• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Tieslietu ministrija: Par jaunā Maksātnespējas likuma spēkā stāšanos. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.11.2010., Nr. 173 https://www.vestnesis.lv/ta/id/220486

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Veselības ministrija: Par laboratorisko izmeklējumu apmaksas kārtību

Vēl šajā numurā

02.11.2010., Nr. 173

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Tieslietu ministrija: Par jaunā Maksātnespējas likuma spēkā stāšanos

1.novembrī spēkā stājās jaunais Maksātnespējas likums. Ar tā ieviešanu paredzētas vairākas nozīmīgas izmaiņas.

Attiecībā uz juridiskajām personām ar jauno Maksātnespējas likumu uzņēmēji tiks stimulēti meklēt risinājumu savām finansiālajām problēmām pēc iespējas agrākā šo problēmu stadijā. Tas veicinās problēmu atrisināšanu un uzņēmuma turpmāku pastāvēšanu.

Jaunais likums piedāvā vieglāku pieeju biznesa atveseļošanas pasākumiem (tiesiskās aizsardzības procesam) un elastīgas iespējas piemērot visdažādākās metodes, kā biznesu saglābt, protams, ar nosacījumu, ka uzņēmējs spēj pārliecināt lielāko daļu no saviem kreditoriem par to, ka atveseļošanas pasākumi dos vēlamo rezultātu.

Savukārt tiem uzņēmējiem, kuru biznesu nebūs iespējams glābt, būs viegli pasludināt pašiem savu maksātnespēju un šīs maksātnespējas process būs ātrāks un efektīvāks. Tas ļaus aktīviem ātrāk atgriezties apritē, kamēr tie nav zaudējuši savu vērtību. Šos aktīvus būs iespēja iegādāties gan citiem uzņēmējiem, kuri, iespējams, spēs ar tiem rīkoties veiksmīgāk, kā arī bankrotējušā uzņēmuma īpašniekiem un vadībai, lai mēģinātu vēlreiz – kas ir normāla un samērā izplatīta prakse citās valstīs. Šādā veidā tiks dota otra iespēja godprātīgiem uzņēmējiem, kam bizness cietis neveiksmi.

Tāpat ir notikušas izmaiņas arī fiziskās personas maksātnespējas procesa regulējumā.

Jaunajā likumā ir ievērojami samazināts līdzekļu apmērs, kas būs nepieciešams lai uzturētu un virzītu uz priekšu pašu fiziskās personas maksātnespējas procesu. Tas nozīmē, ka process ir padarīts ievērojami lētāks un arī pieejamāks parādniekiem.

Vienkāršota arī kārtība, kā fiziskai personai uzsākt maksātnespējas procesu, pašam piesakot savu maksātnespēju. Turpmāk vairs nebūs jāizstrādā sarežģīti plāni un grafiki – tikai jāuzrāda savas saistības un mantas stāvoklis.

Vienlaikus jānorāda, ka kreditoru interešu vārdā jaunais likums paredz procedūru, ka saistību dzēšana ir iespējama tikai labticīgiem parādniekiem. Savukārt nelabticīgiem parādniekiem tiek izpārdota manta un ienākumi sadalīti starp kreditoriem, pašu parādnieku neatbrīvojot no nesegtajām saistībām. Šāda regulējuma mērķis ir ierobežot iespējas nelabticīgiem parādniekiem izvairīties no savu saistību izpildes.

Ministrijas Administratīvais departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!