Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jēkabpils pilsētas domes 2010. gada 19. augusta saistošie noteikumi Nr. 24 "Par Jēkabpils pilsētas pašvaldības simboliku". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.11.2010., Nr. 186 https://www.vestnesis.lv/ta/id/221668

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.32

Grozījumi 2005.gada 7.septembra Jēkabpils pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr.17 "Reklāmu, izkārtņu un citu informatīvo materiālu izvietošanas kārtība Jēkabpils pilsētā"

Vēl šajā numurā

24.11.2010., Nr. 186

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jēkabpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 24

Pieņemts: 19.08.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.24

Jēkabpilī 2010.gada 19.augustā

(19.08.2010. domes sēdes lēmums Nr.385, prot. Nr.17, 4.§)

Par Jēkabpils pilsētas pašvaldības simboliku

Izdoti saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 21.panta pirmās daļas
7.punktu, 12.pantu, 43.panta trešo un ceturto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka Jēkabpils pilsētas pašvaldības simboliku un kārtību, kādā tā izgatavojama un lietojama.

2. Jēkabpils pilsētas pašvaldības simbolika ir Jēkabpils pilsētas ģerbonis un pilsētas karogs.

3. Standartus un kvalitātes prasības produkcijai, uz kuras drīkst atveidot Jēkabpils pilsētas pašvaldības simboliku, tās attēlus vai elementus, nosaka Jēkabpils pilsētas domes Heraldikas komisija (turpmāk tekstā – Heraldikas komisija), kas izveidota uz Jēkabpils pilsētas domes lēmuma pamata.

4. Pieteikumus par Jēkabpils pilsētas pašvaldības simbolikas izmantošanu un lēmumu izsniegt atļauju vai atteikt izsniegt atļauju Jēkabpils pilsētas pašvaldības simbolikas izmantošanai izskata Heraldikas komisija, kuras lēmumu var apstrīdēt Jēkabpils pilsētas domē.

5. Jēkabpils pilsētas pašvaldības simboliku, tās attēlus vai elementus drīkst izmantot:

5.1. komerciāliem mērķiem juridiskas un fiziskas personas atribūtikas, suvenīru, rūpniecības, pārtikas, sadzīves u.tml. priekšmetu noformēšanā un ražošanā, preču zīmēs, nosaukumos vai noformējumos tikai ar Heraldikas komisijas atļauju;

5.2. karogu vai galda karodziņu fiziskas un juridiskas personas var izmantot oficiālās pieņemšanās, ģimenes svētkos, kā arī citos gadījumos, garantējot pienācīgu cieņu pret karogu un galda karodziņu, bez saskaņošanas ar Heraldikas komisiju;

5.3. gadījumos, kad simboliku atveido ierobežotā apjomā bezpeļņas nolūkos, t.i., personiskām vajadzībām, mācību nolūkos, bibliotēkās, muzejos un arhīvos, kā arī informatīviem mērķiem, piemēram, veidojot tādu aktuālo notikumu apskatu, kurā izmantota simbolika, bez saskaņošanas ar Heraldikas komisiju.

6. Juridiskām un fiziskām personām, pieņemot realizēšanai jebkura veida izstrādājumus ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības simboliku, tās attēlu vai elementiem, jāpieprasa no ražotāja simbolikas izmantošanas atļaujas noraksts, kam jāatrodas šo izstrādājumu realizēšanas vietā.

7. Pēc šo Noteikumu 28.punktā noteikto personu pieprasījuma ražotājam vai tirgotājam ir pienākums uzrādīt Heraldikas komisijas atļauju (vai tās atvasinājumu) simbolikas lietošanai, un uz iepriekš minēto amatpersonu lūguma arī ražojamo vai pārdodamo produkciju, kura satur Jēkabpils pilsētas pašvaldības simboliku vai tās elementus.

8. Par Jēkabpils pilsētas pašvaldības simbolikas vai to elementu izmantošanu komercdarbībā ir maksājama pašvaldības nodeva. Šo noteikumu 5.2.punktā un 5.3.punktā noteiktajos gadījumos pašvaldības nodeva nav jāmaksā.

