Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2010.gada 4.novembra ārkārtas sēdes pulksten 11.30 stenogramma. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.11.2010., Nr. 177 https://www.vestnesis.lv/ta/id/220852

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas 2010.gada 4.novembra sēdes pulksten 14.00 stenogramma

Vēl šajā numurā

09.11.2010., Nr. 177

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeimas 2010.gada 4.novembra ārkārtas sēdes pulksten 11.30 stenogramma

Sēdi vada Latvijas Republikas 10.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Cienītie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas! Pulkstenis ir 11.30, un sākam Saeimas 4.novembra ārkārtas sēdi.

Pirms mēs sākam darbu, es jūs visus aicinu savas balsošanas kartes vēlreiz piereģistrēt un pārbaudīt to, vai balsošanas sistēma ir gatava darbam, jo starplaikā atkal ir notikušas tehniskas procedūras. (No zāles: „Nav! Nav!” Dep. J.Urbanovičs: „Izvelciet karti un ielieciet vēlreiz – lēnām!”)

Paldies.

Tātad sākam izskatīt izsludināto sēdes darba kārtību.

Pirmais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Latvijas delegācijas NATO Parlamentārajā Asamblejā un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”.

Vai kāds vēlas par šo lēmuma projektu iesniedzēju vārdā runāt? Neviens runāt nevēlas. Tad lūdzu zvanu! Balsosim par deputātu Daudzes, Zaķa, Šadurska, Circenes, Kursītes-Pakules un citu deputātu iesniegto lēmuma projektu „Par Latvijas delegācijas NATO Parlamentārajā Asamblejā un delegācijas vadītāja apstiprināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Nav... Nav balsošanas režīma visiem... Man nav balsošanas režīma katrā ziņā... Paldies.

Lūdzu rezultātu! Par – 80, pret un atturas – nav. Lēmuma projekts apstiprināts.

Nākamais darba kārtības punkts – lēmuma projekts „Par Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā Asamblejā apstiprināšanu”.

Vai iesniedzēju vārdā kāds vēlas runāt? Runāt neviens nevēlas. Lūdzu zvanu! Balsosim par deputātu Daudzes, Zaķa, Šadurska, Circenes, Kursītes-Pakules un citu deputātu iesniegto lēmuma projektu „Par Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā Asamblejā apstiprināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Lēmuma projekts pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Jāņa Ādamsona 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu”.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi! Komisija aicina atbalstīt Saeimas lēmuma projektu „Par Jāņa Ādamsona 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu”.

Sēdes vadītāja. Aicinu Jāni Ādamsonu dot svinīgo solījumu.

J.Ādamsons.

Godātais Prezidij, cienījamie deputāti!

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās sirdsapziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Jāņa Ādamsona 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret un atturas – nav. Jāņa Ādamsona 10.Saeimas deputāta pilnvaras apstiprinātas.

Lūdzu Ādamsona kungu ieņemt savu vietu.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Didža Zemmera 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu”.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Armanda Krauzes iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta amata kandidāts no Zaļo un Zemnieku savienības Vidzemes vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Didzis Zemmers. Komisija ir saņēmusi Didža Zemmera iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties Saeimas deputāta pienākumus.

Komisija aicina atbalstīt lēmuma projektu „Par Didža Zemmera 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu Didzi Zemmeru dot svinīgo solījumu.

D.Zemmers.

Labdien.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Didža Zemmera 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Didža Zemmera 10.Saeimas deputāta pilnvaras apstiprinātas.

Lūdzu ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Lindas Mūrnieces 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības “Vienotība” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Ģirta Valda Kristovska iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta kandidāts no politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Vaira Paegle.

Komisija ir saņēmusi Vairas Paegles iesniegumu, kurā viņa atsakās uzņemties Saeimas deputātes amata pienākumus uz laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta kandidāts no politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Linda Mūrniece.

Komisija ir saņēmusi Lindas Mūrnieces iesniegumu, kurā viņa piekrīt uzņemties Saeimas deputātes amata pienākumus uz laiku.

Komisija ir atbalstījusi lēmuma projektu „Par Lindas Mūrnieces 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības “Vienotība” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Lindu Mūrnieci dot svinīgo solījumu.

L.Mūrniece.

Es, Linda Mūrniece, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Lindas Mūrnieces 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! (No zāles dep. J.Urbanovičs: „Vai viņa pildīs?”) Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret un atturas – nav. Lindas Mūrnieces 10.Saeimas deputātes pilnvaras apstiprinātas.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Ilzes Verginas 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības “Vienotība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Andra Vilka iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta kandidāts no politisko partiju apvienības „Vienotība” Vidzemes vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Ilze Vergina.

