• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 6. aprīļa noteikumi Nr. 333 "Noteikumi par vienotu Eiropas Savienības komersanta reģistrācijas un identifikācijas numuru". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.04.2010., Nr. 57 https://www.vestnesis.lv/ta/id/207786-noteikumi-par-vienotu-eiropas-savienibas-komersanta-registracijas-un-identifikacijas-numuru

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.334

Noteikumi par valsts pārbaudījumu norises kārtību

Vēl šajā numurā

09.04.2010., Nr. 57

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 333

Pieņemts: 06.04.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.333

Rīgā 2010.gada 6.aprīlī (prot. Nr.17 5.§)

Noteikumi par vienotu Eiropas Savienības komersanta reģistrācijas un identifikācijas numuru

Izdoti saskaņā ar Muitas likuma 4.panta trešo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka vienotā Eiropas Savienības komersanta reģistrācijas un identifikācijas numura (turpmāk – EORI numurs) un pagaidu numura (turpmāk – ad hoc numurs) piešķiršanas un izmantošanas kārtību, kā arī to struktūru.

2. Latvijas Republikā EORI numuru un ad hoc numuru saskaņā ar Komisijas 2009.gada 16.aprīļa Regulas (EK) Nr.312/2009, ar ko groza Regulu (EK) Nr.2454/93, ar ko nosaka īstenošanas noteikumus Padomes Regulai (EEK) Nr.2913/92 par Kopienas Muitas kodeksa izveidi (turpmāk – regula Nr.312/2009), nosacījumiem piešķir Valsts ieņēmumu dienesta struktūrvienība, kurā persona ir paredzējusi kārtot muitas formalitātes.

II. Ad hoc numura piešķiršana un izmantošana

3. Ad hoc numuru piešķir:

3.1. Latvijas Republikā un valstīs, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis (turpmāk – trešās valstis), reģistrētām fiziskām personām, kuras veic muitas formalitātes ne biežāk kā reizi trijos mēnešos;

3.2. ja informācijas sistēmas tehniskās funkcionalitātes dēļ nav iespējams piešķirt EORI numuru.

4. Fiziskā persona ad hoc numura saņemšanai veic vienu no šādām darbībām:

4.1. nosūta uz šo noteikumu 2.punktā minētās Valsts ieņēmumu dienesta struktūrvienības elektronisko pastu vai faksu pieprasījumu. Pieprasījumā norāda vārdu, uzvārdu un personas kodu. Trešo valstu fiziskās personas pieprasījumā norāda arī dzīvesvietas adresi un nosūta personu apliecinoša dokumenta kopiju;

4.2. ierodas šo noteikumu 2.punktā minētajā Valsts ieņēmumu dienesta struktūrvienībā un mutiski pieprasa ad hoc numuru un uzrāda personu apliecinošu dokumentu vai tā kopiju.

5. Ad hoc numurs ir derīgs tās kalendāra dienas laikā, kad tas personai ir piešķirts.

6. Latvijas Republikā piešķirto ad hoc numuru nevar izmantot, kārtojot muitas formalitātes citās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

7. Ad hoc numura struktūra sakrīt ar EORI numura struktūru.

III. EORI numura struktūra

8. Pirmajā EORI numura daļā norāda Latvijas Republikas ISO alpha 2 valsts kodu "LV" (turpmāk – valsts kods), kas noteikts Komisijas 1993.gada 2.jūlija Regulas (EK) 2454/93, ar ko nosaka īstenošanas noteikumus Padomes Regulai (EEK) Nr.2913/92 par Kopienas Muitas kodeksa izveidi (turpmāk –regula Nr.2454/93), 38.pielikuma II sadaļas 2.ailē.

9. Otrajā EORI numura daļā norāda:

9.1. Latvijas Republikā reģistrētai juridiskai personai – piešķirto nodokļu maksātāja numuru;

9.2. trešās valsts juridiskai personai – attiecīgās valsts ISO alpha 2 valsts kodu atbilstoši regulas Nr.2454/93 38.pielikuma II sadaļai un pēdējās 13 zīmes identifikācijas numurā, ko attiecīgajai personai piešķīrusi kompetentā iestāde trešajā valstī;

9.3. Latvijas Republikā reģistrētai fiziskai personai – personas kodu;

9.4. trešās valsts fiziskai personai – attiecīgās valsts ISO alpha 2 valsts kodu atbilstoši regulas Nr.2454/93 38.pielikuma II sadaļai un personu apliecinošā dokumenta numura pēdējās 13 zīmes.