II. Jēkabpils pilsētas pašvaldības simbolikas apraksts

9. Karoga apraksts:

9.1. Jēkabpils pilsētas karogs (karoga vizuālais attēls 1.pielikumā) ir taisnstūra audums ar divām vienāda platuma horizontālām joslām: augšējā josla ir melnā, apakšējā – sarkanā krāsā. Karoga laukuma centrā attēlots krāsains Jēkabpils pilsētas ģerbonis, kura augstums ir 3/5 no karoga platuma. Karoga platuma attiecības pret garumu ir 1:2. Karoga izmēri var būt 1m (platumā) x 2m (garumā) vai 1,5 m (platumā) x 3m (garumā). Karoga standarta izmērs ir 14cm (platumā) x 28cm (garumā).

10. Ģerboņa apraksts:

10.1. Jēkabpils / Sudraba laukumā zem egles uz labo pusi ejošs lūsis dabīgās krāsās (ģerboņa vizuālais attēls 2.pielikumā).

III. Jēkabpils pilsētas karoga izmantošana

11. Jēkabpils pilsētas karogs paceļams:

11.1. pie Jēkabpils pilsētas pašvaldības ēkas Brīvības ielā 120, Jēkabpilī – pastāvīgi. Pie pārējām ēkām, kurās atrodas pašvaldības iestādes, karogs paceļams saskaņā ar Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka vai izpilddirektora rīkojumu;

11.2. pēc brīvas gribas pie ēkām, kur izvietoti balsošanas iecirkņi – Saeimas, pilsētas domes vēlēšanu dienās, kā arī tautas nobalsošanas dienās;

11.3. pēc brīvas gribas valsts svētkos kopā ar Latvijas valsts karogu, novietojot to valsts karoga labajā pusē, skatoties virzienā uz ēkas fasādi;

11.4. pēc brīvas gribas tautas, pilsētas, darba vai ģimenes svētkos, atceres dienās, kā arī citos gadījumos ikdienā, garantējot pienācīgu cieņu pret pilsētas karogu.

12. Aizliegts pacelt Jēkabpils pilsētas karogu:

12.1. virs un pie ēkām, kurās tiek veikts kapitālais remonts, būvniecība vai kuras ir avārijas stāvoklī, vai kurām tiek remontēta fasāde;

12.2. citās nepiemērotās vietās un apstākļos (piemēram, kokos, virs un pie saimniecības ēkām, nesakoptās vietās, ražošanas objektos).

13. Ja tiek pacelts Jēkabpils pilsētas karogs valsts sēru dienās, tas paceļams sēru noformējumā, kārtībā, kāda noteikta valsts karogam.

14. Aizliegts lietot bojātu vai izbalējušu Jēkabpils pilsētas karogu, kā arī izmantot Jēkabpils pilsētas karoga krāsu salikumu ar citu atribūtiku.

15. Aizliegts izgatavot Jēkabpils pilsētas karogu bez Heraldikas komisijas atļaujas un pašvaldības nodevas samaksas.

16. Izmantotā karoga kāta garuma un diametra izmēriem jāatbilst izmēriem, kādi noteikti noteikumos par valsts karoga izmantošanu.

17. Pilsētas karogam un tā attēlam neatkarīgi no izmēriem precīzi proporcionāli jāatbilst apstiprinātajam etalonparaugam.

18. Vietās, kur pilsētas karogs nav pacelts pastāvīgi, to paceļ, saulei austot, un nolaiž, saulei rietot, vai paceļ tad, kad sākušies svētki, svinības vai sēru ceremonija, un nolaiž, kad minētie pasākumi beigušies.

19. Pilsētas karoga attēlu atļauts izmantot dekoratīvos nolūkos kā pilsētas simbolu tādā veidā un tādos apstākļos, kas nepieļauj necieņas izrādīšanu pret to, un tikai ar Komisijas atļauju, izņemot šo noteikumu 5.2. un 5.3.punktā noteiktajos gadījumos.

IV. Jēkabpils pilsētas ģerboņa izmantošana

20. Jēkabpils pilsētas ģerboni drīkst lietot Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Jēkabpils pilsētas pašvaldības iestādes, kapitālsabiedrības, kur 51% un vairāk daļas pieder Jēkabpils pilsētas pašvaldībai.

