Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 5. oktobra noteikumi Nr. 928 "Kārtība, kādā dibināmi valsts institūciju un pašvaldību apbalvojumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 8.10.2010., Nr. 160 https://www.vestnesis.lv/ta/id/219237-kartiba-kada-dibinami-valsts-instituciju-un-pasvaldibu-apbalvojumi

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.929

Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 12.marta noteikumos Nr.106 "Enerģijas lietotāju apgādes kārtība un kurināmā pārdošanas kārtība izsludinātas enerģētiskās krīzes laikā"

Vēl šajā numurā

08.10.2010., Nr. 160

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 928

Pieņemts: 05.10.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.928

Rīgā 2010.gada 5.oktobrī (prot. Nr.51 3.§)

Kārtība, kādā dibināmi valsts institūciju un pašvaldību apbalvojumi

Izdoti saskaņā ar Valsts apbalvojumu likuma 2.panta otro daļu

1. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā dibināmi Ministru kabineta un citu valsts institūciju un pašvaldību apbalvojumi (turpmāk – apbalvojumi).

2. Valsts institūciju un pašvaldību apbalvojumu dibināšanas kārtība

2. Valsts institūcija vai pašvaldība (turpmāk – institūcija) sagatavo lēmumprojektu par apbalvojuma dibināšanu (turpmāk – lēmumprojekts) un apbalvojuma nolikuma projektu (turpmāk – nolikuma projekts).

3. Lēmumprojektu un nolikuma projektu saskaņo ar augstāku iestādi, ja tāda ir.

4. Nolikuma projektā norāda:

4.1. informāciju par attiecīgās institūcijas amatpersonām un koleģiālām institūcijām, kuras ir tiesīgas ieteikt personas apbalvošanai;

4.2. apbalvojuma nodibināšanas mērķi;

4.3. apbalvojuma piešķiršanas nosacījumus;

4.4. apbalvojumam izvirzīto kandidātu izvērtēšanas kārtību;

4.5. kārtību, kādā pieņem lēmumu par apbalvošanu un paraksta lēmumu par apbalvojuma piešķiršanu;

4.6. apbalvojuma veidu (apbalvojuma zīmes tehniskais apraksts, krāsains zīmējums, zīmējuma skaidrojums (heraldiskās zīmes vai emblēmā izmantotie elementi));

4.7. apbalvošanas faktu apliecinoša dokumenta krāsainu attēlu (attiecībā 1 : 1) (turpmāk – dokumenta attēls).

5. Nolikuma projektu iesniedz Valsts heraldikas komisijā.

6. Valsts heraldikas komisija:

6.1. izvērtē nolikuma projektā ietverto šo noteikumu 4.6. un 4.7.apakšpunktā minēto informāciju;

6.2. pieņem pamatotu lēmumu par apbalvojuma zīmes zīmējuma un dokumenta attēla apstiprināšanu vai par atteikumu to apstiprināt, ja nav ievērotas šajos noteikumos minētās prasības;

6.3. mēneša laikā pēc nolikuma projekta saņemšanas par pieņemto lēmumu informē institūciju, kura iesniegusi nolikuma projektu.

7. Ja Valsts heraldikas komisija pieņem lēmumu par atteikumu apstiprināt apbalvojuma zīmes zīmējumu un dokumenta attēlu vai iebilst pret nolikuma projektā ietverto šo noteikumu 4.6. un 4.7.apakšpunktā minēto informāciju, institūcija atbilstoši komisijas norādījumiem precizē apbalvojuma zīmes zīmējumu un dokumenta attēlu vai attiecīgo informāciju un nosūta precizēto nolikuma projektu Valsts heraldikas komisijai. Valsts heraldikas komisija mēneša laikā pēc precizētā nolikuma projekta saņemšanas to atkārtoti izvērtē un sniedz atzinumu.

