Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Tieslietu ministrijas 1998. gada 12. augusta rīkojums Nr. 118 "Par instrukcijas "Par nekustamā īpašuma lietošanas mērķu noteikšanas, apzināšanas un to klasifikācijas piemērošanas kārtību kadastrālās vērtēšanas vajadzībām" apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 26.05.1999., Nr. 171/172 https://www.vestnesis.lv/ta/id/212912

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Notāru, tiesu ziņas

Vēl šajā numurā

26.05.1999., Nr. 171/172

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Tieslietu ministrija

Veids: rīkojums

Numurs: 118

Pieņemts: 12.08.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Tieslietu ministrijas rīkojums Nr.118

1998.gada 12.augustā

Par instrukcijas "Par nekustamā īpašuma lietošanas mērķu noteikšanas, apzināšanas un to klasifikācijas piemērošanas kārtību kadastrālās vērtēšanas vajadzībām" apstiprināšanu

Lai nodrošinātu LR Ministru kabineta 1998.gada 5.maija noteikumu Nr.166 "Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu klasifikācija" izpildi:

1. Apstiprināt instrukciju "Par nekustamā īpašuma lietošanas mērķu noteikšanas, apzināšanas un to klasifikācijas piemērošanas kārtību kadastrālās vērtēšanas vajadzībām" saskaņā ar pielikumu.

2. Valsts zemes dienesta nodaļām sadarbībā ar pašvaldībām nodrošināt nekustamā īpašuma lietošanas mērķu noteikšanu, apzināšanu un to klasifikāciju saskaņā ar LR Ministru kabineta 1998.gada 5.maija noteikumiem Nr.166 "Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu klasifikācija" un ar šī rīkojuma apstiprināto instrukciju.

3. Valsts zemes dienesta nodaļām iepazīstināt ar doto apstiprināto instrukciju tās darbības teritorijā esošās pašvaldības un VZD licencētos vērtētājus, nosūtot šīs instrukcijas kopiju pa pastu 14 dienu laikā.

4. VZD Latvijas zemes kadastra centram un VZD Nekustamā īpašuma vērtēšanas centram nodrošināt VZD nodaļas ar metodisko palīdzību nekustamā īpašuma lietošanas mērķu noteikšanai, apzināšanai un to klasifikācijas piemērošanai kadastrālās vērtēšanas vajadzībām.

5. Kontroli pār rīkojumā minētās instrukcijas izpildi uzdot VZD Tehniskās uzraudzības daļai.

6. Kontroli pār rīkojuma izpildi uzdot ģenerāldirektora vietniekam V.Kvetkovskim.

Valsts zemes dienesta ģenerāldirektors G.Grūbe

Instrukcija
"Par nekustamā īpašuma lietošanas mērķu noteikšanas, apzināšanas un to klasifikācijas piemērošanas kārtību kadastrālās vērtēšanas vajadzībām"

I. Vispārējā daļa

1. Instrukcija izdota saskaņā ar Ministru kabineta 1998. gada 5. maija noteikumu Nr. 166 "Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu klasifikācija" 18. punkta prasībām un sniedz papildus skaidrojumus un metodoloģiskas norādes par nekustamā īpašuma lietošanas mērķu noteikšanas, maiņas, apzināšanas un to klasifikācijas piemērošanas kārtību kadastrālās vērtēšanas vajadzībām.

2. Lai izveidotu un uzturētu vienotu nekustamā īpašuma kadastrālās vērtēšanas un nodokļu aprēķināšanas metodoloģisko nodrošinājumu, šī instrukcija ir saistoša visām Valsts zemes dienesta struktūrvienībām, visām pašvaldību institūcijām, licencētām fiziskām personām, kuras veic nekustamā īpašuma kadastrālo vērtēšanu, kā arī pārējām fiziskām un juridiskām personām, kuru īpašumā vai fiziskā valdījumā ir nekustamais īpašums.

3. Nekustamā īpašuma lietošanas mērķis (mērķi) šīs instrukcijas izpratnē ir nekustamā īpašuma atļautais (atļautie) izmantošanas veids (veidi) vai likumīgi uzsāktā tā lietošana.

4. Nekustamā īpašuma lietošanas mērķis (mērķi) attiecināmi gan uz zemi, gan uz ēkām un būvēm, neatkarīgi no tā vai tie ir kā vienots vai atsevišķi īpašumi.

II. Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu noteikšanas un maiņas kārtība

5. Pilsētām un pagastiem, kuriem ir izstrādāti teritoriju attīstības plāni ( turpmāk - ģenerālplāni), nekustamo īpašumu lietošanas mērķi uzskatāmi par noteiktiem ar:

5.1. republikas pilsētu ģenerālplānu stāšanos spēkā nākamajā dienā pēc lēmuma par plānojuma pieņemšanu publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", ja ģenerālplāna norādes par atļautiem nekustamā īpašuma lietošanas mērķiem ir attiecināmas konkrētam nekustamam īpašumam bez papildus detalizācijas ( detālplānojumā);

5.2. pārējo pilsētu un pagastu ģenerālplānu stāšanos spēkā nākamajā dienā pēc lēmuma par plānojuma pieņemšanu publicēšanas attiecīgās pašvaldības laikrakstā vai vietējā laikrakstā, ja ģenerālplāna norādes par atļautiem nekustamā īpašuma lietošanas mērķiem ir attiecināmas konkrētam nekustamam īpašumam bez papildus detalizācijas ( detālplānojumā);

5.3. saistošu apbūves noteikumu stāšanos spēkā attiecīgās pilsētas vai pagasta teritorijā;

5.4. detālplānojumu stāšanos spēkā nākamajā dienā pēc attiecīgā lēmuma publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" vai vietējā laikrakstā.

6. Ja nekustamā īpašuma izmantošana likumīgi uzsākta pirms pašvaldības pieņēmusi ģenerālplānu vai detālplānojumu, kurš nosaka tam citu nekustamā īpašuma lietošanas mērķi, attiecīgajam īpašumam (īpašumiem) tiek piešķirts neatbilstoša izmantojuma statuss. Neatbilstoša izmantojuma nekustamā īpašuma īpašnieks var turpināt likumīgi iesākto izmantošanu, bet jebkura jauna būvniecība vai cita saimnieciskā darbība jāuzsāk un jāveic atbilstoši ģenerālplāna un detālplānojuma prasībām.

7. Paziņojumu par nekustamā īpašuma lietošanas mērķa (mērķu) noteikšanu vai maiņu pilsētas vai pagasta pašvaldība izsūta īpašniekam mēneša laikā pēc ģenerālplāna vai detālplānojuma stāšanās spēkā, saskaņā ar kuriem ir grozīti nekustamā īpašuma lietošanas mērķi vai zemes gabalam ir piešķirts neatbilstoša izmantojuma statuss.

8. Pilsētu un pagastu teritorijām, kurām ir spēkā esoši teritoriju plānojumi, nekustamā īpašuma lietošanas mērķis no jauna izveidojamiem īpašumiem un pastāvošajiem īpašumiem nosaka un maina attiecīgi ar valsts institūcijas vai pašvaldības lēmumu tikai atbilstoši teritoriju plānojumu dokumentācijas ietvaros norādītajai zemes izmantošanai vai noteiktajiem nekustamā īpašuma lietošanas mērķiem.

9. Pilsētu un pagastu teritorijām, kurām nav spēkā esošu teritoriju plānojumu, līdz to izstrādei nekustamā īpašuma lietošanas mērķus ar attiecīgas valsts institūcijas vai pašvaldības lēmumu nosaka un maina atbilstoši:

9.1. nacionālā, reģiona vai rajona teritoriju plānojumos norādītajiem mērķiem, ja minētie teritoriju plānojumi ir stājušies spēkā uz pilsētu vai pagastu teritorijām pirms pilsētas, pagasta ģenerālplāna izstrādes;

9.2. likumīgi uzsāktajai nekustamā īpašuma izmantošanai, kas norādīta vismaz vienā no Ministru Kabineta noteikumu "Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu klasifikācija" 10. punktā minētajiem dokumentiem;

9.3. pašvaldību attiecīgo dienestu atzinumiem par atsevišķu nekustamo īpašumu pielīdzināšanu vai piederību kādam no Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu klasifikācijā norādītajiem lietošanas mērķiem.

10.Pielīdzināšanu vai piederību kādam no nekustamā īpašuma lietošanas mērķim veic:

10.1. pēc funkcionālo procesu līdzības ar kādu no ēku un būvju lietojumiem, kas norādīti būvju klasifikācijas attiecīgā nodaļā un grupā;

10.2. pēc saimnieciskās darbības piederības kādai no ekonomiskās darbības klasifikācijas struktūras nodaļām (skat. "Vispārējās ekonomiskās darbības klasifikācijas" II sējumu).