21. Noteikumu 20.punktā minētās juridiskās personas un to struktūrvienības pilsētas ģerboņa attēlu drīkst lietot (ciktāl tas nav pretrunā ar spēkā esošo normatīvo aktu prasībām) zīmogos, stūra spiedogos, uz veidlapām, iespieddarbos, uz izdevumu vākiem un titullapām, atzinības un goda rakstiem, diplomiem, apliecībām, vizītkartēm un citiem oficiāliem dokumentiem, kā arī izvietot pie šo organizāciju ēkām, dienesta telpām, dienesta telpās un uz šīm iestādēm piederošajiem transportlīdzekļiem.

22. Jēkabpils pilsētas ģerboņa attēlus vai to elementus drīkst izmantot juridiskas un fiziskas personas reklāmā, preču zīmēs, suvenīru ražošanā vai citiem komerciāliem mērķiem tikai šo noteikumu noteiktajā kārtībā un ar Heraldikas komisijas atļauju.

23. Izmantojot Jēkabpils pilsētas ģerboni, tam jāatbilst Jēkabpils pilsētas ģerboņa heraldiskajam aprakstam.

V. Atļaujas saņemšana

24. Atļaujas saņemšanai par Jēkabpils pilsētas pašvaldības simbolikas, tās attēlu vai elementu izmantošanu šo noteikumu noteiktajos gadījumos, kad nepieciešama Heraldikas komisijas atļauja, fiziskām un juridiskām personām Jēkabpils pilsētas pašvaldībā jāiesniedz:

24.1. iesniegums, kurā jānorāda:

24.1.1. izmantošanas mērķa un formas apraksts;

24.1.2. ziņas par plānotajiem ražošanas (izgatavošanas) apjomiem un ziņas par laika periodu, kurā plānots ražot (izgatavot) izstrādājumu;

24.2. juridiskām personām reģistrācijas apliecības kopija vai fiziskām personām – Valsts ieņēmumu dienesta izsniegta saimnieciskās darbības reģistrācijas apliecība, ja persona reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicējs;

24.3. izstrādājuma skice vai etalona paraugs;

24.4. maksājuma kvīts par pašvaldības nodevas samaksu (ja pašvaldības nodeva ir noteikta), kas iemaksājama Jēkabpils pilsētas pašvaldības budžetā.

25. Atļauja vai atteikums simbolikas, tās attēlu vai elementu izmantošanai tiek izsniegti Heraldikas komisijas lēmuma izraksta veidā.

26. Gadījumos, kad atļauja netiek izsniegta, nodeva tiek atmaksāta atpakaļ.

VI. Atbildība un kontrole

27. Par Jēkabpils pilsētas pašvaldības simbolikas izmantošanas un lietošanas noteikumu pārkāpšanu, necieņas izrādīšanu vai simbolikas zaimošanu vainīgās personas saucamas pie atbildības likumā noteiktā kārtībā.  

28. Saistošo noteikumu izpildi kontrolē un ir tiesīgi sastādīt administratīvo pārkāpumu protokolus: Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sabiedriskās kārtības uzraudzības sektora administratīvās lietvedības inspektore un Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sabiedriskās kārtības uzraudzības sektora kārtībnieks un valsts policijas darbinieki.

29. Izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas par noteikumu pārkāpumiem un uzlikt administratīvos sodus ir tiesīga Jēkabpils pilsētas domes Administratīvā komisija.

30. Heraldikas komisija ir tiesīga atteikt izsniegt simbolikas izmantošanas atļauju personai, kura pēdējā gada laikā ir saukta pie administratīvās atbildības par šo noteikumu neievērošanu, vai ja nav ievēroti šie Noteikumi.

VII. Noslēguma jautājumi

31. Jēkabpils pilsētas simboliku saturošus priekšmetus, kuri izgatavoti līdz šo saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienai bez saskaņošanas ar Heraldikas komisiju, atļauts izmantot (arī realizēt) līdz 2010.gada 1.septembrim.

32. Atzīt par spēku zaudējušiem Jēkabpils pilsētas domes 2009.gada 15.oktobra saistošos noteikumus Nr.27 “Par Jēkabpils pilsētas simboliku”.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs L.Salcevičs 

1.pielikums
Jēkabpils pilsētas domes
19.08.2010. saistošajiem noteikumiem Nr.24

Jēkabpils pilsētas karogs

2.pielikums
Jēkabpils pilsētas domes
19.08.2010. saistošajiem noteikumiem Nr.24

Jēkabpils pilsētas ģerbonis

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!