Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 1. novembra noteikumi Nr. 1021 "Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 29.aprīļa noteikumos Nr.463 "Augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanas, glabāšanas un lietošanas noteikumi"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.11.2010., Nr. 174 https://www.vestnesis.lv/ta/id/220555-grozijumi-ministru-kabineta-2004-gada-29-aprila-noteikumos-nr-463-augu-aizsardzibas-lidzeklu-izplatisanas-glabasanas-un-lietosa...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.1022

Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 4.decembra noteikumos Nr.836 "Noteikumi par darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.5.1.1.aktivitāti "Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība aglomerācijās ar cilvēku ekvivalentu, lielāku par 2000""

Vēl šajā numurā

03.11.2010., Nr. 174

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1021

Pieņemts: 01.11.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.1021

Rīgā 2010.gada 1.novembrī (prot. Nr.56 14.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 29.aprīļa noteikumos Nr.463 "Augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanas, glabāšanas un lietošanas noteikumi"

Izdoti saskaņā ar Augu aizsardzības likuma 5.panta 5.punktu, 7.panta ceturto daļu,
 8.panta sesto daļu, 9.panta otro daļu un 10.panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2004.gada 29.aprīļa noteikumos Nr.463 "Augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanas, glabāšanas un lietošanas noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 69.nr.; 2009, 70., 166.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 14.9. un 14.10.apakšpunktu šādā redakcijā:

"14.9. pirms Latvijā ievesta augu aizsardzības līdzekļa tālākas izplatīšanas ievestai augu aizsardzības līdzekļu partijai pārbauda augu aizsardzības līdzekļa marķējuma atbilstību saskaņā ar normatīvajiem aktiem par augu aizsardzības līdzekļu reģistrāciju dienesta apstiprinātajam augu aizsardzības līdzekļa marķējuma tekstam;

14.10.  24 stundu laikā pēc tam, kad konstatēta neatbilstība augu aizsardzības līdzekļa marķējumā iekļautajā informācijā (turpmāk – neatbilstošs marķējums), informē par neatbilstošo marķējumu dienestu un augu aizsardzības līdzekļa reģistrācijas apliecības īpašnieka pārstāvi Latvijā un iesniedz dienestā iesniegumu par iespējamo neatbilstības novēršanas veidu."

2. Izteikt 16.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"16.3. izplatīt augu aizsardzības līdzekli, kura iepakojums ir bojāts, izņemot šo noteikumu 73.15 punktā minētajā gadījumā, vai bez marķējuma, kā arī tad, ja iepakojumam ir nesalasāms, bojāts vai neatbilstošs marķējums vai minētais marķējums ir izlabots (piemēram, daļēji dzēsts, papildināts), nesaņemot šo noteikumu 16.punktā minēto dienesta lēmumu, vai arī ja marķējums ir būtiski neatbilstošs."

3. Papildināt noteikumus ar 16.1, 16.2, 16.3, 16.4, 16.5 un 16.6 punktu šādā redakcijā:

"16.1 Marķējumu par būtiski neatbilstošu uzskata šādos gadījumos:

16.1. marķējuma teksts nav latviešu valodā;

16.2. norādītās darbīgās vielas saturs neatbilst Latvijas augu aizsardzības līdzekļu reģistrā reģistrētajam;

16.3. marķējuma tekstā minēts Latvijā nereģistrēts augu aizsardzības līdzekļa lietojums.

16.2 Licences turētājs, kas ievedis Latvijā augu aizsardzības līdzekļa partiju ar šo noteikumu 16.1 punktā minēto būtiski neatbilstošo marķējumu, atsauc partiju no izplatīšanas šo noteikumu 16.punktā minētajā kārtībā un divu mēnešu laikā pēc neatbilstošā marķējuma konstatēšanas dienas izved šo augu aizsardzības līdzekļa partiju no Latvijas vai nodod to iznīcināšanai, un dienestā iesniedz dokumentus, kas apliecina augu aizsardzības līdzekļa partijas izvešanu no Latvijas vai nodošanu iznīcināšanai.

16.3 Augu aizsardzības līdzekļa partiju, kurai konstatēts neatbilstošs marķējums, atļauts izplatīt ar labotu marķējumu, ja marķējuma neatbilstība nav būtiska un dienests ir pieņēmis lēmumu par atļauju labot augu aizsardzības līdzekļa marķējumu (turpmāk – dienesta lēmums).