8. Ja Valsts heraldikas komisija pieņem lēmumu par apbalvojuma zīmes zīmējuma un dokumenta attēla apstiprināšanu un neiebilst pret nolikuma projektā ietverto šo noteikumu 4.6. un 4.7.apakšpunktā minēto informāciju, institūcija pieņem galīgo lēmumu par apbalvojuma dibināšanu un apstiprina nolikuma projektu. Lēmumu par apbalvojuma dibināšanu un apbalvojuma nolikumu institūcija publicē tās mājaslapā internetā.

9. Institūcija 10 dienu laikā pēc lēmuma par apbalvojuma dibināšanu pieņemšanas un apbalvojuma nolikuma apstiprināšanas minēto lēmumu un nolikumu iesniedz Kultūras ministrijā.

10. Institūciju dibinātos apbalvojumus Kultūras ministrija reģistrē Apbalvojumu reģistrā.

11. Ja institūcija vēlas izdarīt grozījumus apbalvojuma nolikumā, tā sagatavo projektu par nepieciešamajiem grozījumiem un saskaņo to ar augstāku iestādi, kā arī ar Valsts heraldikas komisiju, ja grozījumi attiecas uz nolikumā ietverto šo noteikumu 4.6. un 4.7.apakšpunktā minēto informāciju.

12. Šo noteikumu 11.punktā minētajā gadījumā institūcija par izdarītajiem grozījumiem informē Kultūras ministriju un iesniedz precizēto nolikumu.

13. Ar apbalvojuma dibināšanu saistītās izmaksas sedz tā institūcija, kura apbalvojumu dibinājusi.

3. Ministru kabineta apbalvojumu dibināšanas kārtība

3.1. Ministru kabineta balvas dibināšanas kārtība

14. Ministru kabineta balva tiek dibināta, lai novērtētu personu ieguldījumu demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, nozīmīgu darbību saimnieciskajā vai sabiedriskajā jomā vai nopelnus citās valstij nozīmīgās darbības jomās.

15. Ministru kabineta balva tiek dibināta, ievērojot šo noteikumu 2.nodaļā noteiktās prasības attiecībā uz dokumenta attēla iesniegšanu izvērtēšanai Valsts heraldikas komisijā.

16. Ministru kabineta balvu privātpersonām (arī ārvalstniekiem) piešķir par iepriekšējā gadā paveikto vai par nopelniem ilgākā laikposmā. Iepriekšējais gads šo noteikumu izpratnē ir vienu gadu ilgs laikposms līdz ierosinājuma iesniegšanai par Ministru kabineta balvas piešķiršanu.

17. Ministru kabineta balva ir naudas summa 5000 latu apmērā un to apliecinošs dokuments – Ministru kabineta Goda diploms (1.pielikums).

18. Ministru kabineta balvu – naudas summu 5000 latu apmērā – izmaksā no Valsts kancelejai šim mērķim piešķirtajiem valsts pamatbudžeta līdzekļiem kārtējam gadam un triju dienu laikā pēc attiecīgā lēmuma pieņemšanas Ministru kabinetā minēto naudas summu pārskaita tās personas norādītajā kontā, kurai piešķirta Ministru kabineta balva.

19. Ierosinājumus par Ministru kabineta balvas piešķiršanu izskata Ministru kabineta Apbalvošanas padome (turpmāk – Apbalvošanas padome). Apbalvošanas padomi septiņu locekļu sastāvā un tās priekšsēdētāju apstiprina Ministru kabinets uz savu pilnvaru laiku. Apbalvošanas padomes sastāvā ir Ministru kabineta locekļi, Ministru prezidenta padomnieks un nozaru eksperti. Apbalvošanas padomes sēdes sasauc un vada Apbalvošanas padomes priekšsēdētājs (viņa prombūtnes laikā – Apbalvošanas padomes priekšsēdētāja vietnieks). Apbalvošanas padomes darbību tehniski nodrošina Valsts kanceleja.

20. Ministru prezidents, ministri, pašvaldību vadītāji, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis vai citu nevalstisko institūciju vadītāji līdz kārtējā gada 30.septembrim Apbalvošanas padomē iesniedz ierosinājumus par Ministru kabineta balvas piešķiršanu un ar tiem saistītos materiālus.