11. Valsts institūciju un pašvaldību lēmumos par nekustamā īpašuma lietošanas mērķu noteikšanu un maiņu norāda:

11.1. nekustamā īpašuma adresi un kadastra numuru, ja tāds ir zināms;

11.2. nekustamā īpašuma īpašnieka vai tiesiskā valdītāja vārdu, uzvārdu, juridiskās personas nosaukumu;

11.3. lietošanas mērķu noteikšanas vai maiņas pamatojumu, atsaucoties uz spēkā esošiem normatīvajiem aktiem;

11.4. nosakāmo vai izmainīto nekustamā īpašuma lietošanas mērķi (mērķus), norādot tā kodu (kodus) atbilstoši to klasifikācijai;

11.5. nosakāmo vai izmainīto nekustamā īpašuma lietošanas mērķu stāšanās spēkā datumu, nosacījumus sakarā ar to stāšanos spēkā, ja tādi tiek noteikti.

12. Priekšlikumus par nekustamā īpašuma lietošanas mērķa (mērķu) izmaiņām ierosina Ministru Kabineta noteikumu "Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu klasifikācija" 15. un 16. punktos noteiktajā kārtībā, attiecīgam iesniegumam pievienojot lietošanas mērķa (mērķu) izmaiņu pamatojumu.

13. Paziņojumu (skat. 1.pielikumu) par nekustamā īpašuma lietošanas mērķa (mērķu) noteikšanu vai tā izmaiņām attiecīgā valsts vai pašvaldības institūcija mēneša laikā no lēmuma pieņemšanas dienas iesniedz vietējai Valsts zemes dienesta nodaļai. Aizpildot 1.pielikumā minēto paziņojumu jāievēro sekojoši nosacījumi:

13.1. 1.punktā ar "X" norāda nodokļu maksātāja statusu attiecībā pret īpašumu, t.i., īpašnieku vai tiesisko valdītāju.

13.2. 2.punktā norāda īpašnieka vai tiesiskā valdītāja vārdu un uzvārdu vai juridiskās personas nosaukumu.

13.3. 3.punktā norāda nekustamā īpašuma pilnu adresi un kadastra numuru.

13.4. 4.punktā ar "X" norāda, vai konkrētam īpašniekam ir īpašumā un tiesiskam valdītājam vadījumā ir tikai zeme, vai zemes ar uz tās esošām ēkām un būvēm, vai tikai ēkas, būvēs, dzīvoklis.

13.5. 5.punktā norāda īpašuma tiesību vai valdījuma apliecinošus dokumentus.

13.6. 6.punktā norāda pašvaldības vai valsts institūcijas noteikto lietošanas mērķi (mērķus). Šo punktu aizpilda, ja nekustamais īpašums ir izveidots no jauna un lietošanas mērķi tiek noteikti pirmo reizi.

13.7. 7.punktā norāda lietošanas mērķus gadījumos, kad tie tiek mainīti, norādot iepriekšējos lietošanas mērķus.

13.8. 8.punktā norāda no jauna noteikto vai izmainīto lietošanas mērķu stāšanās spēkā datumu.

13.9. 9.punktā norāda nekustamā īpašuma lietošanas mērķu spēkā stāšanās nosacījumus. Tiek minēti spēkā stāšanās nosacījumi paziņojuma 6.punktā vai 7.punktā noteiktiem lietošanas mērķiem. Šajā punktā norāda arī lietošanas mērķiem piekrītošās zemes gabala platības, (gadījumos, kad lietošanas mērķi nav mainīti, bet ir pašvaldības vai valsts institūcijas saskaņojumi par platību izmaiņu attiecīgam lietošanas mērķim nekustamajā īpašumā).

13.10. Paziņojumu paraksta ar valsts vai pašvaldības institūcijas rīkojumu nozīmēta atbildīgā persona nekustamā īpašuma lietošanas mērķu noteikšanai.

III. Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu apzināšanas kārtība

14. Pilsētām un pagastiem, kuriem ir spēkā esošie ģenerālplāni, nekustamā īpašuma lietošanas mērķus apzina no sekojošiem dokumentiem:

14.1. teritorijas perspektīvās izmantošanas plānā un apbūves noteikumos - galveno lietošanas mērķi, kas atbilst primārajam zemes izmantošanas veidam un pārējos zemes lietošanas mērķus, kas atbilst sekundārajiem zemes lietošanas veidiem (ja ģenerālplānā noteiktajā plānotās apbūves teritorijā konkrētu zemes gabalu lietošanas mērķu noteikšanai nav nepieciešams detālplānojums);

14.2. pašvaldību attiecīgos lēmumos par turpmākās izpētes un plānošanas teritorijā atļautiem pagaidu zemes lietošanas mērķiem līdz ģenerālplāna vai detālplānojuma izstrādei;

14.3. detālplānojumos noteiktos nekustamā īpašuma lietošanas mērķus;

14.4. zemes ierīcības projektos norādītos zemes lietošanas mērķus;

14.5. attiecīgā rajona lauksaimniecības departamenta un valsts virsmežniecības lēmumos par lauksaimniecībai izmantojamās un meža zemes transformāciju (pārveidošanu).

15. Pagastiem, kuriem ir spēkā esoši ciematu plānojumi un apbūves projekti, nekustamā īpašuma lietošanas mērķus apzina atbilstoši tajos norādītajai zemes izmantošanai vai zemes lietošanas veidiem.

16. Pilsētu un pagastu teritorijām, kurām ir noteikta uz tām atļautā saimnieciskā darbība, nenorādot konkrētus lietošanas mērķus, tos apzina, vispirms identificējot saimnieciskās darbības veidus kā ekonomisko darbību "Vispārējās ekonomiskās darbības klasifikācijas" (II sējums) attiecīgā ekonomiskās darbības nodaļā, līdzība kurai ir pietiekama pazīme šīs darbības pieskaitīšanai attiecīgajai nekustamā īpašuma lietošanas mērķu grupai.

17. Pilsētām un pagastiem, kuriem nav spēkā esošu teritoriju plānojumu, līdz to izstrādei nekustamā īpašuma lietošanas mērķus apzina, nolasot tos vienā no dokumentiem, kas norādīti Ministru kabineta noteikumu "Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu klasifikācija" 10.punktā vai attiecīgi valsts un pašvaldību institūciju lēmumos par to noteikšanu vai maiņu, ievērojot sekojošus nosacījumus:

17.1. pārliecinoties, vai uz doto teritoriju nav saistoši nacionālā, reģiona, rajonu teritoriju plānojumi, kas jau nosaka zemes gabala galveno lietošanas mērķi;

17.2. norādīto ekonomisko darbību pieskaitot attiecīgajam nekustamā īpašuma lietošanas mērķim līdzīgi kā 16. punkta noteiktā kārtībā;

17.3. ēkas un būves pieskaitot attiecīgajai nekustamā īpašuma lietošanas mērķu grupai atbilstoši līdzībai ar "Būvju klasifikācijā" norādītajiem lietojumiem struktūras ietvaros, kas apzīmēta ar 2 ciparu zīmēm - 11; 12; 21; 22; 23; 24.

IV. Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu klasifikācijas piemērošanas kārtība kadastrālās vērtēšanas vajadzībām

18. Nekustamā īpašuma lietošanas mērķus (arī pagaidu) kadastrālās vērtēšanas vajadzībām norāda pēc to pašreizējā stāvokļa uz konkrētu datumu (individuālai kadastrālai vērtēšanai) vai uz taksācijas gada 1.janvāri (masveida kadastrālai vērtēšanai). Dokumentāls apliecinājums pašreizējam stāvoklim ir:

18.1. galvenajiem un pārējiem zemes lietošanas mērķiem šīs instrukcijas 14.1.punktā norādītā dokumentācija;

18.2. attiecīgu valsts institūciju un pašvaldību lēmumi, kas nosaka vai maina nekustamā īpašuma lietošanas mērķus;

18.3. Ministru kabineta noteikumu "Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu klasifikācija" 10. punktā norādītie dokumenti;

18.4. uz fizisku un juridisku personu pieprasījuma pamata valsts un pašvaldību attiecīgo institūciju izsniegtās izziņas, kurās norādīti konkrēta īpašuma vai lietojuma lietošanas mērķi;

18.5. pašvaldību sastādītie un apstiprinātie nekustamā īpašuma nodokļu maksātāju saraksti, kuros norādīti nekustamā īpašuma lietošanas mērķi pēc stāvokļa uz kārtējā taksācijas gada 1. janvāri.