16.4 Licences turētājs nodrošina dienesta lēmuma kopijas esību katrā augu aizsardzības līdzekļa izplatīšanas vietā un augu aizsardzības līdzekļa marķējuma izlabošanu septiņu darbdienu laikā no dienesta lēmuma saņemšanas dienas.

16.5 Augu aizsardzības līdzekļa reģistrācijas apliecības īpašnieka pārstāvja Latvijā pienākums ir nekavējoties informēt citus licences turētājus, kas ieveduši Latvijā augu aizsardzības līdzekļa partiju ar neatbilstošu marķējumu.

16.6 Lai atsauktu no izplatīšanas augu aizsardzības līdzekļa partiju ar neatbilstošu marķējumu vai partiju, kuras izplatīšanu dienests ir aizliedzis, licences turētājs nosūta paziņojumu personām, kurām konkrētā augu aizsardzības līdzekļa partija ir izplatīta. Paziņojumā norāda:

16.1. augu aizsardzības līdzekļa nosaukumu, reģistrācijas numuru Latvijas augu aizsardzības līdzekļu reģistrā, iepakojuma lielumu, partijas numuru;

16.2. izplatīšanas aizlieguma iemeslu;

16.3. izplatīšanas vietu, kurā augu aizsardzības līdzeklis atdodams, tās darba laiku, atbildīgā darbinieka tālruņa numuru;

16.4. citu informāciju, kas nepieciešama, lai nodrošinātu augu aizsardzības līdzekļa izplatīšanas aizlieguma izpildi."

4. Papildināt 18.punktu aiz vārda "rezultāti" ar vārdiem "kas nav vecāki par diviem mēnešiem".

5. Papildināt noteikumus ar 18.punktu šādā redakcijā:

"18.1 Dienests, pamatojoties uz šo noteikumu 18.punktā minētajiem dokumentiem, pieņem lēmumu par augu aizsardzības līdzekļa, kuram beidzies derīguma termiņš, izplatīšanas termiņa pagarināšanu līdz vienam gadam no dienas, kad beidzies augu aizsardzības līdzekļa derīguma termiņš."

6. Izteikt 19.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"19.2. izstādēs, ielu tirdzniecības vietās un tirgos."

7. Izteikt 21.punktu šādā redakcijā:

"21. Augu aizsardzības līdzekļus tirdzniecībai izvieto speciāli iekārtotā tirdzniecības vietas daļā atsevišķi no citām precēm slēgtā skapī vai plauktā. Šī prasība neattiecas uz šādiem trešās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļiem:

21.1. augu un dzīvnieku valsts izcelsmes augu aizsardzības līdzekļiem;

21.2. mikrobioloģiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem."

8. Aizstāt 26.punktā vārdus "pavadzīmi ar Valsts ieņēmumu dienesta piešķirtu numuru" ar vārdiem "attaisnojuma dokumentu".

9. Izteikt 34.punktu šādā redakcijā:

"34. Ja uzglabāšanas vietā kopā ar augu aizsardzības līdzekļiem tiek glabātas citas preces, augu aizsardzības līdzekļus norobežo no pārējām precēm vai izvieto tos skapjos, nodrošinot atbilstošu ventilāciju. Šī prasība neattiecas uz šādiem trešās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļiem:

34.1. augu un dzīvnieku valsts izcelsmes augu aizsardzības līdzekļiem;

34.2. mikrobioloģiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem."

10. Izteikt 68.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"68.1. augus drīkst apsmidzināt, ja vēja ātrums nepārsniedz 4 m/s. Ja smidzinātājs ir aprīkots ar rūpnieciski komplektētām palīgierīcēm (palīgiekārtām), kas mazina vēja ietekmi uz smidzinājumu, nodrošinot smidzinājuma nokļūšanu tikai uz paredzētās apstrādājamās virsmas, augus drīkst apsmidzināt tad, ja vēja ātrums nepārsniedz 8 m/s;".