21. Ierosinājumā par Ministru kabineta balvas piešķiršanu norāda šādu informāciju par apbalvošanai izvirzīto personu:

21.1. vārds, uzvārds, dzimšanas dati, dzīvesvietas adrese, amats vai nodarbošanās, zinātniskais grāds un apbalvojumi (fiziskai personai);

21.2. dzīvesgaitas apraksts (fiziskai personai);

21.3. nozīmīgāko darbu vai nopelnu apraksts, par kuriem ierosina apbalvot attiecīgo personu (fiziskai personai);

21.4. nosaukums, darbības virziens, nozīmīgāko darbu vai nopelnu apraksts, par kuriem ierosina apbalvot pretendentu (juridiskai personai).

22. Ja ar Ministru kabineta balvu paredzēts apbalvot ārvalstnieku, Valsts kanceleja informē par to Ārlietu ministriju, kas attiecīgā ārvalstnieka pilsonības valstij lūdz atļauju viņu apbalvot. Ārlietu ministrija par attiecīgās valsts pieņemto lēmumu informē Valsts kanceleju.

23. Ierosinājumam par Ministru kabineta balvas piešķiršanu vēlams pievienot attiecīgos darbus vai nopelnu aprakstus, audiomateriālus vai vizuālos materiālus, kā arī citu personu vai institūciju atsauksmes vai pretendenta darbības vērtējumu.

24. Apbalvošanas padome ir lemttiesīga, ja sēdē piedalās vismaz pieci Apbalvošanas padomes locekļi. Apbalvošanas padomes sēdes ir slēgtas. Piedalīties Apbalvošanas padomes sēdēs ekspertu vai papildu informācijas sniedzēju statusā var uzaicināt apbalvošanas ierosinātājus vai citas personas.

25. Līdz kārtējā gada 25.oktobrim Apbalvošanas padome izskata visus iesniegtos ierosinājumus par Ministru kabineta balvas piešķiršanu un pieņem lēmumu par personas izvirzīšanu tās piešķiršanai.

26. Šo noteikumu 25.punktā minēto lēmumu pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu, atklāti balsojot. Balsošana ir aizklāta, ja to pieprasa kāds no Apbalvošanas padomes locekļiem.

27. Ja balsu skaits sadalās līdzīgi, jautājumu atkārtoti izskata nākamajā Apbalvošanas padomes sēdē. Ja balsu skaits vēlreiz sadalās līdzīgi, ierosinājumu par Ministru kabineta balvas piešķiršanu uzskata par noraidītu un Apbalvošanas padomes priekšsēdētājs rakstiski informē par pieņemto lēmumu apbalvojuma ierosinātāju.

28. Apbalvošanas padomes sēdes tiek protokolētas. Protokolā norāda sēdes darba kārtību, lēmumus un balsošanas rezultātus. Lēmuma pamatojuma daļā norāda darba vai nopelnu izvērtējumu attiecīgajā jomā. Sēdes protokolu paraksta Apbalvošanas padomes sēdes vadītājs un sekretārs.

29. Apbalvošanas padomes priekšsēdētājs vai viņa vietnieks (priekšsēdētāja prombūtnē) līdz kārtējā gada 1.novembrim Apbalvošanas padomes lēmumus par noteiktu personu izvirzīšanu apbalvošanai ar Ministru kabineta balvu iesniedz Ministru kabinetā.

30. Ministru kabinets līdz kārtējā gada 10.novembrim ar Ministru kabineta rīkojumu pieņem lēmumu par Ministru kabineta balvas piešķiršanu.

31. Ja Ministru kabineta balva piešķirta par darbību, kurā ir iesaistītas vairākas personas (piemēram, autori vai izpildītāji), attiecīgo naudas summu sadala līdzīgās daļās un Goda diplomu pasniedz katrai personai atsevišķi.

