Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 27. jūlija noteikumi Nr. 682 "Noteikumi par speciālajām atļaujām (licencēm) augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanai". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.07.2010., Nr. 120 https://www.vestnesis.lv/ta/id/214202

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.683

Kartupeļu vēža izplatības ierobežošanas un apkarošanas kārtība

Vēl šajā numurā

30.07.2010., Nr. 120

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 682

Pieņemts: 27.07.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.682

Rīgā 2010.gada 27.jūlijā (prot. Nr.38 34.§)

Noteikumi par speciālajām atļaujām (licencēm) augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanai

Izdoti saskaņā ar Augu aizsardzības likuma 5.panta 12.punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā izsniedz speciālās atļaujas (licences) augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanai (1.pielikums) un maksā valsts nodevu par to izsniegšanu un pārreģistrāciju, kā arī valsts nodevas apmēru.

2. Ir šādi speciālo atļauju (licenču) veidi:

2.1. speciālā atļauja (licence) pirmās, otrās un trešās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanai;

2.2. speciālā atļauja (licence) trešās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanai.

3. Speciālā atļauja (licence) nepieciešama katrai augu aizsardzības līdzekļu tirdzniecības vai uzglabāšanas vietai.

4. Speciālo atļauju (licenci) vai tās kopiju komersants tirdzniecības un uzglabāšanas vietā novieto pircējam redzamā vietā. Pēc pircēja pieprasījuma komersants nodrošina speciālās atļaujas (licences) oriģināla vai elektroniskā dokumenta ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu uzrādīšanu.

5. Izsniegto un anulēto speciālo atļauju (licenču) sarakstu Valsts augu aizsardzības dienests (turpmāk – dienests) publicē savā mājaslapā internetā.

II. Speciālās atļaujas (licences) izsniegšana un pārreģistrācija

6. Lai saņemtu speciālo atļauju (licenci), komersants samaksā šo noteikumu 21.1. vai 21.2.apakšpunktā minēto valsts nodevu un iesniedz dienestā iesniegumu (2.pielikums).

7. Dienests izskata iesniegumu, pārbauda tirdzniecības vai uzglabāšanas vietu un pieņem lēmumu par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu, ja tirdzniecības vai uzglabāšanas vieta atbilst augu aizsardzības līdzekļu apriti regulējošo normatīvo aktu prasībām.

8. Dienests pieņem lēmumu par atteikumu izsniegt speciālo atļauju (licenci), ja tirdzniecības vai uzglabāšanas vieta neatbilst augu aizsardzības līdzekļu apriti regulējošo normatīvo aktu prasībām.

9. Dienests lēmumu pieņem mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas un triju dienu laikā pēc tā pieņemšanas nosūta lēmumu komersantam.

10. Ja iesniegumā komersanta norādītā informācija nav pilnīga vai tirdzniecības un uzglabāšanas vieta neatbilst šo noteikumu prasībām, vai nav samaksāta valsts nodeva, dienests rakstiski pieprasa komersantam precizēt informāciju vai novērst trūkumus, norādot termiņu trūkumu novēršanai.

11. Iesnieguma izskatīšanu dienests turpina pēc tam, kad komersants ir novērsis trūkumus un precizējis informāciju, kā arī atkārtoti pārbauda tirdzniecības vai uzglabāšanas vietu, ja sākotnēji tā nav atbildusi augu aizsardzības līdzekļu apriti regulējošo normatīvo aktu prasībām.

12. Ja komersants šo noteikumu 10.punktā minētās darbības norādītajā termiņā neveic, dienests pieņem lēmumu par atteikumu izsniegt speciālo atļauju (licenci) un triju dienu laikā pēc tā pieņemšanas nosūta lēmumu komersantam.

13. Pēc lēmuma pieņemšanas par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu dienests komersantam izsniedz speciālo atļauju (licenci) saskaņā ar iesniegumā minēto komersanta norādi par speciālās atļaujas (licences) saņemšanas veidu.

14. Dienests pārreģistrē speciālo atļauju (licenci), izsniedzot to ar iepriekšējo reģistrācijas numuru, ja mainās:

14.1. speciālajā atļaujā (licencē) norādītā informācija;

14.2. tirdzniecības vai uzglabāšanas vietai izsniegtās speciālās atļaujas (licences) veids.

15. Lai pārreģistrētu speciālo atļauju (licenci), komersants samaksā šo noteikumu 21.3.apakšpunktā minēto valsts nodevu un iesniedz dienestā iesniegumu (2.pielikums).

16. Dienests, ja nepieciešams, pārbauda tirdzniecības vai uzglabāšanas vietas atbilstību tikai tām augu aizsardzības līdzekļu apriti regulējošo normatīvo aktu prasībām, kas netika pārbaudītas, komersantam izsniedzot pirmreizējo speciālo atļauju (licenci).

17. Dienests pieņem lēmumu mēneša laikā pēc šo noteikumu 15.punktā minētā iesnieguma saņemšanas.

18. Dienests, pieņemot lēmumu, ievēro šo noteikumu 9., 10., 11., 12. un 13.punktā minētās prasības.

19. Dienests anulē speciālo atļauju (licenci), ja:

19.1. komersants iesniedz iesniegumu par augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanas izbeigšanu noteiktā tirdzniecības vai uzglabāšanas vietā;

19.2. konstatē, ka komersants ir sniedzis nepatiesas ziņas speciālās atļaujas (licences) saņemšanai;

19.3. konstatē, ka komersants ir izslēgts no Uzņēmumu reģistra.

20. Dienests 15 dienu laikā pēc šo noteikumu 19.punktā minēto apstākļu iestāšanās pieņem lēmumu par speciālās atļaujas (licences) anulēšanu un triju dienu laikā pēc tā pieņemšanas nosūta lēmumu komersantam.

III. Valsts nodeva

21. Komersants maksā valsts nodevu šādā apmērā:

21.1. par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu pirmās, otrās un trešās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanai – 100 latu apmērā;

21.2. par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu trešās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanai – 50 latu apmērā;

21.3. par speciālās atļaujas (licences) pārreģistrāciju – 5 latu apmērā.

22. Valsts nodevu ieskaita valsts pamatbudžetā.

IV. Noslēguma jautājumi

23. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2004.gada 29.aprīļa noteikumus Nr.470 "Kārtība, kādā izsniedzamas speciālas atļaujas (licences) augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanai" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 69.nr.).

24. Saskaņā ar Ministru kabineta 2004.gada 29.aprīļa noteikumiem Nr.470 "Kārtība, kādā izsniedzamas speciālas atļaujas (licences) augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanai" izsniegtā speciālā atļauja (licence) derīga līdz tajā norādītā termiņa beigām.

25. Ja komersants, kuram izsniegta speciālā atļauja (licence) saskaņā ar Ministru kabineta 2004.gada 29.aprīļa noteikumiem Nr.470 "Kārtība, kādā izsniedzamas speciālās atļaujas (licences) augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanai", vēlas turpināt augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanu, viņš līdz speciālās atļaujas (licences) derīguma termiņa beigām saņem dienestā šo noteikumu 1.pielikumā minēto speciālo atļauju (licenci) bez valsts nodevas samaksas.

Ministru prezidenta vietā – satiksmes ministrs K.Gerhards

Zemkopības ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe 

1.pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 27.jūlija
noteikumiem Nr.682

Zemkopības ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe 

2.pielikums
Ministru kabineta
2010.gada  27.jūlija
noteikumiem Nr.682

Zemkopības ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!