Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 8. jūnija noteikumi Nr. 507 "Kārtība, kādā komersantam piešķir atzītā eksportētāja statusu un izsniedz pilnvaru patstāvīgi deklarēt preču izcelsmi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.06.2010., Nr. 93 https://www.vestnesis.lv/ta/id/211645-kartiba-kada-komersantam-pieskir-atzita-eksportetaja-statusu-un-izsniedz-pilnvaru-patstavigi-deklaret-precu-izcelsmi

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.508

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 21.oktobra noteikumos Nr.866 "Vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtība bezdarbnieka pabalsta apmēra noteikšanai un bezdarbnieka pabalsta un apbedīšanas pabalsta piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtība"

Vēl šajā numurā

11.06.2010., Nr. 93

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 507

Pieņemts: 08.06.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.507

Rīgā 2010.gada 8.jūnijā (prot. Nr.30 11.§)

Kārtība, kādā komersantam piešķir atzītā eksportētāja statusu un izsniedz pilnvaru patstāvīgi deklarēt preču izcelsmi

Izdoti saskaņā ar Muitas likuma 4.panta trešo daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Valsts ieņēmumu dienests piešķir komersantam atzītā eksportētāja statusu un izsniedz pilnvaru patstāvīgi deklarēt preču izcelsmi (turpmāk – pilnvara).

2. Lai varētu patstāvīgi deklarēt preču izcelsmi, komersantam jāiegūst atzīta eksportētāja statuss un jāsaņem pilnvara saskaņā ar lēmumiem, ar kuriem groza nolīguma protokolus par noteiktas izcelsmes izstrādājumu jēdziena definīciju un administratīvās sadarbības metodēm un kurus pieņēmusi Eiropas Savienība ar trešajām valstīm (turpmāk – tirdzniecības vienošanās).

3. Lēmumu par atzītā eksportētāja statusa piešķiršanu un pilnvaras izsniegšanu pieņem Valsts ieņēmumu dienests.

4. Valsts ieņēmumu dienests komersantam piešķir atzītā eksportētāja statusu un izsniedz pilnvaru, ja tiek izpildīti šādi nosacījumi:

4.1. komersants ir reģistrēts Uzņēmumu reģistra komercreģistrā;

4.2. komersants veicis saimniecisko darbību vismaz vienu gadu, tai skaitā eksportējis preces;

4.3. komersants ražo produkciju, kura saskaņā ar tirdzniecības vienošanos atbilst izcelsmes iegūšanas kritērijiem (informācijai šādu tirdzniecības vienošanos saraksts tiek publiskots Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā internetā);

4.4. komersants gada laikā, eksportējot preces, veic vidēji vismaz vienu sūtījumu divās nedēļās, kura vērtība latos ir ekvivalenta EUR 6000 vai lielāka atbilstoši valūtas kursam, kas noteikts saskaņā ar tirdzniecības vienošanos, attiecīgās darbības veikšanas periodā;

4.5. komersants gada laikā nav sodīts par noziedzīgiem nodarījumiem muitas jomā vai gada laikā atkārtoti nav sodīts par administratīvajiem pārkāpumiem muitas jomā;

4.6. komersantam nav nodokļu parāda vai attiecīgo maksājumu termiņi ir pagarināti normatīvajos aktos par nodokļiem un nodevām noteiktajā kārtībā un komersants pilda parādu saistības.

5. Lai saņemtu atzītā eksportētāja statusu un pilnvaru, komersants Valsts ieņēmumu dienestā iesniedz šādus dokumentus:

5.1. iesniegumu atzītā eksportētāja statusa piešķiršanai un pilnvaras saņemšanai;

5.2. eksportējamo preču sarakstu, kurā norādīts preču apraksts un Kombinētās nomenklatūras kods;

5.3. preču ražošanā izmantojamo izejvielu sarakstu, kam pievienoti atbilstoši izcelsmi apliecinoši dokumenti;

5.4. ražošanas procesa tehnoloģisko aprakstu;

5.5. ja nepieciešams saskaņā ar tirdzniecības vienošanos, citus dokumentus, kuri apliecina preces atbilstību izcelsmes nosacījumiem.

6. Ja Valsts ieņēmumu dienests uzskata, ka tā rīcībā esošās ziņas nav pietiekamas lēmuma pieņemšanai, tas pieprasa papildu ziņas par preču izcelsmi, kā arī, ja nepieciešams, apseko preču ražotni, lai noskaidrotu preču izcelsmi.

7. Pamatojoties uz dokumentu un, ja nepieciešams, uz preču ražotnes apsekošanas rezultātiem, Valsts ieņēmumu dienests:

7.1. pieņem lēmumu par atzītā eksportētāja statusa piešķiršanu un izsniedz pilnvaru;

7.2. pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt atzītā eksportētāja statusu un izsniegt pilnvaru.

8. Komersants, novēršot Valsts ieņēmumu dienesta norādītās nepilnības, ir tiesīgs atkārtoti iesniegt nepieciešamos dokumentus atzītā eksportētāja statusa un pilnvaras iegūšanai.

9. Ja mainās nosacījumi, pamatojoties uz kuriem tika noteikta eksportējamās produkcijas izcelsme, komersantam ir pienākums mēneša laikā no nosacījumu izmaiņu dienas par to informēt Valsts ieņēmumu dienestu.

10. Valsts ieņēmumu dienests atzītā eksportētāja statusu un pilnvaru anulē gadījumos, ja komersants vairs neatbilst šajos noteikumos noteiktajiem atzītā eksportētāja statusa piešķiršanas un pilnvaras izsniegšanas nosacījumiem vai pārkāpj atzītā eksportētāja statusa vai pilnvaras izmantošanas nosacījumus.

11. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2006.gada 21.novembra noteikumus Nr.939 "Kārtība, kādā komersantam izsniedz pilnvaru patstāvīgi deklarēt preču izcelsmi" (Latvijas Vēstnesis, 2006, 190.nr.).

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Finanšu ministra vietā – vides ministrs R.Vējonis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!