Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 12. maija noteikumi Nr. 420 "Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 22.decembra noteikumos Nr.1609 "Noteikumi par bērna kopšanas pabalsta un piemaksas pie bērna kopšanas pabalsta un vecāku pabalsta par dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta un piemaksas piešķiršanas un izmaksas kārtību"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.05.2010., Nr. 77 https://www.vestnesis.lv/ta/id/209996-grozijumi-ministru-kabineta-2009-gada-22-decembra-noteikumos-nr-1609-noteikumi-par-berna-kopsanas-pabalsta-un-piemaksas-pie-ber...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.421

Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 22.decembra noteikumos Nr.1546 "Noteikumi par bērna piedzimšanas pabalsta piešķiršanas un izmaksāšanas kārtību"

Vēl šajā numurā

18.05.2010., Nr. 77

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 420

Pieņemts: 12.05.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.420

Rīgā 2010.gada 12.maijā (prot. Nr.23 8.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 22.decembra noteikumos Nr.1609 "Noteikumi par bērna kopšanas pabalsta un piemaksas pie bērna kopšanas pabalsta un vecāku pabalsta par dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta un piemaksas piešķiršanas un izmaksas kārtību"

Izdoti saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma 7.panta trešo daļu,
15.panta pirmo daļu, 16.panta pirmo daļu un 17.panta pirmo un otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2009.gada 22.decembra noteikumos Nr.1609 "Noteikumi par bērna kopšanas pabalsta un piemaksas pie bērna kopšanas pabalsta un vecāku pabalsta par dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta un piemaksas piešķiršanas un izmaksas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2009, 204.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 5.punktu šādā redakcijā:

"5. Lai saņemtu pabalstu, pabalstu un piemaksu vai piemaksu, tā pieprasītājs (turpmāk – pabalsta pieprasītājs) jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas nodaļā iesniedz rakstisku pieprasījumu par pabalsta, pabalsta un piemaksas vai piemaksas piešķiršanu (var izmantot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā (www.vsaa.lv) ievietoto veidlapu), norādot šādas ziņas:

5.1. pabalsta pieprasītāja:

5.1.1. vārds, uzvārds;

5.1.2. personas kods;

5.1.3. deklarētās dzīvesvietas adrese;

5.1.4. tālruņa numurs vai elektroniskā pasta adrese;

5.1.5. kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas konta numurs (21 zīme);

5.2. pieprasītā pabalsta veids (bērna kopšanas pabalsts, piemaksa pie bērna kopšanas pabalsta vai vecāku pabalsts par dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem);

5.3. bērna:

5.3.1. vārds, uzvārds;

5.3.2. personas kods;

5.4. ja kādam no bērna vecākiem vai citai personai, kas pieprasa pabalstu, dzīvesvieta ir bijusi vai ir citā Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī vai attiecīgā persona ir bijusi vai ir nodarbināta citā Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī, par minēto personu norāda šādas ziņas:

5.4.1. vārds, uzvārds;

5.4.2. personas kods;

5.4.3. deklarētās dzīvesvietas adrese;

5.4.4. faktiskās dzīvesvietas adrese citā Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī;

5.4.5. nodarbinātības valsts un darba devēja nosaukums un adrese;

5.4.6. nodarbinātības sākuma un beigu datums;

5.4.7. citā Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī saņemtie slimības, maternitātes un bezdarbnieka pabalsti un pensija, norādot saņemšanas laikposmu;

5.4.8. citā Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī saņemtie pabalsti par bērnu vai bērniem, norādot saņemšanas laikposmu;

5.4.9. citā Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī piešķirtais identifikācijas vai sociālās apdrošināšanas numurs."

2. Papildināt noteikumus ar 5.1 un 5.2 punktu šādā redakcijā:

"5.1 Šo noteikumu 5.punktā minēto pieprasījumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā var iesniegt arī elektroniska dokumenta formā atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu vai nosūtīt pa pastu.

5.2 Pabalsta pieprasītājs ar parakstu apliecina, ka pieprasījumā sniegtā informācija ir patiesa."

3. Papildināt 9.punktu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Tiesa triju darbdienu laikā pēc sprieduma par adopcijas apstiprināšanu stāšanās spēkā paziņo par to Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļai atbilstoši adoptētāja deklarētajai dzīvesvietai."

4. Papildināt noteikumus ar 9.1 punktu šādā redakcijā:

"9.1 Ja bērns, par kuru tiek maksāts pabalsts, pabalsts un piemaksa vai piemaksa, ievietots valsts, pašvaldības vai privātajā bērnu aprūpes un audzināšanas iestādē un atrodas pilnā tās apgādībā vai nodots audzināšanā audžuģimenei, bāriņtiesa, valsts, pašvaldības vai privātā bērnu aprūpes un audzināšanas iestāde triju darbdienu laikā pēc minētā bērna ievietošanas attiecīgajā iestādē vai audžuģimenē paziņo par to Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļai atbilstoši pabalsta pieprasītāja deklarētajai dzīvesvietai."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Labklājības ministrs U.Augulis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!