32. Gada laikā var piešķirt ne vairāk kā piecas Ministru kabineta balvas.

33. Personai, kurai Ministru kabineta balva vienreiz jau ir piešķirta, atkārtoti piešķirt to var ne agrāk kā pēc 10 gadiem.

34. Ministru prezidents apbalvotajām personām Goda diplomu pasniedz svinīgā ceremonijā par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai.

35. Kandidatūras apbalvošanai ar Ministru kabineta balvu neizvirza pēc personas nāves. Ja apbalvošanai izvirzītā persona ir mirusi laikposmā starp balvas piešķiršanu un tās pasniegšanu, Ministru kabineta balvu saņem attiecīgās personas mantinieki.

36. Ja apbalvošanai ar Ministru kabineta balvu izvirzītā persona ir iesniegusi Ministru kabinetā rakstisku paziņojumu par atteikšanos no balvas saņemšanas, uzskata, ka tā ir atteikusies no Ministru kabineta balvas.

3.2. Ministru kabineta balvas par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs dibināšanas kārtība

37. Ministru kabineta balva par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs (turpmāk – balva) tiek dibināta, lai novērtētu izglītojamo gūtos sasniegumus starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs.

38. Balva tiek dibināta, ievērojot šo noteikumu 2.nodaļā noteiktās prasības attiecībā uz dokumenta attēla iesniegšanu izvērtēšanai Valsts heraldikas komisijā.

39. Balva izglītojamajam un pedagogam ir noteikta naudas summa un Ministru kabineta Goda diploms (1.pielikums).

40. Balvas piešķiršanai izmantojami attiecīgajam mērķim paredzētie Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta līdzekļi.

41. Izglītojamajam balvu piešķir par individuāliem sasniegumiem klātienes starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs (matemātikā, fizikā, ķīmijā, informātikā, bioloģijā), ja olimpiādē piedalījušās vismaz 45 valstis.

42. Izglītojamajam piešķir naudas summu šādā apmērā:

42.1. par pirmo vietu – 1500 latu;

42.2. par otro vietu – 1000 latu;

42.3. par trešo vietu – 700 latu;

42.4. par Atzinības rakstu – 500 latu.

43. Pedagogam balvu par izglītojamā sagatavošanu attiecīgajā mācību priekšmetā, ja izglītojamais piedalījies šo noteikumu 41.punktā minētajā olimpiādē un ieguvis pirmo, otro vai trešo vietu vai Atzinības rakstu, piešķir šādā apmērā:

43.1. ja izglītojamais ieguvis pirmo vietu, – 500 latu;

43.2. ja izglītojamais ieguvis otro vietu, – 450 latu;

43.3. ja izglītojamais ieguvis trešo vietu, – 400 latu;

43.4. ja izglītojamais apbalvots ar Atzinības rakstu, – 350 latu.

44. Ja izglītojamo olimpiādei gatavojuši vairāki pedagogi, naudas summu sadala līdzīgās daļās un Goda diplomu pasniedz katram pedagogam.

45. Priekšlikumu par balvas piešķiršanu izglītības un zinātnes ministrs iesniedz Ministru kabinetā divu mēnešu laikā pēc olimpiādes norises.

46. Ministru kabinets lēmumu par balvas piešķiršanu pieņem ar Ministru kabineta rīkojumu.

47. Balvu pasniedz Ministru prezidents svinīgā ceremonijā triju mēnešu laikā pēc tās piešķiršanas.

3.3. Ministru kabineta Atzinības raksta dibināšanas kārtība

48. Ministru kabineta Atzinības raksts (turpmāk – Atzinības raksts) tiek dibināts, lai privātpersonām (arī ārvalstniekiem) izteiktu valdības atzinību par izciliem sasniegumiem tautsaimniecības, zinātnes, izglītības, veselības, vides aizsardzības, valsts pārvaldes, kultūras, sporta un valsts aizsardzības jomā.

49. Atzinības raksts tiek dibināts, ievērojot šo noteikumu 2.nodaļā noteiktās prasības attiecībā uz dokumenta attēla iesniegšanu izvērtēšanai Valsts heraldikas komisijā.

