Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valsts prezidente: - vizītes aktivitātēs Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā - pasaules ekonomikas forumā Davosā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 25.01.2001., Nr. 14 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2225

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts veterinārais dienesta Galvenā valsts veterinārā inspektora rīkojums Nr.14

Par importa pagaidu aizliegumu no Brazīlijas

Vēl šajā numurā

25.01.2001., Nr. 14

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts prezidente:

— vizītes aktivitātēs Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā

Foto: Juris Krūmiņš — speciāli "Latvijas Vēstnesim"

E5.JPG (59194 BYTES)
Otrdien, 23. janvārī, Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga, sakot runu Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā Strasbūrā

E1.JPG (28144 BYTES)
Latvijas Valsts prezidente un Eiropas Padomes prezidents lords Rasels Džonstons

E2.JPG (31103 BYTES)
Latvijas Valsts prezidente un Eiropas Padomes ģenerālsekretārs Valters Švimmers

E3.JPG (37157 BYTES)
Tikšanās laikā ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas priekšsēdētāju Lūciju Vildhāberu

E7.JPG (36465 BYTES)
Fotomākslinieka Leona Baloža izstādes atklāšanā, pa kreisi — Latvijas vēstnieks Eiropas Padomē Georgs Andrejevs

E6.JPG (49625 BYTES)
Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga parakstās Eiropas Padomes prezidenta Goda viesu grāmatā

E9.JPG (29356 BYTES)
Tiekoties ar Lietuvas Seima delegātu Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā — Vītautu Landsberģi

E8.JPG (36231 BYTES)
Asamblejas starpbrīdī: Saeimas deputāti Andris Bērziņš un Vaira Paegle sarunā ar vēstnieka Eiropas Padomē dzīvesbiedri Anitu Andrejevu

— pasaules ekonomikas forumā Davosā

Šodien, 25. janvārī, Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga sāk darbu pasaules ekonomikas forumā Davosā, kur viņa piedalīsies paneļdiskusijā "Ceļu karte Baltijai" ("A Roadmap for Baltic States").

Prestižajā pasaules ekonomikas lielsanāksmē Šveices kūrortpilsētiņā Davosā jau trīs gadu desmitus notiek diskusijas par pasaules aktuālākajām tautsaimniecības, politikas, vides aizsardzības un humanitārajām problēmām. Šajā laikā Davosas forums izvērties nozīmīgā globālā institūcijā, kuras uzaicinājumiem labprāt atsaucas ievērojamākie pasaules biznesa pārstāvji un politiskie līderi.

Paneļdiskusijas "Ceļu karte Baltijai" iniciators ir bijušais Dānijas ārlietu ministrs Ufe Elemans Jensens. Viņa nodibinātais "Baltijas Attīstības forums" ("Baltic Development Forum") pasaules ekonomikas forumā ieguvis asociatīvo statusu, iekļaujot Baltijas jautājumu tā pastāvīgajā tematikā. Ufe Elemans Jensens deklarējis, ka vēlas ar abu forumu palīdzību parādīt Baltijas reģionu kā visdinamiskāko pasaulē, kur, pēc viņa domām, jau tuvākajos gados sagaidāms iekšzemes kopprodukta pieaugums par 60 procentiem. Līdz ar V.Vīķi-Freibergu Davosas paneļdiskusijā piedalīsies Lietuvas prezidents Valds Adamkus, Igaunijas prezidents Lennarts Meri, Dānijas premjerministrs Pols Nīrups Rasmusens un pazīstamais dāņu biznesa teorētiķis Solvels.

Latvijas Valsts prezidente uzaicināta piedalīties arī pasaules ekonomikas līderu trīs dienu apaļā galda programmā, kur tiks pārrunāta enerģētikas, daudzpusējo tirdzniecības sistēmu un globālo institūciju loma, kā arī digitālā revolūcija un ar to saistītie nākotnes meti. Paredzēts, ka V.Vīķe-Freiberga Davosā piedalīsies arī divos Pasaules sieviešu līderu padomes pasākumos, uzstājoties ar runu par dzimumu līdztiesību vadošajos amatos. Latvijas Valsts prezidentei Davosā paredzētas arī divpusējās tikšanās ar Šveices un Dienvidāfrikas Republikas prezidentiem, Ēģiptes ārlietu ministru un citām oficiālajām personām.

Valsts prezidentes ārlietu padomnieks Romāns Baumanis, tiekoties ar žurnālistiem, uzsvēra būtisko atšķirību starp V.Vīķes-Freibergas pērnā gada piedalīšanos Davosas foruma paneļdiskusijā par sieviešu jautājumiem un šā gada uzaicinājumu, kad Baltijas valstīm veltīta īpaša paneļdiskusija. "Šis fakts nozīmē Baltijas valstu klātbūtnes jaunu kvalitāti Davosas forumā," teica Valsts prezidentes ārlietu padomnieks.

Jānis Ūdris, "LV" ārpolitikas redaktors

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!