• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par naturalizācijas pieteikumu dinamiku. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.09.2010., Nr. 149 https://www.vestnesis.lv/ta/id/218147

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par pašvaldības deputātu valsts valodas zināšanām

Vēl šajā numurā

21.09.2010., Nr. 149

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par naturalizācijas pieteikumu dinamiku

Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijas deputāti 15.septembrī pārrunāja naturalizācijas procesa norisi un pieteikumu iesniedzēju aptaujas rezultātus.

Iepazīstoties ar naturalizācijas pieteikumu dinamiku trīs gadu periodā, komisijas deputāti secināja, ka iesniegumu skaits ir stabils. Kopš Naturalizācijas pārvaldes pievienošanas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) ir pagājis pusgads, un naturalizācijas pretendentu skaits saglabājies iepriekšējā līmenī.

Joprojām visvairāk pieteikumu tiek saņemts no krievu un ukraiņu tautības cilvēkiem, informēja PMLP Naturalizācijas pārvaldes vadītājs Igors Gorbunovs. Komisijas deputāts Visvaldis Lācis vēlējās zināt, cik tautību cilvēki kopumā naturalizējas, jo, kā zināms, Latvijā kopumā pārstāvētas vairāk nekā 100 tautības. I.Gorbunovs skaidroja, ka gada laikā pieteikumi tiek saņemti apmēram no 70 dažādu tautību pārstāvjiem.

Komisijas priekšsēdētājs Pēteris Tabūns pauda satraukumu, ka turpina pasliktināties naturalizācijas pārbaudījumu rezultāti. Aizvien mazāk cilvēku latviešu valodas un vēstures pārbaudījumus nokārto pirmajā reizē. PMLP pārstāvis norādīja, ka īpašas grūtības pretendentiem sagādā rakstīšana, un daudzi jaunieši uz eksāmenu atnāk nesagatavojušies.

PMLP Naturalizācijas pārvaldes veiktā naturalizācijas pieteikumu iesniedzēju aptauja liecina, ka cilvēki par būtiskākajiem pilsonības iegūšanas iemesliem uzrāda vēlmi dzīvot Latvijā un justies kā pilntiesīgiem Eiropas Savienības pilsoņiem.

Tāpat vairāk nekā 80 procenti respondentu atbildējuši, ka svarīga ir piederības sajūta Latvijai un pilsonības iegūšana tiek saistīta ar darbu Latvijā. 74 procenti aptaujāto vēlas kļūt par Latvijas pilsoņiem, jo tas esot labāk bērniem. Mazāk svarīga motivācija ir darbs ārzemēs un iespēja piedalīties Saeimas vēlēšanās, uzzināja komisija.

Lielākajai daļai aptaujāto kāds no ģimenes locekļiem ir pilsonis. Cilvēki, kuri piesakās Latvijas pilsonībai, atbildējuši, ka ikdienā visvairāk latviešu valodu lieto iestādēs, sadzīvē un darbā. Vispopulārākais informācijas avots par naturalizāciju joprojām ir draugi, taču otrajā vietā ir internets, noskaidroja deputāti.

Saeimas preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!