Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2010. gada 21. jūlija lēmums Nr. 307 "Par izsoles izsludināšanu radiofrekvenču spektra joslu 914MHz – 915MHz/959MHz – 960MHz lietošanas tiesību piešķiršanai". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.07.2010., Nr. 118 https://www.vestnesis.lv/ta/id/214046

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums

Vēl šajā numurā

28.07.2010., Nr. 118

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 307

Pieņemts: 21.07.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.307

Rīgā 2010.gada 21.jūlijā (prot. Nr.26, 2.p.)

Par izsoles izsludināšanu radiofrekvenču spektra joslu 914MHz – 915MHz/959MHz – 960MHz lietošanas tiesību piešķiršanai

Elektronisko sakaru likuma 47.pants paredz, ka radiofrekvenču spektra izmantošanai komercdarbībai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Komisija) piešķir radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības, tai skaitā arī uz radiofrekvenču spektra joslām, kuru efektīvas izmantošanas labad ir nepieciešams ierobežot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanu komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē.

Izvērtējot pašreizējo situāciju radiofrekvenču spektra izmantošanā,

Komisija konstatē:

1. Elektronisko sakaru likuma 47.panta pirmā daļa paredz, ka radiofrekvenču spektra izmantošanai komercdarbībai Komisija piešķir radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības.

2. Elektronisko sakaru likuma 47.panta piektā daļa paredz, ka Ministru kabinets nosaka radiofrekvenču spektra joslas, kuru efektīvas izmantošanas labad ir nepieciešams ierobežot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanu komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē, un šajos gadījumos Komisija rīko konkursu vai izsoli saskaņā ar Komisijas apstiprinātu nolikumu un piešķir radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības konkursa vai izsoles uzvarētājam.

3. Ministru kabineta 2010.gada 16.februāra noteikumi Nr.143 "Noteikumi par radiofrekvenču spektra joslām, kuru efektīvas izmantošanas labad ir nepieciešams ierobežot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanu komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē" nosaka tās radiofrekvenču spektra joslas, kuru lietošanas tiesību piešķiršana komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē tiek ierobežota.

4. Radiofrekvenču spektra joslas 890,0-915,0 MHz/935,0-960,0 MHz ir iekļautas Ministru kabineta 2010.gada 16.februāra noteikumu Nr.143 "Noteikumi par radiofrekvenču spektra joslām, kuru efektīvas izmantošanas labad ir nepieciešams ierobežot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanu komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē" 2.4.apakšpunktā.

5. Komisijas 2010.gada 24.marta lēmuma Nr.1/5 "Noteikumi par radiofrekvenču spektra lietošanas tiesībām" 7.punkts nosaka, ka Komisija var rīkot konkursu vai izsoli radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanai pēc pieprasījuma par radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanu saņemšanas vai pēc savas iniciatīvas, nesaņemot iepriekš minēto pieprasījumu, saskaņā ar Komisijas izstrādātu un apstiprinātu nolikumu.

6. Līdz 2010.gada 21.jūlijam, lai saņemtu radiofrekvenču spektra joslu 914MHz – 915MHz/959MHz – 960MHz lietošanas tiesības, interesi ir izrādījis viens elektronisko sakaru komersants, iesniedzot pieprasījumu par radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanu.

7. Saskaņā ar Elektronisko sakaru likuma 49.panta otro daļu radiofrekvenču spektra joslu 914MHz – 915MHz/959MHz – 960MHz lietošanas tiesības izmantojamas atbilstoši Ministru kabineta 2009.gada 6.oktobra noteikumos Nr.1151 "Noteikumi par radiofrekvenču spektra joslu sadalījumu radiosakaru veidiem un iedalījumu radiosakaru sistēmām, kā arī par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgajiem nosacījumiem (Nacionālais radiofrekvenču plāns)" (turpmāk – Radiofrekvenču plāns) noteiktajam radiofrekvenču spektra joslas sadalījumam radiosakaru veidiem un radiosakaru sistēmām.

8. Elektronisko sakaru direkcija, kas saskaņā ar Elektronisko sakaru likuma 4.panta otro daļu veic radiofrekvenču spektra pārvaldi elektronisko sakaru nozarē, savā 2010.gada 31.maija vēstulē Nr.6-2-24.2/1522 informē, ka pieprasījums atbilst Radiofrekvenču plānā noteiktajiem radiosakaru veidiem un radiosakaru sistēmām un radiofrekvenču spektra joslas 914MHz – 915MHz/959MHz – 960MHz ir pieejamas elektronisko sakaru komersantam.

