Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 13. jūlija noteikumi Nr. 635 "Kārtība, kādā apseko un nosaka neapstrādātās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platību un sniedz informāciju par to". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.07.2010., Nr. 119 https://www.vestnesis.lv/ta/id/214102-kartiba-kada-apseko-un-nosaka-neapstradatas-lauksaimnieciba-izmantojamas-zemes-platibu-un-sniedz-informaciju-par-to

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.658

Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 26.jūnija noteikumos Nr.441 "Eiropas Savienības fondu publicitātes un vizuālās identitātes prasību nodrošināšanas kārtība"

Vēl šajā numurā

29.07.2010., Nr. 119

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 635

Pieņemts: 13.07.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.635

Rīgā 2010.gada 13.jūlijā (prot. Nr.36 22.§)

Kārtība, kādā apseko un nosaka neapstrādātās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platību un sniedz informāciju par to

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3.panta septīto un astoto daļu

1. Noteikumi nosaka neapstrādātās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platību noteikšanas kārtību un institūcijas, kas apseko minētās platības un sniedz vietējām pašvaldībām informāciju nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanai saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3.panta 1.daļā minēto papildlikmi (turpmāk – papildlikme), kā arī nosaka pazīmes, pēc kurām atzīst, ka zeme netiek uzturēta labā lauksaimniecības un vides stāvoklī.

2. Lauku atbalsta dienests apseko lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības un sniedz informāciju vietējām pašvaldībām papildlikmes aprēķināšanai.

3. Valsts zemes dienests elektroniski iesniedz Lauku atbalsta dienestā Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas un Valsts adrešu reģistra informācijas sistēmas datus.

4. Pamatojoties uz Valsts zemes dienesta sniegto informāciju, Lauku atbalsta dienests vizuāli apseko lauksaimniecībā izmantojamās zemes vienības, kuru platība ir lielāka par vienu hektāru. Apsekošanu veic bez zemes vienības īpašnieka, tiesiskā valdītāja vai to pārstāvju klātbūtnes.

5. Lauku atbalsta dienests apkopo apsekošanas laikā gūto informāciju par tām zemes vienībām, kas uzskatāmas par neapstrādātu lauksaimniecībā izmantojamo zemi atbilstoši likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3.panta astotajai daļai.

6. Šo noteikumu izpratnē lauksaimniecībā izmantojamās zemes platība netiek uzturēta labā lauksaimniecības un vides stāvoklī, ja līdz kārtējā gada 1.septembrim tajā vismaz vienu reizi nav veikta pļaušana, zāles novākšana vai sasmalcināšana un izkliedēšana.

7. Lauku atbalsta dienests līdz kārtējā gada 1.novembrim iesniedz vietējām pašvaldībām informāciju par neapstrādātajām lauksaimniecībā izmantojamās zemes vienībām (pielikums).

8. Pēc pašvaldību pieprasījuma Lauku atbalsta dienests atkārtoti izvērtē šo noteikumu 7.punktā minēto informāciju un, ja nepieciešams, vēlreiz apseko neapstrādātās zemes vienības.

Ministru prezidenta vietā – satiksmes ministrs K.Gerhards

Zemkopības ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe 

Pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 13.jūlija
noteikumiem Nr.635

Informācija par neapstrādātajām lauksaimniecībā izmantojamās zemes vienībām _____ taksācijas gadā

Nr.p.k.

Zemes vienības vai zemes vienības daļas kadastra apzīmējums

Neapstrādātās zemes vienības platība

(ha)

Apsekošanas datums

1.

     

2.

     

3.

     

Zemkopības ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!