19. Izziņās, kuras izsniedz fiziskām vai juridiskām personām valsts vai pašvaldību institūcijas, norāda:

19.1. īpašnieka vai tiesiskā valdītāja vārdu, uzvārdu, juridiskās personas nosaukumu;

19.2. nekustamā īpašuma adresi un apzīmējumu kadastrā, ja tāds ir zināms;

19.3. nekustamā īpašuma lietošanas mērķi vai mērķus pēc stāvokļa uz izziņas izsniegšanas datumu, ja nekustamā īpašuma nodokļa maksātājs vēlas pasūtīt individuālu kadastrālo vērtējumu;

19.4. nekustamā īpašuma lietošanas mērķi vai mērķus pēc to pašreizējā stāvokļa uz kārtējā taksācijas gada 1.janvāri masveida kadastrālās vērtēšanas vajadzībām;

19.5. termiņu un nosacījumus, līdz kuram ir spēkā norādītais lietošanas mērķis (īpaši pagaidu zemes lietošanas mērķiem), ja šādi nosacījumi ir likumīgi noteikti.

20. Apbūvei galveno lietošanas mērķi nosaka pēc lielākā izmantojuma koeficienta, ko aprēķina Ministru kabineta noteikumu "Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu klasifikācija" 13.1. punktā noteiktā kārtībā. Atbilstoši izmantojuma koeficientus aprēķina arī pārējiem (pakārtotiem) lietošanas mērķiem. Galvenā un pakārtoto lietošanas mērķu izmantojuma koeficientu attiecība ir pamats katram lietošanas mērķim piekrītošās zemes platības aprēķinam.

21. Galveno, kā arī pakārtoto lietošanas mērķu aprēķini uzrādāmi vērtēšanas protokolā.

22. Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu klasifikācijas piemērošana pastāvošo zemes kadastrālās vērtēšanas metodiku ietvaros veicama:

22.1. pilsētu zemēm līdz zemes paraugvērtību aktualizācijai saskaņā ar 2. pielikumu;

22.2. lauku apvidus zemēm līdz vērtību zonējumu izstrādei un aktualizācijai saskaņā ar 3. pielikumu.

23. Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu uzskaiti veic vietējās Valsts zemes dienesta nodaļas, ievadot minēto informāciju kadastra reģistrā.

24. Informācija par nekustamā īpašuma lietošanas mērķiem uzturama aktualizētā stāvoklī atbilstoši valsts un pašvaldību paziņojumos norādītajām izmaiņām un tekošām izmaiņām sakarā ar jaunu nekustamo īpašumu izveidi, zemes transformāciju (pārveidošanu).

25. Valsts zemes dienesta nodaļām gadījumos, kad konstatēta neaktualizēta minētā informācija pašvaldību sastādītajos nodokļu maksātāju sarakstos, jāierosina pašvaldībām izdarīt nepieciešamās izmaiņas, sniedzot aktualizēto informāciju par nodokļu maksātājiem, kas ir vietējās Valsts zemes dienesta nodaļas rīcībā.

Valsts zemes dienesta direktors A.Rausis

2.pielikums

ar VZD 1998.gada 12.augusta
rīkojumu Nr.118 apstiprinātajai instrukcijai

Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu klasifikācijas piemērošanas kārtība pārejas periodā pilsētas zemes kadastrālās vērtēšanas metodikas ietvaros (līdz pastāvošo zemes paraugvērtību aktualizācijai)

Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu grupa

Nekustamā īpašuma lietošanas mērķis pēc NĪLMK

Pārejas perioda zemes kadastrālās vērtēšanas metodikas ietvaros vērtē

Kods Nosaukums Kods Nosaukums
01 Lauksaimniecība 011201 zemnieku saimniecības, kuru galvenā ekonomiskā kā lauksaimniecības zemes pilsētās saskaņā
darbība ir lauksaimniecība ar MK noteikumiem par lauku apvidus zemes
kadastrālo vērtēšanu;
011202 piemājas saimniecības, kuru galvenā ekonomiskā
darbība ir lauksaimniecība
011203 specializētās valsts saimniecības, kuru galvenā
ekonomiskā darbība ir lauksaimniecība
011204 atsevišķi izdalītas lauksaimniecības servisa uzņēmumu kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
(mehāniskās darbnīcas, kaltes, noliktavas, pagrabi,
saldētavas, lopkautuves) apbūves teritorijas
011205 atsevišķi izdalītas lauksaimniecības ražošanas kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
uzņēmumu (liellopu, zirgu, cūku, putnu vai
kažokzvēru fermas) apbūves teritorijas
011206 atsevišķi izdalītas augļkopībai, dārzeņkopībai, kā lauksaimniecības zemes pilsētās;
puķkopībai, sēņkopībai un zemstikla kultūru
audzēšanai izmantojamās teritorijas
010007 personīgo palīgsaimniecību zemes sakņu dārzi — kā lauksaimniecības zemes pilsētās
(pilsētās — sakņu dārzi) (arī sakņkopības kooperatīvi);
010096 pārējā zeme, kurai saskaņā ar teritorijas plānojumu kā lauksaimniecības zemes pilsētās.
galvenais zemes lietošanas mērķis ir
lauksaimniecība
02 Mežsaimniecība 020001 fizisko un juridisko personu īpašumā vai vērtē kā mežsaimniecības vajadzībām piešķirto zemi.
lietošanā esošie aizsargājamie meži;
020002 fizisko un juridisko personu īpašumā
vai lietošanā esošie saudzējamie meži;
020003 fizisko un juridisko personu īpašumā
vai lietošanā esošie saimnieciskie meži;
020096 pārējā zeme, kurai saskaņā ar teritorijas
plānojumu galvenais zemes lietošanas
mērķis ir mežsaimniecība.
03 Ūdenssaimniecība 030001 publiskie ūdeņi; kadastrālo vērtību nenosaka, izņemot gadījumus,
030002 fizisko un juridisko personu īpašumā vai ja valsts vai pašvaldības institūcijas noteikušas kadastrālās
lietošanā esošu ūdeņu teritorijas; vērtēšanas nepieciešamību vai lietošanas mērķis
tehnoloģiski saistīts ar attiecīgo ūdeņu izmantošanu;
032103 zemes apūdeņošanas un meliorācijas sistēmu būves; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
032104 ūdens uzkrāšanas būves, dambji, aizsprosti, kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes.
krasta hidroaizsardzības būves.
04 Ieguves rūpniecība 041201 kūdras ieguves uzņēmumu teritorijas; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
un karjeru izstrāde 041202 akmeņu ieguves uzņēmumu teritorijas; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
041203 kaļķakmens un ģipša ieguves uzņēmumu teritorijas; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
041204 grants un smilts karjeru izstrādes teritorijas; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
041205 māla ieguves teritorijas; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
040090 teritorijas plānojumos noteiktās perspektīvās kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes.
ieguves un karjeru izstrādes teritorijas.
05 Zvejniecības, 051201 zvejniecības uzņēmumu apbūves teritorijas, kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
zivaudzētavu un izņemot ostu teritorijas;
zivsaimniecību 051202 zivaudzētavu un zivsaimniecības kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
darbībai uzņēmumu apbūves teritorijas;
izmantojamās 050090 neapgūtās apbūves teritorijas, kuras saskaņā kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes.
teritorijas ar teritorijas plānojumu paredzētas šajā lietošanas
mērķu grupā noteiktās apbūves vajadzībām.
06 Vienģimenes un 061101 vienģimenes dzīvojamo māju apbūve; kā individuālo dzīvojamo māju apbūves zemes;
divģimeņu 061102 divģimeņu dzīvojamo māju apbūve; kā individuālo dzīvojamo māju apbūves zemes;
dzīvojamo ēku 061103 vasarnīcu apbūve; kā individuālo dzīvojamo māju apbūves zemes
apbūves (arī dārza mājas);
teritorijas 061104 dārzkopības sabiedrību (individuālo augļu kā individuālo dzīvojamo māju apbūves zemes;
dārzu) apbūvi; mērķu grupā noteiktās apbūves
vajadzībām;
060095 vietējās nozīmes inženierkomunikāciju un būvju, kā individuālo dzīvojamo māju apbūves zemes.
kā arī apbūves labiekārtošanas elementu izbūvei
izmantojamās zemes.
07 Daudzdzīvokļu 071101 mazstāvu (trīs un vairāk dzīvokļu) namu apbūve; kā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apbūves zemes;
