Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 1998. gada 21. maija informācija "Par nekustamā īpašuma nodokļa maksājumiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 27.05.1998., Nr. 153/154 https://www.vestnesis.lv/ta/id/215295

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rīgas Domes priekšsēdētāja rīkojums Nr.320r

Par Rīgā esošo ogļu katlumāju apsekošanu, pašreizējā stāvokļa noteikšanu un tehniskā slēdziena sagatavošanu

Vēl šajā numurā

27.05.1998., Nr. 153/154

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: informācija

Pieņemts: 21.05.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Rīgas Domes informācija

Rīgā 1998. gada 21. maijā

Par nekustamā īpašuma nodokļa maksājumiem

Rīgas Domes Finansu departaments dara zināmu, ka saskaņā ar 04.06.1997. pieņemto likumu "Par nekustamā īpašuma nodokli", kas stājās spēkā ar 01.01.1998., nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem ir pienākums mēneša laikā no īpašuma tiesību vai valdījuma rašanās dienas pieteikties tajā Rīgas Domes Finansu departamenta finansu nodaļā, kuras administratīvajā teritorijā atrodas nekustamais īpašums vai tā daļa. Ja kādas personas īpašumā vai valdījumā ir vairāki nekustamie īpašumi, tad nekustamā īpašuma nodoklis tiek aprēķināts un iemaksāts atsevišķi par katru nekustamo īpašumu pašvaldības budžetā (Rīgas Domes Finansu departamentam, NMR Nr. 90000064250, kontā 02- 001130201 Latvijas Unibankas Rīdzenes filiālē, bankas kods 310101900).

Nekustamā īpašuma nodokli aprēķina, sākot ar nākamo kalendāro mēnesi pēc īpašuma vai valdījuma tiesību rašanās, arī tad, ja nodokļa maksātājs mēneša laikā pēc īpašuma vai valdījuma tiesību rašanās dienas nav pieteicies pašvaldībā (rajona /priekšpilsētas/ finansu nodaļā) , un šajā gadījumā tiek piemērotas soda sankcijas, pamatojoties uz 02.02.1995. likuma "Par nodokļiem un nodevām" 33.panta 1.daļu un 34.pantu, t.i., no nodokļa maksātāja tiek piedzīta nesamaksātā nodokļa summa un soda nauda šīs summas divkāršā apmērā. Nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas pienākums izbeidzas ar nākamo kalendāro mēnesi pēc īpašuma tiesību vai valdījuma izbeigšanās.

Par nodokļa nesavlaicīgu nomaksu (pēc maksāšanas paziņojumā norādītiem termiņiem) no nodokļa maksātāja tiek piedzīta nokavējuma nauda no laikā nenomaksātā pamatparāda 0,05 procenti par katru nokavēto dienu. Bez tam nodokļa summa (pamatparāds) tiek palielināta atbilstoši Latvijas Bankas refinansēšanas likmei kavējuma periodā.

Ja tiek atsavināts īpašums, par kuru nodoklis nav pilnībā nomaksāts, zemesgrāmatā īpašnieka maiņu var reģistrēt tikai pēc nodokļa pamatparāda, soda naudas un nokavējuma naudas pilnīgas nomaksas.

Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Rīgā noteikta saskaņā ar Rīgas Domes 17.02.1998. saistošajiem noteikumiem Nr.9.

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!