Komisija secina:

1. Komisija, pamatojoties uz Elektronisko sakaru likuma 47.panta piekto daļu un Ministru kabineta 2010.gada 16.februāra noteikumu Nr.143 "Noteikumi par radiofrekvenču spektra joslām, kuru efektīvas izmantošanas labad ir nepieciešams ierobežot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanu komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē" 2.4.apakšpunktu un saskaņā ar Komisijas 2010.gada 24.marta lēmuma Nr.1/5 "Noteikumi par radiofrekvenču spektra lietošanas tiesībām" 7.punktu, var rīkot konkursu vai izsoli radiofrekvenču spektra joslu 914MHz – 915MHz/959MHz – 960MHz lietošanas tiesību piešķiršanai komercdarbībai.

2. Komisijai jāņem vērā viena elektronisko sakaru komersanta izteiktā interese par radiofrekvenču spektra joslu 914MHz – 915MHz/959MHz – 960MHz lietošanas tiesību saņemšanu.

3. Komisija secina, ka radiofrekvenču spektra joslu 914MHz – 915MHz/959MHz – 960MHz lietošanas tiesību piešķiršanai ir rīkojama izsole, nevis konkurss šādu apsvērumu dēļ:

3.1. lai īstenotu Elektronisko sakaru likuma mērķi, kas ir noteikts šā likuma 2.panta 5.punktā, nodrošināt radiofrekvenču spektra racionālu izmantošanu elektronisko sakaru nozarē, lietderīgāk ir rīkot izsoli. Rīkojot izsoli, elektronisko sakaru komersants izteiks cenu piedāvājumu, par kādu ir gatavs iegūt radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības, lai nodrošinātu elektronisko sakaru pakalpojumus. Līdz ar to izsoles uzvarētājs būs ieinteresēts pēc iespējas racionālāk izmantot iegūtās radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības. Izsoles rezultātā iegūtās radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības var tālāknodot. Tas nozīmē, ka izsoles uzvarētājam ir tiesības nodrošināt efektīvu un racionālu radiofrekvenču spektra izmantošanu sadarbībā ar citiem elektronisko sakaru komersantiem;

3.2. lai nodrošinātu Elektronisko sakaru likuma mērķi, kas ir noteikts šā likuma 2.panta 1.punktā, veicināt elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanu un elektronisko sakaru pakalpojumu attīstību, un Elektronisko sakaru likuma 2.panta 2.punktā, veicināt konkurenci elektronisko sakaru nozarē, un Komisijas pienākumu pildīšanu, kas ir paredzēta Elektronisko sakaru likuma 8.panta pirmās daļas 5.punktā, veicināt konkurenci elektronisko sakaru nozarē, lietderīgāk ir rīkot izsoli. Šādā veidā elektronisko sakaru komersanti var izvērtēt savas reālās iespējas attiecībā uz radiofrekvenču spektra izmantošanu un komercdarbības veikšanu;

3.3. izsoles rīkošana nodrošina vienlīdzīgu un caurredzamu attieksmi pret visiem elektronisko sakaru komersantiem, kuri vēlēsies saņemt radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības.

Ņemot vērā Komisijas 2010.gada 24.marta lēmuma Nr.1/5 "Noteikumi par radiofrekvenču spektra lietošanas tiesībām" 7.punktu, saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 16.februāra noteikumu Nr.143 "Noteikumi par radiofrekvenču spektra joslām, kuru efektīvas izmantošanas labad ir nepieciešams ierobežot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanu komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē" 2.4.apakšpunktu un Ministru kabineta 2009.gada 6.oktobra noteikumu Nr.1151 "Noteikumi par radiofrekvenču spektra joslu sadalījumu radiosakaru veidiem un iedalījumu radiosakaru sistēmām, kā arī par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgajiem nosacījumiem (Nacionālais radiofrekvenču plāns)" 1.pielikuma 243. un 244.punktu, un pamatojoties uz Elektronisko sakaru likuma 2.panta 1., 2.un 5.punktu, 8.panta pirmās daļas 5.punktu un otro daļu, 47.panta pirmo, piekto daļu un 49.panta otro daļu un likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 5.pantu un 9.panta otro daļu,

padome nolemj:

1. Noteikt, ka radiofrekvenču spektra joslu 914MHz – 915MHz/959MHz – 960MHz lietošanas tiesības komercdarbībai Latvijas Republikas teritorijā piešķir izsoles uzvarētājam.

2. Izsludināt izsoli radiofrekvenču spektra joslu 914MHz – 915MHz/959MHz – 960MHz lietošanas tiesību piešķiršanai saskaņā ar šīs izsoles nolikumā noteikto izsoles priekšmetu, kārtību, norisi un kritērijiem ar šīs izsoles nolikuma spēkā stāšanās brīdi.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja V.Andrējeva

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!