50. Atzinības raksta paraugs sniegts šo noteikumu 2.pielikumā.

51. Ierosinājumus par Atzinības raksta piešķiršanu izskata Apbalvošanas padome.

52. Ierosinājumu par Atzinības raksta piešķiršanu Apbalvošanas padomē iesniedz Ministru prezidents, ministri, pašvaldību vadītāji, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis vai citu nevalstisku organizāciju vadītāji, norādot šādu informāciju par izvirzīto pretendentu:

52.1. vārds, uzvārds, dzimšanas dati, dzīvesvietas adrese, amats vai nodarbošanās, zinātniskais grāds un apbalvojumi (fiziskai personai);

52.2. dzīvesgaitas apraksts (fiziskai personai);

52.3. nozīmīgāko darbu vai nopelnu apraksts, par kuriem ierosina apbalvot attiecīgo personu (fiziskai personai);

52.4. nosaukums, darbības virziens, nopelnu apraksts, par kuriem ierosina apbalvot pretendentu (juridiskai personai).

53. Ja ar Atzinības rakstu paredzēts apbalvot ārvalstnieku, Valsts kanceleja informē par to Ārlietu ministriju, kas attiecīgā ārvalstnieka pilsonības valstij lūdz atļauju viņu apbalvot. Ārlietu ministrija par attiecīgās valsts pieņemto lēmumu informē Valsts kanceleju.

54. Apbalvošanas padome ierosinājumus par Atzinības raksta piešķiršanu izskata mēneša laikā pēc to iesniegšanas. Apbalvošanas padomes sēdē var uzaicināt piedalīties apbalvojuma ierosinātājus, kā arī attiecīgo nozaru ekspertus.

55. Apbalvošanas padome ir lemttiesīga, ja sēdē piedalās vismaz četri Apbalvošanas padomes locekļi. Lēmumu par Atzinības raksta piešķiršanu pieņem slēgtā sēdē ar vienkāršu balsu vairākumu. Ja balsu skaits sadalās līdzīgi, izšķirošā ir Apbalvošanas padomes priekšsēdētāja balss.

56. Ja ierosinājums par Atzinības raksta piešķiršanu tiek noraidīts, Apbalvošanas padomes priekšsēdētājs rakstiski informē par pieņemto lēmumu apbalvojuma ierosinātāju.

57. Apbalvošanas padomes priekšsēdētājs vai viņa vietnieks (priekšsēdētāja prombūtnē) iesniedz Ministru kabinetā priekšlikumus par Atzinības raksta piešķiršanu.

58. Ministru kabinets lēmumu par Atzinības raksta piešķiršanu pieņem ar Ministru kabineta rīkojumu, nosakot, kura amatpersona pasniegs Atzinības rakstu.

59. Atzinības rakstu pasniedz svinīgā ceremonijā mēneša laikā pēc Atzinības raksta piešķiršanas.

4. Noslēguma jautājumi

60. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2004.gada 23.novembra noteikumus Nr.957 "Kārtība, kādā dibināmi valsts institūciju un pašvaldību apbalvojumi" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 189.nr.).

61. Valsts kanceleja izstrādā jaunu Ministru kabineta Goda diploma zīmējumu un Atzinības raksta zīmējumu un līdz 2012.gada 1.janvārim iesniedz tos izvērtēšanai Valsts heraldikas komisijā.

62. Izglītības un zinātnes ministrija izstrādā zīmējumu Ministru kabineta diplomam par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs un līdz 2012.gada 1.janvārim iesniedz to izvērtēšanai Valsts heraldikas komisijā.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Kultūras ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe 

1.pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 5.oktobra
noteikumiem Nr.928

Ministru kabineta Goda diploma paraugs

Goda diploma izmērs – 310 x 410 mm.

Kultūras ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe 

2.pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 5.oktobra
noteikumiem Nr.928

Ministru kabineta Atzinības raksta paraugs

Atzinības raksta izmērs – 309 x 409 mm.

Kultūras ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!