Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 31. augusta noteikumi Nr. 825 "Speciālās izglītības iestāžu, vispārējās izglītības iestāžu speciālās izglītības klašu (grupu) un internātskolu finansēšanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 8.09.2010., Nr. 142 https://www.vestnesis.lv/ta/id/217359-specialas-izglitibas-iestazu-visparejas-izglitibas-iestazu-specialas-izglitibas-klasu-grupu-un-internatskolu-finansesanas-kartiba

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.531

Grozījums darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājumā

Vēl šajā numurā

08.09.2010., Nr. 142

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 825

Pieņemts: 31.08.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.825

Rīgā 2010.gada 31.augustā (prot. Nr.44 44.§)

Speciālās izglītības iestāžu, vispārējās izglītības iestāžu speciālās izglītības klašu (grupu) un internātskolu finansēšanas kārtība

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 14.panta 17.punktu,
17.panta trešās daļas 13.punktu un 59.panta trešo daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā finansē internātskolas, speciālās izglītības iestādes un vispārējās izglītības iestāžu speciālās izglītības klases (grupas).

2. No valsts budžeta mērķdotācijas finansē:

2.1. pašvaldību padotībā esošo internātskolu, speciālo pirmsskolas izglītības iestāžu, speciālo internātskolu, Izglītības iestāžu reģistrā reģistrēto attīstības un rehabilitācijas centru uzturēšanas izdevumus, pedagogu darba samaksu un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas;

2.2. pašvaldību padotībā esošo speciālo skolu, vispārējās izglītības iestāžu speciālās izglītības klašu (grupu) pedagogu darba samaksu un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

3. Šo noteikumu 2.1.apakšpunktā minēto izglītības iestāžu uzturēšanas izdevumus finansē, ievērojot uzturēšanas izdevumu normatīvu (gadā) vienam internātskolas izglītojamam, kas saņem internāta pakalpojumus (1.pielikums), piemērojot šādus koeficientus:

3.1. izglītojamam internātskolā un speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē – 1;

3.2. izglītojamam speciālajā internātskolā, attīstības un rehabilitācijas centrā – 1,35;

3.3. izglītojamam, kurš nesaņem internāta pakalpojumus, – 0,85.

4. Pašvaldība nodrošina izglītojamo ēdināšanu tās padotībā esošajās internātskolās, speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs, speciālajās internātskolās, attīstības un rehabilitācijas centros, speciālajās skolās, vispārējās izglītības iestāžu speciālās izglītības klasēs (grupās), ievērojot veselīga uztura pamatprincipus.

5. Internātskolu un speciālo izglītības iestāžu, kā arī vispārējās izglītības iestāžu speciālo izglītības klašu un speciālo pirmsskolas izglītības iestāžu grupu finansēšanai var piesaistīt pašvaldību budžeta līdzekļus, kā arī citu juridisko un fizisko personu līdzekļus.

6. Valsts budžeta mērķdotācijas aprēķināšanai nākamajam budžeta gadam pašvaldības līdz kārtējā gada 5.septembrim informē Izglītības un zinātnes ministriju:

6.1. par izglītojamo skaitu un pedagogu darba likmju skaitu 1.septembrī šo noteikumu 2.1.apakšpunktā minētajās iestādēs;

6.2. par izglītojamo skaitu 1.septembrī šo noteikumu 2.2.apakšpunktā minētajās iestādēs.

7. Valsts budžeta mērķdotācijas apmēru pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām nosaka:

7.1. šo noteikumu 2.1.apakšpunktā minētajām iestādēm – pēc pedagogu darba likmju skaita kārtējā gada 1.septembrī;

7.2. šo noteikumu 2.2.apakšpunktā minētajām iestādēm – atbilstoši normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotāciju pašvaldību vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai.

8. Valsts budžeta mērķdotācijas apmēru šo noteikumu 2.1.apakšpunktā minēto iestāžu uzturēšanas izdevumu segšanai kārtējam budžeta gadam nosaka saskaņā ar šo noteikumu 1.pielikumu, par pamatu ņemot izglītojamo skaitu minētajās iestādēs iepriekšējā budžeta gada 1.septembrī.

9. Uzturēšanas izdevumus internātskolās sedz:

9.1. no valsts budžeta mērķdotācijas – par internātskolā uzņemtiem izglītojamiem, kuri ir bāreņi vai bez vecāku gādības palikuši bērni, kā arī izglītojamiem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm;

9.2. pašvaldība – ja pašvaldība nevar nodrošināt tās administratīvajā teritorijā deklarētam izglītojamam vai izglītojamam, kas izmanto ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas pakalpojumus, iespēju apgūt pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu izglītības iestādē, kas atrodas attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā;

9.3. izglītojamā vecāki – ja netiek izmantota pašvaldības piedāvātā iespēja apgūt pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu izglītības iestādē, kas atrodas attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā.

10. Maksu par šo noteikumu 9.punktā minētajiem pakalpojumiem nosaka atbilstoši faktiskajiem izdevumiem iepriekšējā mācību gadā, nepārsniedzot 185 latus mēnesī saskaņā ar šo noteikumu 1.pielikumā noteiktajiem uzturēšanas izdevumiem (gadā) vienam internātskolas izglītojamam, kas saņem internāta pakalpojumus. Maksājumus veic saskaņā ar līgumu par izglītojamā aprūpi internātskolā (2.pielikums). Izglītības iestāde slēdz ar vecākiem vai pašvaldību līgumu uz vienu mācību gadu.

11. Pašvaldība līdz 15.februārim iesniedz Izglītības un zinātnes ministrijā pārskatu par valsts budžeta mērķdotācijas izlietojumu pedagogu darba samaksai un izglītības iestāžu uzturēšanas izdevumiem iepriekšējā gadā.

12. Noteikumi īstenojami no pašvaldību budžeta un no likumā par valsts budžetu kārtējam gadam šim mērķim paredzētajiem finanšu līdzekļiem.

13. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2007.gada 25.septembra noteikumus Nr.652 "Speciālās izglītības iestāžu, vispārējās izglītības iestāžu speciālās izglītības klašu (grupu) un internātskolu finansēšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2007, 160.nr.; 2009, 97.nr.).

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Izglītības un zinātnes ministra vietā – vides ministrs R.Vējonis 

1.pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 31.augusta
noteikumiem Nr.825

Uzturēšanas izdevumu normatīvs (gadā) vienam internātskolas izglītojamam, kas saņem internāta pakalpojumus

Nr.p.k.

Uzturēšanas izdevumi

Summa (Ls)

1.

Izglītības iestāžu darbinieku (izņemot pedagogus) atlīdzība

730,00

2.

Remontdarbi un iestādes uzturēšanas pakalpojumi

285,00

3.

Siltumapgāde

230,00

4.

Komandējumi un dienesta braucieni

4,00

5.

Mācību līdzekļi un materiāli

31,00

6.

Ēdināšanas izdevumi

510,00

7.

Zāles un citi medicīnas materiāli, iekārtas un to uzturēšana

14,00

8.

Energoresursi, celtniecības materiāli

133,00

9.

Grāmatas un žurnāli

15,00

10.

Iekārtas, sadzīves tehnika, mēbeles

268,00

 

Kopā

2220,00

  Vienā mēnesī

185,00

Izglītības un zinātnes ministra vietā – vides ministrs R.Vējonis 

2.pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 31.augusta
noteikumiem Nr.825

Izglītības un zinātnes ministra vietā – vides ministrs R.Vējonis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!