IV. EORI numura piešķiršana un datu labošana

10. Latvijas Republikā reģistrētās juridiskās personas, kurām piešķirts nodokļu maksātāja numurs, un trešo valstu juridiskās personas EORI numura saņemšanai veic vienu no šādām darbībām:

10.1. iesniedz šo noteikumu 2.punktā minētajā Valsts ieņēmumu dienesta struktūrvienībā attiecīgu rakstisku iesniegumu (1.pielikums). Trešo valstu juridiskās personas iesniedz arī reģistrācijas apliecības kopiju, kas apliecina šīs personas reģistrāciju komercreģistrā vai citā trešo valstu reģistrā;

10.2. nosūta uz šo noteikumu 2.punktā minētās Valsts ieņēmumu dienesta struktūrvienības elektronisko pastu vai faksu pieprasījumu. Pieprasījumā apliecina, ka EORI numurs nav iepriekš saņemts, un norāda juridiskās personas nosaukumu, nodokļu maksātāja numuru un kontaktpersonas vārdu, uzvārdu, juridisko adresi un tālruņa numuru. Trešo valstu juridiskās personas nosūta arī reģistrācijas apliecības kopiju, kas apliecina šīs personas reģistrāciju komercreģistrā vai citā reģistrā.

11. Latvijas Republikā reģistrētās fiziskās personas un trešo valstu fiziskās personas EORI numura saņemšanai veic vienu no šādām darbībām:

11.1. iesniedz šo noteikumu 2.punktā minētajā Valsts ieņēmumu dienesta struktūrvienībā attiecīgu rakstisku iesniegumu (2.pielikums). Trešo valstu fiziskās personas iesniedz arī personu apliecinoša dokumenta kopiju;

11.2. nosūta uz šo noteikumu 2.punktā minētās Valsts ieņēmumu dienesta struktūrvienības elektronisko pastu vai faksu pieprasījumu. Pieprasījumā apliecina, ka EORI numurs nav iepriekš saņemts, un norāda fiziskās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu. Trešo valstu fiziskās personas pieprasījumā norāda arī dzīvesvietas adresi un nosūta personu apliecinoša dokumenta kopiju.

12. Attiecīgā Valsts ieņēmumu dienesta struktūrvienība piešķir EORI numuru nekavējoties pēc šo noteikumu 10. un 11.punktā minētās informācijas saņemšanas un informē par to personu, kura sniegusi attiecīgo informāciju.

13. Ja persona piekrīt datu izpaušanai saskaņā ar regulas Nr.2454/93 38.d pielikuma 1., 2. un 3.punktu, tā iesniedz:

13.1. šo noteikumu 10.2. un 11.2.apakšpunktā minētajos gadījumos attiecīgi apliecinājumu EORI datu izpaušanai (3.pielikums) vai iesnieguma oriģinālu (1. vai 2.pielikums);

13.2. šo noteikumu 15.punktā minētajā gadījumā apliecinājumu EORI datu izpaušanai (3.pielikums).

14. Ja ir mainījusies informācija par personu, kas minēta regulas Nr.2454/93 38.d pielikumā, persona divu nedēļu laikā pēc attiecīgajām izmaiņām informē Valsts ieņēmumu dienestu.

V. Noslēguma jautājumi

15. Saskaņā ar regulas Nr.2454/93 4.k panta trešo daļu un 4.l.panta otro daļu Latvijas Republikā reģistrētām juridiskām personām, kuras kārtojušas muitas formalitātes laikposmā no 2004.gada 1.maija līdz 2009.gada 13.maijam, Valsts ieņēmumu dienests EORI numuru piešķir automātiski saskaņā ar šo noteikumu 8. un 9.punktu.

16. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2009.gada 17.jūnija noteikumus Nr.570 "Noteikumi par vienotu Eiropas Savienības komersanta reģistrācijas un identifikācijas numuru" (Latvijas Vēstnesis, 2009, 98.nr.).

Ministru prezidenta vietā – finanšu ministrs E.Repše

Ekonomikas ministrs A.Kampars

 1.pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 6.aprīļa
noteikumiem Nr.333

Ekonomikas ministrs A.Kampars

 2.pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 6.aprīļa
noteikumiem Nr.333

Ekonomikas ministrs A.Kampars

 3.pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 6.aprīļa
noteikumiem Nr.333

Ekonomikas ministrs A.Kampars

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!