Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ventspils pilsētas domes 2010. gada 27. aprīļa lēmums Nr. 88 "Par ēkas Skolas ielā 6, Ventspilī, savešanu kartībā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 19.05.2010., Nr. 78 https://www.vestnesis.lv/ta/id/210233

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ventspils pilsētas domes lēmums Nr.89

Par sagruvušās ēkas K.Valdemāra ielā 33, Ventspilī, atlieku aizvākšanu un teritorijas sakārtošanu

Vēl šajā numurā

19.05.2010., Nr. 78

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ventspils pilsētas dome

Veids: lēmums

Numurs: 88

Pieņemts: 27.04.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ventspils pilsētas domes lēmums Nr.88

Ventspilī 2010.gada 27.aprīlī (prot. Nr.9, 25.§)

Par ēkas Skolas ielā 6, Ventspilī, savešanu kartībā

Nolūkā nodrošināt Ventspils pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem drošu un sakārtotu pilsētvidi Ventspils pilsētas dome aktīvi risina jautājumus par Ventspils pilsētā esošo nekustamo īpašumu sakārtošanu un uzturēšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Attiecīgi ēka Skolas ielā 6, Ventspilī (kadastra Nr.27000040108), (turpmāk tekstā – Ēka) sakarā ar tās šā brīža tehnisko stāvokli apdraud sabiedrisko drošību, kā arī vizuāli bojā Ventspils pilsētvides ainavu.

Atbilstoši Ventspils Zemesgrāmatu nodalījumā Nr.2343 izklāstītajai informācijai, nekustamā īpašuma Skolas ielā 6, Ventspilī, īpašnieks ir SIA "Ventio" (reģ. Nr.41203010746).

Saskaņā ar Civillikuma 1084.pantā ietverto principu, ka katram būves īpašniekam, lai aizsargātu sabiedrisko drošību, jātur sava būve tādā stāvoklī, ka no tās nevar rasties kaitējums ne kaimiņiem, ne garāmgājējiem, ne arī tās lietotājiem, kā arī ja būves īpašnieks vai valdītājs, pretēji attiecīgās varas pieprasījumam, nenovērš draudošās briesmas, tad attiecīgai iestādei, raugoties pēc apstākļiem, būve jāsaved kārtībā vai arī pavisam jānojauc uz īpašnieka rēķina.

Savukārt Būvniecības likuma 31.pantā noteikts, ja būve ir pilnīgi vai daļēji sagruvusi vai nonākusi tādā stāvoklī, ka tās lietošana ir bīstama vai tā bojā ainavu, īpašniekam saskaņā ar attiecīgās pašvaldības lēmumu tā jāsaved kārtībā vai jānojauc atbilstoši Civillikuma 1084.panta noteikumiem. Ja būves īpašnieks līdz noteiktajam laikam nav izpildījis pašvaldības lēmumu, pašvaldība organizē šīs būves savešanu kārtībā vai nojaukšanu. Ar savešanu kārtībā vai nojaukšanu saistītos izdevumus sedz būves īpašnieks.

Pamatojoties uz Civillikuma 1084.panta pirmo un trešo daļu, Būvniecības likuma 31.panta pirmo, trešo un piekto daļu, kā arī Ventspils pilsētas domes Nekustamā īpašuma sakārtošanas un namīpašumu remontdarbu kvalitātes vērtēšanas komisijas 2010.gada 26.janvāra ieteikumu, Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas 2010.gada 9.aprīļa ieteikumu un Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības jautājumu komitejas 2010.gada 23.aprīļa lēmumu, Ventspils pilsētas dome

nolemj:

1. Lai novērstu apdraudējumu sabiedrības drošībai un bojājumus Ventspils pilsētvides ainavai, uzdot ēkas Skolas ielā 6, Ventspilī (kadastra Nr.27000040108), īpašniekam SIA "Ventio" (reģ. Nr.41203010746) veikt Ēkas savešanu kārtībā, secīgi realizējot sekojošas darbības:

1.1. ne vēlāk kā līdz 2010.gada 10.jūnijam iesniegt Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā Būvniecības iesniegumu – uzskaites karti, sertificēta speciālista izstrādātu Ēkas tehniskā stāvokļa apsekojumu (ne vecāku par 6 mēnešiem) un Ēkas konservācijas darbu veikšanas projektu, kurš izstrādāts, balstoties uz iepriekšminēto Ēkas apsekojuma materiāliem;

1.2. ne vēlāk kā septiņu darba dienu laikā no dienas, kad Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa ir izsniegusi Plānošanas un arhitektūras uzdevumu un saskaņojusi Ēkas konservācijas darbu veikšanas projektu, Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvajā inspekcijā saņemt atļauju par tiesībām veikt darbus pilsētas teritorijā (turpmāk tekstā – Atļauja);

1.3. ne vēlāk kā trīsdesmit dienu laikā no dienas, kad ir saņemta Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvās inspekcijas izsniegta Atļauja, pabeigt Ēkas savešanas kārtībā būvdarbus un iesniegt Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvajā inspekcijā iesniegumu par to, ka darbi izpildīti atbilstoši Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā saskaņotajiem veicamajiem darbiem Ēkas savešanai kārtībā.

2. Gadījumā, ja SIA "Ventio" Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā iesniegtais Ēkas konservācijas darbu veikšanas projekts neatbilst normatīvo aktu normām un/vai neietver pietiekami detalizēti izstrādātus risinājumus, kas uzlabotu Ēkas konstrukciju un vizuālo stāvokli, pilnvarot Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļu (M.Bože) noteikt termiņu, līdz kuram SIA "Ventio" atkārtoti jāiesniedz izskatīšanai Ēkas konservācijas darbu veikšanas projekts, kurš atbilstu Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļas nodefinētajām prasībām.

3. Ja nekustamā īpašuma Skolas ielā 6, Ventspilī, īpašnieks SIA "Ventio" nepilda kādu no šā lēmuma 1.punktā noteiktajām darbībām šā lēmuma 1. un 2.punktā noteiktajā termiņā, tad Ventspils pilsētas pašvaldība organizē Ēkas savešanu kārtībā atbilstoši normatīvo aktu normām.

4. Uzdot Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvai inspekcijai (I.Eklone) paziņot nekustamā īpašuma Skolas ielā 6, Ventspilī, īpašniekam SIA "Ventio" par šā lēmuma 3.punkta izpildes uzsākšanu ne vēlāk kā 3 (trīs) darba dienas pirms Ēkas savešanas kārtībā darbu uzsākšanas.

5. Ja Ēkas savešanu kārtībā organizē Ventspils pilsētas pašvaldība, tad ar Ēkas savešanas kārtībā saistītos izdevumus, pamatojoties uz Būvniecības likuma 31.panta trešo daļu, sedz nekustamā īpašuma Skolas ielā 6, Ventspilī, īpašnieks SIA "Ventio".

6. Kontroli par šī lēmuma izpildi uzdot veikt Ventspils pilsētas domes izpilddirektoram (A.Ābele).

7. Šo lēmumu Administratīvā procesa likuma noteiktā kārtībā var pārsūdzēt tiesā viena mēneša laikā no tā paziņošanas dienas.

Sēdes vadītājs,
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks
infrastruktūras jautājumos J.Vītoliņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!