Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 8. jūnija noteikumi Nr. 518 "Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 31.oktobra noteikumos Nr.899 "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.06.2010., Nr. 94 https://www.vestnesis.lv/ta/id/211779

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.519

Noteikumi par publisko iepirkumu līgumcenu robežām

Vēl šajā numurā

15.06.2010., Nr. 94

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 518

Pieņemts: 08.06.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.518

Rīgā 2010.gada 8.jūnijā (prot. Nr.30 18.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 31.oktobra noteikumos Nr.899 "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Farmācijas likuma 5.panta 20.punktu

1. Izdarīt Ministru kabineta 2006.gada 31.oktobra noteikumos Nr.899 "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2006, 180.nr.; 2007, 54.nr.; 2008, 53., 150.nr.; 2009, 22., 138., 155.nr.; 2010, 18.nr.) šādus grozījumus:

1.1. izteikt 3.2, 3.3 un 3.4 punktu šādā redakcijā:

"3.2 Pacientam, kurš dzīvo atsevišķi vai dzīvo ģimenē, kas sastāv no laulātajiem, personām, kurām ir kopēji izdevumi par uzturu un kuras mitinās vienā mājoklī, un kuru ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo triju mēnešu laikā pēc nodokļu samaksas nepārsniedz 120 latu mēnesī, un kuram saskaņā ar šiem noteikumiem pienākas zāļu vai medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācija, zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumus sedz pilnā apmērā no līdzekļiem, kas kompensācijai piešķirti saskaņā ar Sociālās drošības tīkla stratēģiju, izņemot šo noteikumu 3.1. un 3.2.apakšpunktā minētos gadījumus.

3.3 Lēmumu par pacienta ienākumu atbilstību šo noteikumu 3.2 punktā noteiktajam ienākumu līmenim, pamatojoties uz normatīvajos aktos par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību noteikto ienākumu deklarāciju pacienta iemaksu un līdzmaksājumu atbrīvojumu saņemšanai (turpmāk – ienākumu deklarācija), pieņem tās pašvaldības sociālais dienests, kuras teritorijā deklarēta pacienta dzīvesvieta. Pašvaldības sociālais dienests izvēles kārtībā pārbauda līdz 10 procentiem no iesniegtajām ienākumu deklarācijām, lai pārliecinātos par deklarācijās sniegto ziņu patiesumu.

3.4 Normatīvajos aktos par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību noteikto izziņu par atbilstību atsevišķi dzīvojošas personas vai ģimenes statusam, kas tiesīga saņemt atbrīvojumu no pacienta līdzmaksājuma par zālēm un medicīniskajām precēm saskaņā ar normatīvajiem aktiem par ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtību, pamatojoties uz ienākumu deklarāciju, izsniedz tās pašvaldības sociālais dienests, kuras teritorijā deklarēta pacienta dzīvesvieta.";

1.2. papildināt noteikumus ar 3.5 punktu šādā redakcijā:

"3.5 Šo noteikumu 3.1 un 3.2 punktā minētais pacients aptiekā uzrāda izziņu par atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam, ko izsniedzis pašvaldības sociālais dienests saskaņā ar normatīvajiem aktiem par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu, vai šo noteikumu 3.4 punktā minēto izziņu.";

1.3. papildināt 45.punktu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Ja Veselības ekonomikas centrs, atkārtoti vērtējot kompensējamo zāļu sarakstā iekļauto zāļu vai medicīnisko ierīču atbilstību šajos noteikumos minētajām prasībām un kritērijiem, konstatē, ka kompensējamo zāļu sarakstā ir līdzvērtīgas terapeitiskās efektivitātes zāļu vispārīgais nosaukums vai vienāda lietošanas veida medicīniskā ierīce, Veselības ekonomikas centrs pieņem lēmumu par B sarakstā esošo zāļu vai medicīnisko ierīču iekļaušanu A sarakstā.";

1.4. papildināt noteikumus ar 111. un 112.punktu šādā redakcijā:

"111. Pašvaldības sociālā dienesta izziņas par to, ka pacienta ienākumi uz katru tā ģimenes locekli pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 120 latu mēnesī, kas ir izsniegtas līdz 2010.gada 31.maijam, ir derīgas trīs mēnešus no izsniegšanas dienas darbspējīgām personām un sešus mēnešus no izsniegšanas dienas darbnespējīgām personām.

112. Šo noteikumu 111.punktā minētās izziņas ir derīgas uzrādīšanai aptiekā līdz tajās norādītā termiņa beigām."

2. Noteikumi piemērojami ar 2010.gada 1.jūniju.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Veselības ministra vietā – iekšlietu ministre L.Mūrniece

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!