Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 21. septembra noteikumi Nr. 896 "Kārtība, kādā zemessargs kompensē militārai sagatavošanai izlietotos līdzekļus un atlīdzina aprīkojuma, ekipējuma un formas tērpa atlikušo vērtību, ja līgums par dienestu Zemessardzē tiek izbeigts pirms termiņa". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.09.2010., Nr. 154 https://www.vestnesis.lv/ta/id/218657

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.898

Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa "Atjaunojamo energoresursu izmantošana transporta sektorā" nolikums

Vēl šajā numurā

29.09.2010., Nr. 154

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 896

Pieņemts: 21.09.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.896

Rīgā 2010.gada 21.septembrī (prot. Nr.48 26.§)

Kārtība, kādā zemessargs kompensē militārai sagatavošanai izlietotos līdzekļus un atlīdzina aprīkojuma, ekipējuma un formas tērpa atlikušo vērtību, ja līgums par dienestu Zemessardzē tiek izbeigts pirms termiņa

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas Zemessardzes likuma 29.panta ceturto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā zemessargs proporcionāli nenodienētajam laikam kompensē attiecīgo izdevumu daļu par viņa militāro sagatavošanu (ieskaitot ārvalstu izglītības iestādēs (kursos) radušos mācību izdevumus, kurus, palīdzot Latvijai, segusi ārvalsts), kā arī atlīdzina viņam izsniegtā aprīkojuma, ekipējuma un formas tērpa atlikušo vērtību, ja līgums par dienestu Zemessardzē tiek izbeigts pirms termiņa, izņemot gadījumu, ja līgumu par dienestu Zemessardzē izbeidz veselības stāvokļa dēļ.

2. Ar zemessarga militāro sagatavošanu saistītie izdevumi ir šādi:

2.1. militārās izglītības iestādes Latvijā vai Nacionālo bruņoto spēku aprēķinātā izdevumu kopsumma, kas saistīta ar zemessarga kvalifikācijas paaugstināšanu vai karjeras kursa apgūšanu kārtējās dienesta pakāpes piešķiršanai (turpmāk – karjeras kurss), par visu militārās sagatavošanas laiku, ja zemessarga militāro sagatavošanu nodrošinājuši Nacionālie bruņotie spēki;

2.2. zemessarga kvalifikācijas paaugstināšanas kursu vai karjeras kursu maksa par visu militārās sagatavošanas laiku ārvalsts militārās izglītības iestādēs, kā arī visas ar zemessarga komandējumu saistītās izmaksas (dienas nauda, izdevumi par naktsmītni, ceļu un apdrošināšanu, kā arī citi izdevumi, kas radušies mācību komandējuma laikā), kas segtas no Aizsardzības ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem;

2.3. zemessarga kvalifikācijas paaugstināšanas kursa vai karjeras kursa maksa par visu militārās sagatavošanas laiku, kā arī visas ar zemessarga komandējumu saistītās izmaksas (dienas nauda, izdevumi par naktsmītni, ceļu un apdrošināšanu, kā arī citi izdevumi, kas radušies mācību komandējuma laikā), kuras, palīdzot Latvijai, segusi ārvalsts;

2.4. citi šo noteikumu 3.punktā minētajā līgumā paredzētie izdevumi, kas saistīti ar zemessarga kvalifikācijas paaugstināšanu vai karjeras kursa apgūšanu.

3. Pirms mācību uzsākšanas izglītības iestādē vai zemessarga nosūtīšanas uz kvalifikācijas paaugstināšanas kursiem, kuru ilgums pārsniedz 30 kalendāra dienas, vienības komandieris ar zemessargu noslēdz līgumu par mācībām vai kvalifikācijas paaugstināšanu. Minētais līgums ir zemessarga līguma par dienestu Zemessardzē neatņemama sastāvdaļa.

4. Līgumā par mācībām vai kvalifikācijas paaugstināšanu paredz:

4.1. līdzējus un līguma priekšmetu;

4.2. līdzēju tiesības un pienākumus;

4.3. saskaņā ar šiem noteikumiem aprēķināto mācību izdevumu apmēru katram gadam vai konkrētam militārās sagatavošanas laikposmam;

4.4. līguma spēkā stāšanās un izpildes termiņu.

5. Zemessargam pēc karjeras kursa pabeigšanas ir pienākums nodienēt Zemessardzē laiku, kas nav mazāks par pieciem gadiem, bet pēc kvalifikācijas paaugstināšanas kursa pabeigšanas – laiku, kas nav mazāks par četrkāršu šā kursa ilgumu.

6. Ja līgums par dienestu Zemessardzē tiek izbeigts pirms termiņa, izņemot gadījumu, ja to izbeidz zemessarga veselības stāvokļa dēļ, zemessargs atmaksā:

6.1. ar militāro sagatavošanu saistīto izdevumu summu, kas aprēķināta proporcionāli laikam, kas nav nodienēts pēc militārās sagatavošanas kursa pabeigšanas;

6.2. izsniegtā un Zemessardzei nenodotā aprīkojuma un ekipējuma atlikušo vērtību;

6.3. izsniegtā formas tērpa atlikušo vērtību, ja viņam kā bijušajam zemessargam nav piešķirtas tiesības valkāt formas tērpu.

7. Zemessarga militārajai sagatavošanai (ieskaitot ārvalstu izglītības iestādēs (kursos) radušos mācību izdevumus, kurus, palīdzot Latvijai, segusi ārvalsts) izlietoto finanšu līdzekļu summu un izsniegtā aprīkojuma, ekipējuma un formas tērpa atlikušo vērtību aprēķina vienība, kurā zemessargs pilda dienestu.

8. Formas tērpa, aprīkojuma un ekipējuma atlikušo vērtību aprēķina, ievērojot formas tērpam, aprīkojumam un ekipējumam noteikto lietošanas laiku saskaņā ar aizsardzības ministra reglamentētajiem apgādes nosacījumiem, normām un kārtību, kādā zemessargs nodrošināms ar materiāltehniskajiem līdzekļiem.

9. Zemessardzes komandieris, ņemot vērā šo noteikumu 2., 6., 7. un 8.punktā minēto izdevumu apmēru, izdod pavēli par mācību izdevumu, aprīkojuma, ekipējuma un formas tērpa atlikušās vērtības atmaksas termiņu un kārtību.

10. Zemessargs šo noteikumu 2., 6., 7. un 8.punktā minētos izdevumus atmaksā vienā vai vairākos maksājumos Zemessardzes komandiera pavēlē noteiktajā termiņā, ieskaitot tos Zemessardzes štāba kontā Valsts kasē. Izdevumu atmaksas kopējais termiņš nevar būt ilgāks par diviem gadiem.

11. Ja zemessargs šo noteikumu 2., 6., 7. un 8.punktā minētos izdevumus Zemessardzes komandiera noteiktajā termiņā un kārtībā neatmaksā, tos piedzen tiesas ceļā.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Aizsardzības ministrs, tieslietu ministra pienākumu izpildītājs I.V.Lieģis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!