māju apbūves 071102 daudzstāvu (daudzdzīvokļu) nami apbūvei; kā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apbūves zemes;
teritorijas 071103 pagaidu uzturēšanās ēku apbūvei; kā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apbūves zemes
(kopmītnes — dienesta viesnīcas);
070090 neapgūtās apbūves teritorijas, kuras saskaņā kā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apbūves zemes;
ar teritorijas plānojumu paredzētas šajā
lietošanas mērķu grupā noteiktās apbūves
vajadzībām;
070095 vietējās nozīmes inženierkomunikāciju un kā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apbūves zemes.
būvju, kā arī apbūves labiekārtošanas elementu
izbūvei izmantojamās zemes.
08 Darījumu iestāžu 081201 finansu un kredītiestāžu, biroju un kantoru kā komercdarbību;
apbūves teritorijas ēku apbūve;
081202 konferenču un izstāžu ēku apbūve, kas tiek kā komercdarbību;
izmantota gadatirgiem, izsolēm, izstādēm;
081203 tirdzniecības centru, universālveikalu, atsevišķu kā komercdarbību, izņemot sadzīves pakalpojumu
veikalu, tirgu un pārējo tirdzniecības un sadzīves objektu apbūvi;
pakalpojumu objektu (izņemot komunālo) apbūve;
081204 restorānu, kafejnīcu, bāru un tamlīdzīgu restorānu, kafejnīcu, bāru un cita šāda veida apkalpes
apkalpes uzņēmumu apbūve; uzņēmumu apbūvi, virs 50 vietām, kā komercdarbību;
081205 viesnīcu, moteļu un citu īslaicīgas viesnīcu, moteļu (virs trīszvaigžņu) un viesu māju
apmešanās ēku apbūve; (virs III kategorijas) apbūvi, kā komercdarbību;
081206 atsevišķi izdalītas azartspēļu telpas kā komercdarbību;
un azartspēļu ēku apbūve;
081207 transporta tehniskās apkopes stacijas; kā komercdarbību;
081208 degvielas uzpildes stacijas; kā komercdarbību;
081209 vairumtirdzniecības iestāžu apbūve; kā komercdarbību;
080090 neapgūtas apbūves teritorijas, kuras saskaņā kā komercdarbību.
ar teritorijas plānojumu paredzētas šajā lietošanas
mērķu grupā noteiktās apbūves vajadzībām;
vietējas nozīmes inženierkomunikāciju un būvju,
kā arī apbūves labiekārtošanas elementu izbūvei
izmantojamā zeme.
09 Pārvaldes, veselības 091201 izglītības iestāžu apbūve; kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
aizsardzības, 091202 zinātnes iestāžu apbūve; kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
izglītības, kultūras, 091203 veselības aizsardzības un sociālās aprūpes kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
sporta un citu iestāžu apbūve;
sabiedriskas 091204 pasta, radio un televīzijas, telefona centrāļu, kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
nozīmes objektu sakaru centru ēku apbūve;
apbūves izbūves 091205 masu izklaides un atpūtas pasākumu ēku apbūve; kā sabiedrisko objektu apbūves zemes:
teritorijas — atpūtas un tūrisma organizāciju un apkalpošanu;
— viesnīcu, moteļu (līdz trīszvaigžņu un viesu māju
līdz III kat.) pakalpojumus;
— restorānu, kafejnīcu, bāru un cita šāda veida
apkalpes uzņēmumu (līdz 50 vietām) apbūvi;
091206 muzeju, arhīvu un bibliotēku ēku apbūve; kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
091207 apjumto sporta būvju apbūve; kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
091208 atklāto sporta būvju apbūve; kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
091209 valsts un pašvaldību pārvaldes iestāžu apbūve;
kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
091210 ārzemju diplomātisko dienestu, starptautisko kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
sabiedrisko organizāciju pārstāvniecību ēku apbūve;
091211 sabiedrisko organizāciju un biedrību ēku apbūve; kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
091212 reliģisko iestāžu ēku apbūve; kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
091213 kapsētu teritorijas un ar tām saistīto ceremoniālo kapsētu teritorijas — nevērtē, ceremoniālās ēkas
ēku un krematoriju apbūve; un krematorijas — kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
091214 veterinārās ārstniecības iestāžu apbūve; kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
091215 soda izciešanas iestāžu, policijas, ugunsdzēsības, kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
civilās aizsardzības, robežapsardzības un
glābšanas dienestu apbūve;
091216 parku, skvēru, mežaparku, aleju, pludmaļu, kadastrālo vērtību nenosaka, izņemot gadījumus,
krastmalu un pārējo koplietošanas un rekreācijas ja ir noteikts pagaidu zemes lietošanas mērķis;
nozīmes objektu teritorijas, ja uz tām atļautā
saimnieciskā darbība nav pieskaitāma kādam
citam klasifikācijā norādītajam lietošanas mērķim;
090090 neapgūtās apbūves teritorijas, kuras saskaņā kā sabiedrisko objektu apbūves zemes;
