Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2010. gada 21. oktobra likums "Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.11.2010., Nr. 178 https://www.vestnesis.lv/ta/id/220957-grozijumi-biedribu-un-nodibinajumu-likuma

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi Krimināllikumā

Vēl šajā numurā

10.11.2010., Nr. 178

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 21.10.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā

Izdarīt Biedrību un nodibinājumu likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2003, 23.nr.; 2004, 20.nr.; 2006, 24.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 23.nr.) šādus grozījumus:

1. 6.pantā:

izteikt panta nosaukumu un pirmo daļu šādā redakcijā:

6.pants. Biedrības un nodibinājuma nosaukums un simbolika

(1) Biedrības un nodibinājuma nosaukums un simbolika nedrīkst būt pretrunā ar normatīvajiem aktiem un labiem tikumiem, piemēram, tajā nedrīkst ietvert militāra formējuma vai tādas organizācijas vai grupas nosaukumu vai simboliku, kura atzīta par noziedzīgu vai antikonstitucionālu, nosaukums un simbolika nedrīkst radīt pozitīvu attieksmi pret vardarbību.”;

izteikt septīto daļu šādā redakcijā:

“(7) Biedrība vai nodibinājums, kura tiesības ir aizskartas, prettiesīgi izmantojot tā nosaukumu vai simboliku, var no aizskārēja prasīt, lai tas izbeidz izmantot šo nosaukumu vai simboliku, kā arī lai atlīdzina biedrībai vai nodibinājumam ar tā nosaukuma vai simbolikas prettiesīgu izmantošanu nodarītos zaudējumus.”

2. 15.pantā:

papildināt 5.punktu pēc vārdiem “personas kodu” ar vārdiem “(ja tāda nav, — dzimšanas datumu, personu apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, valsti un institūciju, kas dokumentu izdevusi)”;

izteikt 8.punktu šādā redakcijā:

“8) ziņas par likvidatora iecelšanu, norādot viņa vārdu, uzvārdu, personas kodu (ja tāda nav, — dzimšanas datumu, personu apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, valsti un institūciju, kas dokumentu izdevusi) un tiesības pārstāvēt biedrību vai nodibinājumu kopīgi vai atsevišķi;”;

papildināt 9.punktu pēc vārdiem “personas kodu” ar vārdiem “(ja tāda nav, — dzimšanas datumu, personu apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, valsti un institūciju, kas dokumentu izdevusi)”.

3. Papildināt 24.panta otrās daļas 3.punktu pēc vārdiem “personas kodu” ar vārdiem “(ja tāda nav, — dzimšanas datumu, personu apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, valsti un institūciju, kas dokumentu izdevusi)”.

4. Papildināt 28.panta otrās daļas pirmo teikumu pēc vārdiem “personas kods” ar vārdiem “(ja tāda nav, — dzimšanas datums, personu apliecinoša dokumenta numurs un izdošanas datums, valsts un institūcija, kas dokumentu izdevusi)”.

5. Izslēgt 32.panta trešo daļu.

6. Papildināt 45.panta sesto daļu pēc vārdiem “izrakstu ar lēmumu par valdes locekļa ievēlēšanu” ar vārdiem “pievienojot tam valdes locekļa rakstveida piekrišanu būt par valdes locekli”.

7. Papildināt 57.panta otro daļu ar 3.punktu šādā redakcijā:

“3) apdraud valsts vai sabiedrisko drošību."

8. Papildināt 60.panta pirmās daļas 2.punktu ar vārdiem “(ja tāda nav, norāda dzimšanas datumu, personu apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, valsti un institūciju, kas dokumentu izdevusi)”.

9. Izteikt 90.panta pirmās daļas 10.punktu šādā redakcijā:

“10) statūtu grozījumu izdarīšanas gadījumus un kārtību.”

10. Papildināt 105.panta trešo daļu ar 3.punktu šādā redakcijā:

“3) apdraud valsts vai sabiedrisko drošību.”

11. Papildināt 107.panta trešās daļas otro teikumu ar vārdiem “(ja tāda nav, norāda dzimšanas datumu, personu apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, valsti un institūciju, kas dokumentu izdevusi)”.

Likums Saeimā pieņemts 2010.gada 21.oktobrī.

Valsts prezidents V.Zatlers

Rīgā 2010.gada 10.novembrī

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!