Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par kompensācijām politiski represētajiem. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.03.2000., Nr. 73/75 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2195

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par izmaiņām nodokļu likumdošanā

Vēl šajā numurā

03.03.2000., Nr. 73/75

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par kompensācijām politiski represētajiem

Paskaidrojumi par personas tiesībām un darbībām, saņemot kompensāciju naudā

2000.gada 18.janvārī tika pieņemti MK noteikumi "Kārtība, kādā politiski represētajām personām, dzēšot privatizācijas sertifikātus, izmaksā kompensāciju naudā". Lai nodrošinātu šo noteikumu izpildi, Ekonomikas ministrija ir apstiprinājusi uzaicinājuma, kuru bankas izsūta politiski represētajām personām, paraugu un paskaidrojumu par politiski represētās personas tiesībām un darbībām, saņemot kompensāciju naudā, kā arī saskaņojusi banku instrukcijas.

1999.gada 16.jūnijā Saeima pieņēma "Grozījumus likumā "Par privatizācijas sertifikātiem"", kuros privatizācijas sertifikātu izmantošanas termiņš pagarināts līdz 2000.gada 31.decembrim. Šajos grozījumos paredzēta privatizācijas sertifikātu dzēšana politiski represētajām personām, kurām piešķirta vecuma pensija vai kuras likumā "Par valsts pensijām" noteikto pensijas vecumu sasniegušas līdz 1999.gada 31.decembrim. Par katru izsūtījumā, nometinājumā vai ieslodzījumā pavadīto gadu minētajām personām tiks izmaksāta viena privatizācijas sertifikāta nominālvērtība — 28 lati. Tātad, piemēram, ja cilvēks izsūtījumā, nometinājumā vai ieslodzījumā pavadījis 10 gadus, viņš saņems 280 latus.

Tām personām, kurām piešķirts Latvijas politiski represētās personas statuss un izsniegta jaunā parauga politiski represētās personas apliecība, tiks nosūtīts uzaicinājums ierasties bankā dzēst sertifikātus. Šāds uzaicinājums tiks nosūtīts uz politiski represētās personas adresi, kas norādīta bankas sertifikātu konta lietā.

Kompensācijas saņēmēju saraksta sastādīšana jau tuvojas noslēgumam. Sarakstā tiks iekļautas arī 755 politiski represētās personas, par kurām Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra sniegusi ziņas, ka tām ir piešķirta vecuma pensija pirms vispārējā pensijas vecuma sasniegšanas. 2993 personām privatizācijas sertifikāti par politiskajām represijām nav piešķirti un līdz ar to nav zināms represiju ilgums un dzēšamo sertifikātu skaits. Informācija par šo personu represiju ilgumu pieprasīta 33 pašvaldībām un no 14 pašvaldībām saņemta.

Kompensācijas saņēmēju saraksts tiks precizēts un papildināts šādos gadījumos:

1) ja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde paziņos, ka represētā persona ir mirusi vai tai anulēts politiski represētās personas statuss;

2) ja politiski represētās personas būs iesniegušas pašvaldībā dokumentus, kas apliecina represiju ilgumu (šobrīd pašvaldības ir informējušas, ka viņu rīcībā nav dokumentu, kas ļautu noteikt represiju ilgumu 62 personām, par dokumentu trūkumu šīm personām tiks paziņots);

3) ar personām, kurām ir piešķirts politiski represētās personas statuss un 2000.gadā izsniegta politiski represētās personas apliecība.

Šobrīd visas nepieciešamās ziņas ir par 22739 politiski represētajām personām, bet par 1977 politiski represētajām personām no pašvaldībām vēl nav saņemta informācija par represiju ilgumu.

Ekonomikas ministrija ir saskaņojusi ar Finansu ministriju veicamo maksājumu grafiku, kurā uzdots Privatizācijas aģentūrai kompensācijas izmaksām nepieciešamo naudu uzkrāt un pārskaitīt Latvijas Hipotēku un zemes bankai līdz 2000.gada 1.jūlijam. Veikt šos maksājumus laikā varēs tad, ja Privatizācijas aģentūras darbs a/s "Latvijas gāze" un a/s "Latvijas kuģniecība" akciju pārdošanā būs sekmīgs.

Pielikumā pievienots uzaicinājuma, kuru bankas izsūta politiski represētajām personām, paraugs un paskaidrojums par politiski represētās personas tiesībām un darbībām, saņemot kompensāciju naudā.

Kaspars Paupe, Ekonomikas ministrijas preses sekretārs

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!