• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2000. gada 17. februāra likums "Grozījumi likumā "Par vērtspapīriem"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.03.2000., Nr. 71/72 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2088

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts aģentūru likums

Vēl šajā numurā

02.03.2000., Nr. 71/72

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 17.02.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par vērtspapīriem"  

Izdarīt likumā "Par vērtspapīriem" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1995, 20.nr.; 1997, 14., 23.nr.; 1998, 22.nr.) šādus grozījumus:  

1. Papildināt 5.panta otro daļu pēc vārda "tirgū" ar vārdiem "izņemot šā likuma 65.panta devītajā daļā noteiktos gadījumus".  

2. 65.pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Jebkurš ieguldītājs, kas vēlas iegādāties publiskās akciju sabiedrības akcijas tādā daudzumā, ka to iegūšanas rezultātā viņa balsstiesības akcionāru pilnsapulcē sasniegs vai pārsniegs pusi vai trīs ceturtdaļas no kopējā balsu skaita, iesniedz Komisijai ziņojumu, kurā norāda:

1) savu juridisko statusu;

2) akciju iegādei izmantoto ienākumu avotu;

3) akciju iegūšanas mērķi;

4) sev jau piederošo attiecīgās akciju sabiedrības akciju skaitu, kā arī balsstiesības, ko šīs akcijas nodrošina;

5) jebkuras spēkā esošās līgumsaistības ar akciju sabiedrību, kuras akcijas viņš vēlas iegūt.";

izslēgt otro un trešo daļu;

aizstāt ceturtajā daļā vārdus "likums "Par konkurenci un monopoldarbības ierobežošanu"" ar vārdiem "Konkurences likums";

papildināt piekto daļu pēc vārda "jāpaziņo" ar vārdiem "Komisijai un";

izslēgt sestās daļas otro un trešo teikumu;

izteikt septīto daļu šādā redakcijā:

"(7) Ieguldītājs nevar izmantot jauniegūtās balsstiesības akcionāru pilnsapulcē, ja viņš:

1) šā panta piektajā vai sestajā daļā noteiktajos termiņos nepaziņo akciju sabiedrībai un Komisijai par šā panta pirmajā daļā noteiktā daudzuma akciju iegādāšanos vai atsavināšanu;

2) šā panta devītajā daļā noteiktajos gadījumos neizsaka akciju atpirkšanas piedāvājumu vai arī izsaka akciju atpirkšanas piedāvājumu, vai atpērk akcijas, neievērojot Komisijas noteikto kārtību;

3) šā panta divpadsmitajā daļā noteiktajos gadījumos izsaka akciju atpirkšanas piedāvājumu vai atpērk akcijas, neievērojot Komisijas noteikto kārtību.";

izslēgt astotajā daļā vārdus "divas trešdaļas";

papildināt astoto daļu pēc vārdiem "akcionāru balsstiesībās" ar vārdiem "vai kad akciju sabiedrība citā veidā uzzinājusi par izmaiņām akcionāru balsstiesībās";

papildināt pantu ar devīto, desmito, vienpadsmito un divpadsmito daļu šādā redakcijā:

"(9) Persona, kas tieši vai netieši iegūst publiskās akciju sabiedrības akcijas šā panta pirmajā daļā noteiktajā daudzumā, piedāvā atpirkt no pārējiem akciju sabiedrības akcionāriem viņiem piederošās akcijas. Piedāvājumu pārējiem akcionāriem atpirkt akcijas izsaka arī ieguldītāji, kas akciju sabiedrības pilnsapulcē jautājumā par akciju publiskās emisijas pārveidošanu slēgtā emisijā ir balsojuši "par".

(10) Piedāvājumu atpirkt akcijas drīkst izteikt bez brokeru sabiedrības vai tādas kredītiestādes starpniecības, kurai ir licence starpniekdarbībai vērtspapīru publiskajā apgrozībā.

(11) Komisija izdod noteikumus, kuros paredz akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanas un akciju atpirkšanas kārtību, kā arī to cenu noteikšanas mehānismu, par kurām akcijas tiek atpirktas.

(12) Ja persona izsaka piedāvājumu atpirkt no pārējiem akciju sabiedrības akcionāriem viņiem piederošās akcijas šā panta devītajā daļā neparedzētajos gadījumos, šī persona akciju atpirkšanas piedāvājumu izsaka un akcijas atpērk Komisijas noteiktajā kārtībā."  

3. Papildināt pārejas noteikumus ar 9. un 10.punktu šādā redakcijā:

"9. Persona, kas tieši vai netieši ieguvusi publiskās akciju sabiedrības akcijas likuma "Par vērtspapīriem" 65.panta pirmajā daļā noteiktajā daudzumā pirms 1999.gada 25.septembra, izsaka šā likuma 65.panta devītās daļas pirmajā teikumā paredzēto akciju atpirkšanas piedāvājumu līdz 2001.gada 1.jūlijam.

10. Līdz 2003.gada 26.septembrim šā likuma 65.panta devītās daļas pirmajā teikumā paredzēto piedāvājumu atpirkt akcijas no pārējiem akcionāriem var neizteikt:

1) ieguldītājs, kurš ir ieguvis publiskās akciju sabiedrības akcijas šā likuma 65.panta pirmajā daļā noteiktajā daudzumā saskaņā ar valsts vai pašvaldības uzņēmuma vai statūtsabiedrības privatizācijas noteikumiem (projektu, konkursa noteikumiem);

2) ieguldītājs, kurš ar privatizāciju veicošās institūcijas atļauju publiskās akciju sabiedrības akcijas nopircis no šā punkta 1.apakšpunktā minētā ieguldītāja;

3) šā punkta 1. un 2.apakšpunktā minētais ieguldītājs, ja viņš akcijas šā likuma 65.panta pirmajā daļā noteiktajā daudzumā ir ieguvis virs privatizācijas noteikumos (projektā, konkursa noteikumos) paredzētā apjoma."

Pārejas noteikumi  

1. Ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi nr.291 "Grozījumi likumā "Par vērtspapīriem"" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1999, 18.nr.).

2. Vērtspapīru tirgus komisijas 1999.gada 16.septembrī izdotie "Noteikumi par akciju atpirkšanu" ir piemērojami līdz 2000.gada 1.septembrim.

Likums Saeimā pieņemts 2000.gada 17.februārī.

Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga

Rīgā 2000.gada 2.martā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!