Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 12. oktobra noteikumi Nr. 974 "Noteikumi par sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem speciāli radītu vai pielāgotu iekārtu, ierīču vai instrumentu un to komponentu sertificēšanu, valsts nodevas apmēru un tās maksāšanas kārtību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.10.2010., Nr. 167 https://www.vestnesis.lv/ta/id/219846

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.979

Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 30.oktobra noteikumos Nr.721 "Rezerves karavīru un rezervistu iesaukšanas kārtība aktīvajā dienestā mobilizācijas gadījumā"

Vēl šajā numurā

21.10.2010., Nr. 167

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 974

Pieņemts: 12.10.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.974

Rīgā 2010.gada 12.oktobrī (prot. Nr.52 35.§)

Noteikumi par sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem speciāli radītu vai pielāgotu iekārtu, ierīču vai instrumentu un to komponentu sertificēšanu, valsts nodevas apmēru un tās maksāšanas kārtību

Izdoti saskaņā ar Stratēģiskas nozīmes preču aprites likuma 5.1 panta desmito daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka:

1.1. Latvijas Republikas Nacionālajā stratēģiskas nozīmes preču un pakalpojumu sarakstā minēto sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem speciāli radītu vai pielāgotu iekārtu, ierīču vai instrumentu un to komponentu (turpmāk – speciālās ierīces) sertificēšanas kārtību;

1.2. kārtību, kādā maksājama valsts nodeva par speciālo ierīču sertificēšanu, un šīs nodevas apmēru.

2. Speciālās ierīces sertificē Drošības policijas priekšnieka izveidota sertificēšanas komisija (turpmāk – komisija). Komisija izsniedz speciālās ierīces sertifikātu (turpmāk – sertifikāts), pamatojoties uz komersanta iesniegumu.

II. Iesnieguma iesniegšana

3. Lai saņemtu sertifikātu, komersants Drošības policijā iesniedz iesniegumu sertifikāta saņemšanai (turpmāk – iesniegums) (1.pielikums). Iesniegumā norāda:

3.1. komersanta nosaukumu un vienoto reģistrācijas numuru;

3.2. komersanta juridisko adresi, tālruņa numuru un elektroniskā pasta adresi;

3.3. sertifikāta saņemšanas veidu – papīra formā vai elektroniski;

3.4. speciālās ierīces pilnu nosaukumu un numuru (ja tādu ir piešķīris ražotājs);

3.5. pievienotās tehniskās dokumentācijas uzskaitījumu.

4. Iesnieguma pielikumā pievieno:

4.1. speciālās ierīces tehnisko dokumentāciju (turpmāk – tehniskā dokumentācija);

4.2. speciālās ierīces paraugu, izņemot šo noteikumu 5.punktā minēto gadījumu.

5. Ja speciālās ierīces aprite Latvijas Republikā vēl nav uzsākta, speciālās ierīces paraugs nav jāiesniedz.

6. Ja iesnieguma pielikumā pievieno tikai tehnisko dokumentāciju, komersants iesniegumu iesniedz papīra formā vai elektroniski elektronisko dokumentu apriti regulējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

7. Ja iesnieguma pielikumā pievieno arī speciālās ierīces paraugu, komersants iesniegumu iesniedz papīra formā.

III. Iesnieguma izskatīšana un speciālās ierīces sertificēšana

8. Komisija mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas izvērtē iesniegumu, tam pievienotos dokumentus, veic speciālās ierīces parauga (ja tāds ir iesniegts) izpēti un pieņem lēmumu par sertifikāta izsniegšanu vai atteikumu izsniegt sertifikātu. Komisijas lēmumu var apstrīdēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā, iesniedzot attiecīgu iesniegumu Drošības policijas priekšniekam. Drošības policijas priekšnieka lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

9. Speciālās ierīces, kuru aprite Latvijas Republikā vēl nav uzsākta, komisija vērtē, pamatojoties uz komersanta iesniegto tehnisko dokumentāciju.

10. Komisija pieņem lēmumu par atteikumu izsniegt sertifikātu, ja:

10.1. komersants nav iesniedzis šo noteikumu 3. un 4.punktā minētos dokumentus un speciālās ierīces paraugu (ja tāds nepieciešams);

10.2. speciālā ierīce neatbilst Latvijas Republikas Nacionālajā stratēģiskas nozīmes preču un pakalpojumu sarakstā noteiktajiem speciālās ierīces parametriem;

10.3. izpētot šo noteikumu 8.punktā minētās speciālās ierīces paraugu, konstatēts, ka speciālā ierīce nav radīta vai pielāgota sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem.

11. Ja iesniegtajos dokumentos norādītā informācija ir nepilnīga vai neprecīza, nav saņemti šo noteikumu 3. un 4.punktā minētie dokumenti un speciālās ierīces paraugs (ja tāds nepieciešams) vai lēmuma pieņemšanai par sertifikāta izsniegšanu vai atteikumu izsniegt sertifikātu nepieciešama ziņu pārbaude, komisija Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā pagarina lēmuma pieņemšanas termiņu un veic lēmuma pieņemšanai nepieciešamo papildu pārbaudi vai pieprasa no komersanta nepieciešamo informāciju un speciālās ierīces paraugu (ja tāds nepieciešams).

12. Komisija triju darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par sertifikāta izsniegšanu vai par atteikumu izsniegt sertifikātu minēto lēmumu nosūta komersantam.

13. Ja komisija atteikusi sertifikāta izsniegšanu un komersants atkārtoti iesniedz speciālo ierīci sertificēšanai, valsts nodeva maksājama atkārtoti.

14. Sertifikātā (2.pielikums) norāda speciālās ierīces veidu, nosaukumu, numuru un citus identificējošus datus atbilstoši tehniskajai dokumentācijai.

15. Komisija 10 darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par sertifikāta izsniegšanu vai par atteikumu izsniegt sertifikātu speciālās ierīces paraugu atdod komersantam.

16. Saņemot sertifikātu papīra formā, komersanta pārstāvis uzrāda personu apliecinošu dokumentu un pārstāvību pamatojošu dokumentu un ar parakstu apliecina sertifikāta saņemšanu.

17. Ja komersants izteicis vēlmi sertifikātu saņemt elektroniski, komisija triju darbdienu laikā pēc lēmuma paziņošanas nosūta komersantam sertifikātu elektronisko dokumentu apriti regulējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

IV. Valsts nodevas apmērs un maksāšanas kārtība

18. Par sertificēšanu komersants maksā valsts nodevu 25 latu apmērā.

19. Valsts nodevu maksā pirms iesnieguma iesniegšanas. Maksājumu veic ar tādas maksājumu iestādes starpniecību, kurai ir tiesības sniegt maksājumu pakalpojumus Maksājumu pakalpojumu likuma izpratnē.

20. Ja iesniegumu iesniedz un sertifikātu izsniedz elektroniski, valsts nodeva maksājama, piemērojot koeficientu 0,9.

21. Valsts nodevu ieskaita valsts pamatbudžetā.

V. Noslēguma jautājums

22. Speciālās ierīces, kuras atrodas apritē Latvijas Republikā līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, iesniedz sertificēšanai Drošības policijā ne vēlāk kā līdz 2011.gada 1.aprīlim.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Iekšlietu ministre L.Mūrniece 

1.pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 12.oktobra
noteikumiem Nr.974

Iekšlietu ministre L.Mūrniece 

2.pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 12.oktobra
noteikumiem Nr.974

Iekšlietu ministre L.Mūrniece

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!