11. Papildināt noteikumus ar V1 nodaļu šādā redakcijā:

"V1. Augu aizsardzības līdzekļu aprites kontrole

"73.1 Veicot augu aizsardzības līdzekļu aprites kontroli, dienests var ņemt paraugus no augu aizsardzības līdzekļiem, augsnes, augiem, augu produktiem, augu aizsardzības līdzekļu sagatavotiem darba šķīdumiem un citiem priekšmetiem, kas varētu būt nonākuši saskarē ar augu aizsardzības līdzekļiem. Paraugus analizē akreditētā laboratorijā, kurai pesticīdu noteikšanas jomā ir ieviesta kvalitātes sistēma "Labas laboratorijas prakse".

73.2 Lai pārbaudītu augu aizsardzības līdzekļu kvalitāti, dienests ņem kontroles iepakojumu.

73.3 Kontroles iepakojums ir augu aizsardzības līdzekļa vienas partijas viena iepakojuma vienība, ko iesniedz šo noteikumu 73.punktā minētajā laboratorijā augu aizsardzības līdzekļa kvalitātes analizēšanai.

73.4 Par analizējamo paraugu izmanto vismaz 200 mililitru augu aizsardzības līdzekļa. Ja augu aizsardzības līdzekļa iepakojuma tilpums ir mazāks par 200 mililitriem, ņem vairākus kontroles iepakojumus.

73.5 Kontroles iepakojumu ņem, piedaloties augu aizsardzības līdzekļa īpašniekam, pie kura tiek ņemts paraugs (turpmāk – augu aizsardzības līdzekļa īpašnieks). Ja augu aizsardzības līdzekļa īpašnieks atsakās piedalīties kontroles iepakojuma ņemšanas procedūrā, dienesta inspektors paraugu ņem bez augu aizsardzības līdzekļa īpašnieka klātbūtnes un pārbaudes aktā izdara atzīmi par īpašnieka atteikšanos piedalīties pārbaudē.

73.6 Par parauga vai kontroles iepakojuma ņemšanu dienesta inspektors sastāda aktu trijos eksemplāros. Vienu akta eksemplāru kopā ar paraugu vai kontroles iepakojumu ievieto iesaiņojumā un iesaiņojumu noslēdz tā, lai tas tiktu bojāts jau pirmajā atvēršanas reizē.

73.7 Kontroles iepakojumu līdz nodošanai laboratorijā uzglabā atbilstoši augu aizsardzības līdzekļa uzglabāšanas prasībām.

73.8 Pamatojoties uz šo noteikumu 73.punktā minētās laboratorijas izsniegtajiem analīžu rezultātiem, dienests triju darbdienu laikā pēc rezultātu saņemšanas sagatavo atzinumu:

73.1. par to, vai ir ievērotas augu aizsardzības līdzekļu lietošanas prasības;

73.2. par augu aizsardzības līdzekļa sastāva atbilstību reģistrētajam augu aizsardzības līdzekļa sastāvam.

73.9 Atzinums par augu aizsardzības līdzekļa sastāva atbilstību reģistrētajam augu aizsardzības līdzekļa sastāvam attiecināms uz visu Latvijā esošo augu aizsardzības līdzekļa partiju.

73.10 Ja saskaņā ar atzinumu augu aizsardzības līdzekļa sastāvs atbilst reģistrētajam augu aizsardzības līdzekļa sastāvam, dienests triju darbdienu laikā pēc atzinuma parakstīšanas izsniedz atzinuma kopijas augu aizsardzības līdzekļa īpašniekam un augu aizsardzības līdzekļa reģistrācijas īpašnieka pārstāvim Latvijā.

73.11 Ja dienests pieņem lēmumu apturēt augu aizsardzības līdzekļa partijas izplatīšanu vai lietošanu Latvijā uz laiku, kamēr pilnībā tiek noskaidrota augu aizsardzības līdzekļa kvalitāte, dienests triju darbdienu laikā pēc šo noteikumu 73.8 punktā minētā atzinuma parakstīšanas:

73.11 1. lēmumu nosūta augu aizsardzības līdzekļa īpašniekam un augu aizsardzības līdzekļa reģistrācijas pārstāvim Latvijā;

73.11 2. nosūta kontroles iepakojumu augu aizsardzības līdzekļa atkārtotai analizēšanai citā šo noteikumu 73.punktā minētajām prasībām atbilstošā laboratorijā.

