Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par daļēju sprieduma atcelšanu sakarā ar īpašumtiesību atjaunošanu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.08.1998., Nr. 225 (1286) https://www.vestnesis.lv/ta/id/214445

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Augstākās tiesas Senāta spriedums Lietā Nr.SKC-364

Par darba tiesību normu pārkāpumu

Vēl šajā numurā

04.08.1998., Nr. 225 (1286)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Augstākā tiesa

Veids: spriedums

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Lieta Nr. SPC-58

1998.gads

Augstākās tiesas Senāta spriedums

Par daļēju sprieduma atcelšanu sakarā ar īpašumtiesību atjaunošanu

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāts Civillietu departamenta tiesas sēdē, kurā piedalījās sēdes priekšsēdētājs senators R.Namatēvs, senatori I.Fridrihsons, M.Zāģere, Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras departamenta prokurore M.Kučinska, 1998.gada 17.jūnijā izskatīja Latvijas Republikas ģenerālprokurora iesniegto protestu par Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas 1998.gada 18.februāra spriedumu Isaak Katz prasības lietā pret Rīgas pilsētas Zemes komisiju un Rīgas Domi par īpašuma tiesību atjaunošanu uz zemi.

Noklausījies senatora I.Fridrihsona ziņojumu, Rīgas Domes pārstāves D.Miķelsones paskaidrojumus, ka protests apmierināms, un prokurores M.Kučinskas atzinumu, ka protests apmierināms, Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāts

konstatēja:

1998.gada 29.janvārī Isaak Katz, kuru uz pilnvaras pamata pārstāv Gita Teivāne, iesniedzis prasību pret Rīgas Domi un Rīgas pilsētas Zemes komisiju par īpašuma tiesību atjaunošanu kā mantiniekam uz Mollijai Margolis piederējušo zemes gabalu Rīgā, Stokholmas ielā 33, ar kopējo platību 1987 m2 un uz Ruvinam Margolim piederējušo zemes gabalu Rīgā, Ganību dambī 24, ar platību 6830 m2, uz kuriem 1993.gada 9.augustā bija iesniedzis Rīgas Ziemeļu rajona valdei atjaunot īpašuma tiesības.

Ar Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas 1998.gada 18.februāra spriedumu Isaak Katz prasība apmierināta, atsaucoties uz LR likuma "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" 6., 9. un 12.pantiem.

Lieta apelācijas, kasācijas un uzraudzības kārtībā nav skatīta.

Latvijas Republikas ģenerālprokurors iesniedzis protestu minētā tiesas sprieduma atcelšanai daļā par īpašuma tiesību atjaunošanu uz zemes gabalu Rīgā, Stokholmas ielā 33, un lietas nosūtīšanu šajā daļā jaunai izskatīšanai, jo lietas izskatīšanā netikusi pieaicināta Velta Lāce, kurai pieder namīpašums Rīgā, Stokholmas ielā 33 un kurai strīdus zemes gabals pirms šīs prasības iesniegšanas tiesā bija nodots īpašumā par maksu.

Pārbaudījis lietas materiālus, apspriedis protesta motīvus, Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāts atzīst, ka protests pamatots.

No protestam pievienotiem dokumentiem izriet, ka Veltai Lācei īpašumtiesības uz dzīvojamo māju Rīgā, Stokholmas ielā 33, atjaunotas 1993.gada 3.jūlijā, viņai zemes gabals Rīgā, Stokholmas ielā 33 (84. grupa, 115. grunts), ar Rīgas pilsētas Zemes komisijas 1998.gada 22.janvāra lēmumu Nr.3/83 nodots īpašumā par maksu. Pēc tam 1998.gada 3.martā ar Latvijas Hipotēku un zemesbanku noslēgts līgums par šīs zemes izpirkšanu, un 1998.gada 10.martā Rīgas pilsētas Zemesgrāmatu nodaļā izdarīts attiecīgs nostiprinājums atvērtajā nodalījumā Nr.10929.

Konstatējot šādus apstākļus, tiesa, nepieaicinot lietā Veltu Lāci, pieļāvusi procesuālo un materiālo tiesību normu būtiskus pārkāpumus, kas ir pamats saskaņā ar CPK 334.pantu sprieduma atcelšanai protestā norādītajā daļā.

Tiesai pie lietas jaunas izskatīšanas jāpārbauda, kad un kādā apmērā īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu Rīgā, Stokholmas ielā 33, ieguvusi Mollija Margolis, jo prasītāja tiesai iesniegtajā arhīva izziņā nav norādīts šī īpašuma iegūšanas juridiskais pamats — darījums un tā laiks (8.lp.) — 1939.gadā tas vēl piederējis Elizabetei Dancigers.

Pamatojoties uz Latvijas CPK 336.panta 2.punktu, Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāts

nosprieda:

Atcelt Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas 1998.gada 18.februāra spriedumu daļā par īpašumtiesību atjaunošanu Isaakam Katz uz zemes gabalu Rīgā, Stokholmas ielā 33 (84. grupa, 115. grunts), ar platību 1987 m2 un lietu šajā daļā nosūtīt jaunai izskatīšanai tai pašai tiesai citā tiesas sastāvā.

Priekšsēdētājs senators R.Namatēvs

Senatori: I.Fridrihsons, M.Zāģere

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!