Komisija ir saņēmusi Ilzes Verginas iesniegumu, kurā viņa piekrīt uzņemties Saeimas deputātes pienākumus uz laiku. Komisija ir atbalstījusi lēmuma projektu „Par Ilzes Verginas 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības “Vienotība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Ilzi Verginu dot svinīgo solījumu.

I.Vergina.

Es, Ilze Vergina, uzņemoties Saeimas deputātes amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Ilzes Verginas 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Ilzes Verginas 10.Saeimas deputāta pilnvaras ir apstiprinātas.

Lūdzu ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Lienes Liepiņas 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Valda Dombrovska iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz Ministru prezidenta amata pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta amata kandidāts no politisko partiju apvienības „Vienotība” Vidzemes vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Liene Liepiņa. Komisija ir saņēmusi Lienes Liepiņas iesniegumu, kurā viņa piekrīt uzņemties Saeimas deputātes pienākumus uz laiku.

Komisija ir atbalstījusi lēmuma projektu „Par Lienes Liepiņas 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Aicinu Lieni Liepiņu dot svinīgo solījumu.

L.Liepiņa.

Labdien!

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Lienes Liepiņas 10.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Lienes Liepiņas 10.Saeimas deputāta pilnvaras ir apstiprinātas.

Lūdzu deputāti ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Anda Caunīša 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Arta Pabrika iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta amata kandidāts no politisko partiju apvienības „Vienotība” Vidzemes vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Andis Caunītis. Komisija ir saņēmusi Anda Caunīša iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties Saeimas deputāta pienākumus uz laiku.

Komisija ir atbalstījusi Saeimas lēmuma projektu „Par Anda Caunīša 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Aicinu Andi Caunīti dot svinīgo solījumu.

A.Caunītis.

Labdien!

Es, Andis Caunītis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Anda Caunīša 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Anda Caunīša 10.Saeimas deputāta pilnvaras ir apstiprinātas.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Jāņa Reira 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Sarmītes Ēlertes iesniegumu par to, ka viņa noliek deputātes mandātu uz ministra amata pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta amata kandidāts no politisko partiju apvienības „Vienotība” Zemgales vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Jānis Reirs.

Komisija ir saņēmusi Jāņa Reira iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties Saeimas deputāta pienākumus uz laiku.

Komisija ir atbalstījusi Saeimas lēmuma projektu „Par Jāņa Reira 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Aicinu Jāni Reiru dot svinīgo solījumu.

J.Reirs.

Augsti godātā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi!

Es, Jānis Reirs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Jāņa Reira 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Jāņa Reira 10.Saeimas deputāta pilnvaras ir apstiprinātas.

Aicinu Jāni Reiru ieņemt vietu Sēžu zālē.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Aivara Volfa 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Aigara Štokenberga iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta kandidāts no politisko partiju apvienības „Vienotība” Zemgales vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Aivars Volfs.

Komisija ir saņēmusi Aivara Volfa iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties Saeimas deputāta pienākumus uz laiku.

Komisija ir atbalstījusi Saeimas lēmuma projektu „Par Aivara Volfa 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Aicinu Aivaru Volfu dot svinīgo solījumu.

A.Volfs.

Labdien, kolēģi deputāti!

Es, Aivars Volfs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Aivara Volfa 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 94, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Aivara Volfa 10.Saeimas deputāta pilnvaras ir apstiprinātas.

Lūdzu Aivaru Volfu ieņemt vietu Sēžu zālē.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Anša Saliņa 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības “Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Arta Kampara iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pildīšanas laiku.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta amata kandidāts no politisko partiju apvienības „Vienotība” Zemgales vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Ansis Saliņš.

Komisija ir saņēmusi Anša Saliņa iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties Saeimas deputāta pienākumus uz laiku. Komisija ir atbalstījusi Saeimas lēmuma projektu „Par Anša Saliņa 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Aicinu Ansi Saliņu dot svinīgo solījumu.

A.Saliņš.

Es, Ansis Saliņš, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Anša Saliņa 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 95, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Anša Saliņa 10.Saeimas deputāta pilnvaras ir apstiprinātas.

Lūdzu deputātu ieņemt vietu Sēžu zālē.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Māra Dzelzskalna 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Raimonda Vējoņa iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pildīšanas laiku.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta amata kandidāts no Zaļo un Zemnieku savienības Rīgas vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Māris Dzelzskalns.

Komisija ir saņēmusi Māra Dzelzskalna iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties Saeimas deputāta pienākumus uz laiku.

