Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par kuģu apgādi ar degvielu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.03.2000., Nr. 71/72 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2114-par-kugu-apgadi-ar-degvielu

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas ziņas

Vēl šajā numurā

02.03.2000., Nr. 71/72

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valsts ieņēmumu dienests

Veids: rīkojums

Numurs: 162

Pieņemts: 29.02.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts ieņēmumu dienesta rīkojums Nr.162

Rīgā 2000.gada 29.februārī

Par kuģu apgādi ar degvielu

Lai nodrošinātu muitas procedūras — komerciālo transportlīdzekļu apgādāšana — izpildi, nosaku kārtību, kādā, saskaņojot ar 1.punktā minēto muitas iestādi, atļauts kuģus apgādāt ar naftas produktiem (turpmāk — bunkurēšana), izmantojot bunkurētājkuģus:

1. Uzraudzības muitas iestādei atkarībā no bunkurētājkuģu bāzēšanās vietām ostā noteikt muitas punktu, kurš uzskaita un kontrolē uzņēmumus, kuri veic bunkurēšanu.

2. Uzņēmumiem, kuri veic bunkurēšanu, iesniegt uzraudzības muitas punktā to darbinieku, kuri atbild par bunkurēšanu un kuri ir norādīti 4.puntā minētajā vispārējā galvojuma apliecībā, sarakstu. Sarakstā jānorāda:

2.1. personas vārds, uzvārds, personas kods;

2.2. ostas caurlaides Nr.

3. Par jebkurām pārmaiņām 2.punktā minētajā sarakstā uzraudzības muitas punktu informēt trīs dienu laikā no šo pārmaiņu brīža.

4. Par naftas produktu daudzumu, kādu iespējams novietot bunkurētājkuģī, uzraudzības muitas punktā iesniegt vispārējā galvojuma apliecību iespējamā muitas parāda apmērā.

5. Par naftas produktiem, kuri novietoti bunkurētājkuģī, uzraudzības muitas punktā noformēt VAD IM5, izmantojot muitas procedūru kodu 53.

6. Lai veiktu bunkurēšanu no bunkurētājkuģa, kuģa apgādes uzņēmuma darbiniekam iesniegt muitas punkta amatpersonai vienotā administratīvā dokumenta (VAD) 1., 2. un 3. eksemplāru ar aizpildītām 1., 2., 8., 9., 14., 17., 29., 31., 33., 35., 38., 44. un 54.ailēm.

7. 6.punktā minētajam VAD piešķirt identifikācijas numuru, kura pirmie divi cipari norāda uz bunkurētājkuģa numuru, ko tam piešķīrusi uzraudzības muitas iestāde, tad seko šķērssvītra, aiz kuras tiek norādīts vienkāršotās deklarācijas kārtas numurs.

8. VAD, kuri noformēti saskaņā ar šīs kārtības 6., 7. un 9. punktu, izmantot kā vienkāršoto muitas deklarāciju.

9. Pēc vienkāršotās muitas deklarācijas pieņemšanas muitas amatpersonai uz visiem iesniegtajiem VAD eksemplāriem izdarīt atzīmi "Iekraut atļauts", ko apstiprināt ar personīgo zīmogu un parakstu.

10. Muitas amatpersonai vienkāršoto muitas deklarāciju reģistrēt kuģu apgādes žurnālā, pirmo formulāru pievienojot kuģa lietai. Otrais un trešais formulārs paliek uzņēmējsabiedrībai, kura veic bunkurēšanu.

11. Līdz kuģa atiešanai, bet ne vēlāk kā trīs stundas pēc bunkurēšanas pabeigšanas, atbildīgai personai iesniegt muitas punktā bunker receipt (degvielas pieņemšanas–nodošanas aktu).

12. Pamatojoties uz vienkāršoto muitas deklarāciju, pēc salīdzināšanas ar ierakstiem kuģu apgādes žurnālā vienu reizi mēnesī uzraudzības muitas iestādes noteiktajā kārtībā noformēt papildu muitas deklarāciju VAD EK3, izmantojot muitas procedūru kodu 3153.

13. Ja bunkurēšana tiek veikta ārpus uzraudzības muitas punkta pārraudzībā esošās teritorijas, papildu muitas deklarācijas divu darbadienu laikā pēc to noformēšanas iesniegt uzraudzības muitas punktā, kurā veikt noformēto VAD IM5 noslēgšanu.

14. Ja bunkurēšanu paredzēts veikt ārpus uzraudzības muitas punkta kontrolētajām piestātnēm, atbildīgai personai informēt uzraudzības muitas punktu par plānoto bunkurēšanu. Par minēto faktu muitas darbiniekam veikt ierakstu maiņas žurnālā.

15. Par 10.punktā minēto kuģu apgādes žurnālu izmantot kuģu apgādes žurnālu, kurš noteikts ar Valsts ieņēmumu dienesta 1999.gada 18.oktobra rīkojumu Nr.609 "Par kuģu apgādi ar Latvijas precēm", ailē "Pavadzīmes Nr." uzrādot vienkāršotās deklarācijas numuru.

16. Ja persona, kas nodarbojas ar bunkurēšanu, tiek administratīvi sodīta par muitas noteikumu pārkāpumiem attiecībā uz kuģu apgādi, tad 2 gadus pēc pārkāpuma izdarīšanas bunkurēšanu noformēt vispārējā kārtībā , t.i., bez vienkāršotās deklarēšanas.

17. Rīkojumu publicēt laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

18. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors A.Sončiks

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!