produktiem, ko pārvieto pa cauruļvadu, preces deklarē ar pieņemšanas un nodošanas aktu:

4.1. preču nosūtītājs reizi diennaktī (neieskaitot brīvdienas un svētku dienas) pēc tranzīta procedūras uzsākšanas naftas produktiem, kas nosūtīti ar vienu pieņemšanas un nodošanas aktu, Valsts ieņēmumu dienesta muitas iestādē iesniedz preču pieņemšanas un nodošanas aktu;

4.2. preču saņēmējs reizi diennaktī (neieskaitot brīvdienas un svētku dienas) pēc naftas produktu saņemšanas, kas nosūtīti ar vienu pieņemšanas un nodošanas aktu, Valsts ieņēmumu dienesta muitas iestādē iesniedz preču pieņemšanas un nodošanas aktu.

5. Atļauju izmantot TIR procedūru un TIR karnetes izsniedz garantējošā asociācija – biedrība "Autopārvadātāju asociācija "Latvijas auto"" (turpmāk – garantējošā asociācija).

6. Persona iegūst tiesības izmantot TIR procedūru un saņem TIR karnetes, ja tā atbilst 1975.gada 14.novembra Muitas konvencijā par starptautiskajiem preču pārvadājumiem, izmantojot TIR karneti (turpmāk – TIR konvencija), noteiktajām prasībām, kā arī papildu nosacījumiem:

6.1. gada laikā pirms dienas, kad garantējošajā asociācijā iesniegts iesniegums par tiesībām izmantot TIR procedūru un saņemt TIR karnetes (turpmāk – iesniegums), veikti vismaz 48 starptautiskie kravu pārvadājumi (vismaz seši pārvadājumi ārpus Eiropas Savienības teritorijas) un vismaz četri starptautiskie kravu autopārvadājumi mēnesī. Minētais nosacījums neattiecas uz personu, kurai ir piešķirts atzītā komersanta statuss saskaņā ar Padomes 1992.gada 12.oktobra Regulu (EEK) Nr.2913/92 par Kopienas Muitas kodeksa izveidi un Komisijas 1993.gada 2.jūlija Regulu (EEK) Nr.2454/93, ar ko nosaka īstenošanas noteikumus Padomes Regulai (EEK) Nr.2913/92 par Kopienas Muitas kodeksa izveidi;

6.2. šīs personas darba ņēmēju vidējie darba ienākumi par pirmajiem trim ceturkšņiem pēdējo četru ceturkšņu periodā līdz dienai, kad iesniegums iesniegts garantējošajā asociācijā, ir ne mazāki par 70 procentiem no darba ņēmēju vidējiem darba ienākumiem sauszemes transporta un cauruļvadu transporta nozarē (NACE 2.red. klasifikācijas 49.kods) pēc Valsts ieņēmumu dienesta apkopotajiem datiem, kas ir publicēti Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā internetā.

7. Garantējošā asociācija novērtē personas atbilstību TIR konvencijā noteiktajām prasībām un šo noteikumu 6.1.apakšpunktā minētajam papildu nosacījumam.

8. Pamatojoties uz garantējošās asociācijas pieteikumu, kurā ir norādīta persona, kura ir iesniegusi iesniegumu garantējošajā asociācijā, Valsts ieņēmumu dienests divu nedēļu laikā izvērtē, vai persona atbilst šo noteikumu 6.2.apakšpunktā minētajām prasībām un TIR konvencijai šādās jomās:

8.1. personai uz iesnieguma iesniegšanas dienu nav nodokļu parādu, tajā skaitā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parādu, vai attiecīgo maksājumu termiņi ir pagarināti normatīvajos aktos par nodokļiem un nodevām noteiktajā kārtībā un persona pilda parādu saistības;

8.2. personai vai tās darbiniekiem, kam ir paraksta tiesības, nav sodāmības par muitas noteikumu pārkāpumiem.

9. Valsts ieņēmumu dienests aprēķina personas nodarbināto darba ņēmēju mēneša vidējos ienākumus saskaņā ar normatīvajiem aktiem par informācijas sagatavošanu par vidējiem darba ienākumiem.

10. Valsts ieņēmumu dienests saskaņā ar šo noteikumu 8.punktu garantējošajai asociācijai sniedz pozitīvu vai negatīvu atzinumu par personas atbilstību TIR konvencijai.

11. Garantējošā asociācija pieņem lēmumu par tiesību piešķiršanu personai izmantot TIR procedūru un saņemt TIR karnetes, ja Valsts ieņēmumu dienests par personu ir sniedzis pozitīvu atzinumu.

12. Garantējošā asociācija pieņem lēmumu par atteikumu personai piešķirt tiesības izmantot TIR procedūru un saņemt TIR karnetes, ja Valsts ieņēmumu dienests par personu ir sniedzis negatīvu atzinumu.

13. TIR karnetes turētājs ir TIR karnetē norādītā autotransporta līdzekļa īpašnieks vai turētājs. Ja TIR karnetes turētājs izmanto trešās personas autotransporta līdzekli, viņam nepieciešams garantējošās asociācijas saskaņojums trešās personas autotransporta līdzekļa izmantošanai TIR procedūrā. Minētais saskaņojums nav nepieciešams, ja TIR karnetes turētājs izmanto trešās personas transportlīdzekli, aizvietojot TIR procedūras laikā sabojāto savu transportlīdzekli.

14. Noformējot tranzīta procedūru precēm, kurām saskaņā ar Padomes 1992.gada 12.oktobra Regulu (EEK) Nr.2913/92 par Kopienas Muitas kodeksa izveidi nav Eiropas Kopienas preču statusa un kuras tranzīta procedūras ietvaros pārvieto pa dzelzceļu no Latvijas Republikas teritorijā esošas nosūtītājas muitas iestādes uz Latvijas Republikas teritorijā esošu saņēmēju muitas iestādi, par tranzīta deklarāciju var izmantot starptautisko dzelzceļa pavadzīmi atbilstoši 1951.gada 1.novembra Nolīgumam par starptautisko (dzelzceļa) kravu satiksmi.

15. Pārvietojot preces, kurām saskaņā ar Padomes 1992.gada 12.oktobra Regulu (EEK) Nr.2913/92 par Kopienas Muitas kodeksa izveidi nav Eiropas Kopienas preču statusa un kuras netiek apliktas ar akcīzes nodokli, ar autotransportu starp divām brīvajām zonām viena muitas kontroles punkta ietvaros Liepājas speciālās ekonomiskās zonas, Rīgas brīvostas un Ventspils brīvostas teritorijā, tās deklarē, izmantojot preču transporta pavadzīmi. Preču pārvietošanas kārtību saskaņo ar uzraudzības muitas iestādi.

16. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2006.gada 16.maija noteikumus Nr.396 "Muitas procedūras – tranzīts – piemērošanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2006, 82.nr.; 2007, 99.nr.; 2009, 102.nr.; 2010, 51.nr.).

Ministru prezidents,
reģionālās attīstības un
pašvaldību lietu ministrs V.Dombrovskis

Finanšu ministrs A.Vilks

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!