Komisija aicina atbalstīt lēmuma projektu „Par Māra Dzelzskalna 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Māri Dzelzskalnu dot svinīgo solījumu.

M.Dzelzskalns.

Es, Māris Dzelzskalns, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Māra Dzelzskalna 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 95, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Māra Dzelzskalna 10.Saeimas deputāta pilnvaras ir apstiprinātas.

Lūdzu ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Laimja Šāvēja 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Jāņa Dūklava iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pildīšanas laiku.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta amata kandidāts no Zaļo un Zemnieku savienības Vidzemes vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Laimis Šāvējs.

Komisija ir saņēmusi Laimja Šāvēja iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties Saeimas deputāta pienākumus uz laiku.

Komisija ir atbalstījusi lēmuma projektu „Par Laimja Šāvēja 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Aicinu Laimi Šāvēju dot svinīgo solījumu.

L.Šāvējs.

Es, Laimis Šāvējs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Laimja Šāvēja 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 97, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Laimja Šāvēja 10.Saeimas deputāta pilnvaras ir apstiprinātas.

Lūdzu ieņemt vietu Sēžu zālē.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Gunta Rozīša 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Ulda Auguļa iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pildīšanas laiku.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta amata kandidāts no Zaļo un Zemnieku savienības Zemgales vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Guntis Rozītis.

Komisija ir saņēmusi Gunta Rozīša iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties Saeimas deputāta pienākumus uz laiku.

Komisija ir atbalstījusi lēmuma projektu „Par Gunta Rozīša 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Aicinu Gunti Rozīti dot svinīgo solījumu.

G.Rozītis.

Labdien.

Es, Guntis Rozītis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Gunta Rozīša 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 97, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Gunta Rozīša 10.Saeimas deputāta pilnvaras ir apstiprinātas.

Lūdzu deputātu ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē.

Līdz ar to mēs visu 4.novembra otrās ārkārtas sēdes darba kārtību esam izskatījuši. Mums ir jāreģistrējas klātbūtnei.

Lūdzu zvanu! Lūdzu reģistrācijas režīmu! Lūdzu rezultātu!

Paldies.

Kamēr tiek apkopoti reģistrācijas rezultāti, es vēlos jūs informēt: lai Saeima varētu pilnvērtīgi sākt savu darbu, mums būtu jāievēlē arī komisijas, kuras tad varētu ķerties klāt pie likumdošanas reālā procesa.

Frakciju vadītājiem tuvāko 15 minūšu laikā ir iesniedzama informācija Prezidijā un Dokumentu nodaļā par to, kāds varētu būt komisiju sastāvs. Tad mēs vēl šodien... tad Prezidijs lemtu par vēl vienas ārkārtas sēdes sasaukšanu, kura varētu būt pulksten 14.00, lai ievēlētu Saeimas komisiju sastāvu.

Pirms reģistrācijas rezultātu paziņošanas vēl vārds paziņojumam Borisam Cilevičam.

B.Cilevičs (SC frakcija).

Cienījamie kolēģi! Visi, kas vēlas darboties deputātu grupā sadarbībai ar Izraēlas parlamentu, tiek laipni aicināti uz grupas dibināšanas sanāksmi tūlīt pat Dzeltenajā zālē... tepat pa durvīm.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam Sergejam Mirskim.

S.Mirskis (SC frakcija).

Godātie kolēģi! Tos, kas grib piedalīties deputātu grupā sadarbībai ar Moldovas parlamentu, pēc 10 minūtēm aicinu pulcēties Dzeltenajā zālē.

Es vēl palūgšu atzīmēt, ka 9.novembrī pulksten 12.00 Dzeltenajā zālē tiks dibināta deputātu grupa sadarbībai ar Krievijas parlamentu, bet 9.novembrī pulksten 12.10 – deputātu grupa sadarbībai ar Ķīnas parlamentu, arī tas notiks Dzeltenajā zālē.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds paziņojumam Nikolajam Kabanovam.

N.Kabanovs (SC frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tajā pašā dienā, 9.novembrī, otrdienā, pulksten 12.20 tepat Dzeltenajā zālē tie deputāti, kuri grib sadarboties ar mūsu kaimiņvalsti Baltkrieviju, varētu piedalīties sadarbības grupas dibināšanā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds Saeimas sekretāra biedram Dzintaram Rasnačam reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

Dz.Rasnačs (10.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies: Janīna Kursīte-Pakule... ir zālē, Guntis Rozītis... ir, Ansis Saliņš... ir un Laimis Šāvējs... arī ir.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to 4.novembra otro ārkārtas sēdi pasludinu par slēgtu.

Pulksten 14.00 būs trešā 4.novembra ārkārtas sēde.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!