ar teritorijas plānojumu paredzētas šajā lietošanas
mērķu grupā noteiktās apbūves vajadzībām;
090095 vietējas nozīmes inženierkomunikāciju un būvju, kā sabiedrisko objektu apbūves zemes.
kā arī apbūves labiekārtošanas elementu
izbūvei izmantojamās zemes.
10 Rūpniecības 101201 vieglās ražošanas uzņēmumu apbūves teritorijas; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes,
objektu apbūves kā arī apbūves teritorijas, kuras tiek izmantotas ekonomiskai
teritorijas darbībai pakalpojumu jomā (intelektuāli garīgās darbības,
sadzīves, komunālie u.c. pakalpojumi);
101202 vispārīgas ražošanas uzņēmumu apbūves teritorijas; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
101203 elektroenerģijas ražošanas uzņēmumu kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
apbūves teritorijas;
101204 siltumenerģētisko ražotņu teritorijas; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
101205 transporta uzņēmumu apbūves teritorijas; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
101206 atsevišķu noliktavu, rezervuāru, bunkuru, kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
pazemes glabātavu izbūves teritorijas;
101207 kravu stacijas kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
101208 komunālo uzņēmumu un iestāžu, kā arī atkritumu kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
vākšanas, apstrādes un pārstrādes uzņēmumu
apbūves teritorijas;
101209 ķīmisko vielu un radioaktīvo atkritumu kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
glabātavu teritorijas;
101210 pārstrādes uzņēmumu apbūve uz atsevišķi kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
izdalītas zemes;
100090 neapgūtās apbūves teritorijas, kuras saskaņā kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
ar teritorijas plānojumu paredzētas šajā lietošanas
mērķu grupā noteiktās apbūves vajadzībām;
100095 vietējas nozīmes inženierkomunikāciju un būvju, kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes.
kā arī apbūves labiekārtošanas elementu izbūvei
izmantojamās zemes.
11 Satiksmes 112101 autoceļi un ielas; kadastrālo vērtību nenosaka;
infrastruktūras 112102 valsts dzelzceļa sliežu ceļi; kadastrālo vērtību nenosaka;
objekti 112103 tramvaju, trolejbusu ceļu būves; kadastrālo vērtību nenosaka;
112104 lidlauki un lidmašīnu angāri; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
112105 civilo lidostu ēku, dzelzceļa staciju, kā sabiedrisko ēku apbūves zemes;
autoostu un ostu terminālu apbūve;
112106 jūras un upju ostas kuģojamie kanāli; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
112107 upju un kanālu hidrotehniskās būves; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
112108 tilti, estakādes, tuneļi un pazemes ceļi; kadastrālo vērtību nenosaka;
112109 sabiedriskās garāžas; kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
112110 atsevišķi izdalītas atklātas autostāvvietas. kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes.
12 Inženiertehniskās 122201 maģistrālās elektropārvades līnijas un maģistrālās elektropārvades līnijas nevērtē,
apgādes tīkliv ar tām saistītās būves; bet ar tām saistītās būves — kā rūpniecisko ražotņu
un objekti apbūves zemes;
122202 maģistrālās sakaru līnijas un ar tām saistītās būves; maģistrālās sakaru līnijas nevērtē, bet ar tām saistītās būves
— kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
122203 maģistrālie naftas, naftas produktu, cauruļvadus nevērtē, bet ar tām saistītās būves
kīmisko produktu, gāzes cauruļvadi un ar tiem — kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
saistītās būves;
122204 maģistrālie ūdensapgādes, notekūdeņu, cauruļvadus nevērtē, bet ar tiem saistītās būves
siltumapgādes cauruļvadi un ar tiem saistītās būves; — kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
122205 ūdens ņemšanas iekārtas, notekūdeņu kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes;
attīrīšanas ierīces un būves;
122206 tehniskās apbūves teritorijas, izņemot dzelzceļus kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes.
un garāžu apbūvi.
13 Valsts nozīmes 132401 valsts nozīmes aizsardzības objektu kā sabiedrisko ēku apbūves zemes;
aizsardzības apbūves teritorijas;
objekti 132496 pārējā zeme, kurai saskaņā ar teritorijas plānojumu kā sabiedrisko ēku apbūves zemes.
ir noteikts šāds zemes lietošanas mērķis.
14 Pārējie objekti, 1424021 atkritumu izgāztuves, beigto dzīvnieku kā rūpniecisko ražotņu apbūves zemes.
kas nav klasificēti apbedīšanas vietas;
142499 citi civilās celtniecības objekti.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!