73.12 Ja pēc atkārtotas analizēšanas saskaņā ar atzinumu augu aizsardzības līdzekļa sastāvs atbilst reģistrētajam augu aizsardzības līdzekļa sastāvam, dienests triju darbdienu laikā pēc atzinuma parakstīšanas atceļ lēmumu par augu aizsardzības līdzekļa partijas izplatīšanas vai lietošanas apturēšanu Latvijā. Lēmumu nosūta augu aizsardzības līdzekļa īpašniekam un augu aizsardzības līdzekļa reģistrācijas pārstāvim Latvijā.

73.13 Ja pēc atkārtotas analizēšanas saskaņā ar atzinumu augu aizsardzības līdzekļa sastāvs neatbilst reģistrētajam augu aizsardzības līdzekļa sastāvam, dienests pieņem lēmumu aizliegt izplatīt vai lietot augu aizsardzības līdzekļa partiju Latvijā vai iznīcināt augu aizsardzības līdzekļa partiju. Lēmumu dienests triju darbdienu laikā pēc atzinuma parakstīšanas nosūta augu aizsardzības līdzekļa īpašniekam un augu aizsardzības līdzekļa reģistrācijas pārstāvim Latvijā, kā arī publicē laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" un dienesta mājaslapā internetā (www.vaad.gov.lv).

73.14 Ja augu aizsardzības līdzeklis analizēšanas laikā nav izlietots vai iznīcināts, dienests atdod kontroles iepakojuma daļu augu aizsardzības līdzekļa īpašniekam, sastādot par to aktu trijos eksemplāros.

73.15 Šo noteikumu 73.14  punktā minēto kontroles iepakojuma daļu kopā ar vienu akta eksemplāru ievieto iesaiņojumā un noslēdz tā, lai iesaiņojums tiktu bojāts jau pirmajā atvēršanas reizē. Šādu augu aizsardzības līdzekļa iepakojumu ir atļauts izplatīt.

73.16 Ja dienests pieņēmis lēmumu aizliegt izplatīt augu aizsardzības līdzekļa partiju, augu aizsardzības līdzekļa īpašnieks un pārējie licences turētāji, kas ieveduši un izplatījuši augu aizsardzības līdzekli Latvijā, šo augu aizsardzības līdzekļa partiju atsauc no izplatīšanas un izved no Latvijas vai nodod iznīcināšanai divu mēnešu laikā no dienesta lēmuma pieņemšanas dienas un iesniedz dienestā dokumentus, kas apliecina augu aizsardzības līdzekļa partijas izvešanu no Latvijas vai nodošanu iznīcināšanai.

73.17 Lai atsauktu no izplatīšanas nekvalitatīvo augu aizsardzības līdzekļa partiju, licences turētājs nosūta paziņojumu personām, kurām attiecīgā augu aizsardzības līdzekļa partija ir izplatīta. Paziņojumā norāda:

73.17 1. augu aizsardzības līdzekļa nosaukumu, reģistrācijas numuru Latvijas augu aizsardzības līdzekļu reģistrā, iepakojuma apjomu, partijas numuru;

73.17 2. izplatīšanas aizlieguma iemeslu;

73.17 3. izplatīšanas vietu, kurai augu aizsardzības līdzeklis atdodams, tās darba laiku, atbildīgā darbinieka tālruņa numuru un citu informāciju, kas katrā konkrētā gadījumā ir būtiska;

73.17 4. citu informāciju, kas nepieciešama augu aizsardzības līdzekļa izplatīšanas aizlieguma izpildei.

73.18 Ja dienests pieņēmis lēmumu par augu aizsardzības līdzekļa lietošanas aizliegumu, augu aizsardzības līdzekļa īpašnieks, kas ir augu aizsardzības līdzekļa lietotājs, konkrēto augu aizsardzības līdzekli nodod iznīcināšanai divu mēnešu laikā no dienesta lēmuma pieņemšanas dienas un iesniedz dienestā dokumentus, kas apliecina augu aizsardzības līdzekļa nodošanu iznīcināšanai.

73.19 Licences turētājam ir pienākums pieņemt pārdoto nekvalitatīvo augu aizsardzības līdzekli atpakaļ no pircēja un segt viņam radušos zaudējumus."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministrs J.Dūklavs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!