• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 23. marta instrukcija Nr. 2 "Kārtība, kādā ministrija sagatavo, noformē un izplata sabiedrībai informāciju par Valsts sekretāru sanāksmē, Ministru kabineta komitejā un Ministru kabineta sēdē izskatāmajiem projektiem un pieņemtajiem lēmumiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.04.2010., Nr. 53 https://www.vestnesis.lv/ta/id/207507-kartiba-kada-ministrija-sagatavo-noforme-un-izplata-sabiedribai-informaciju-par-valsts-sekretaru-sanaksme-ministru-kabineta-kom...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.286

Latvijas un Šveices sadarbības programmas grantu shēmas "NVO fonds" apakšprojektu iesniegumu atklāta konkursa nolikums

Vēl šajā numurā

01.04.2010., Nr. 53

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: instrukcija

Numurs: 2

Pieņemts: 23.03.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta instrukcija Nr.2

Rīgā 2010.gada 23.martā (prot. Nr.15 2.§)

Kārtība, kādā ministrija sagatavo, noformē un izplata sabiedrībai informāciju par Valsts sekretāru sanāksmē, Ministru kabineta komitejā un Ministru kabineta sēdē izskatāmajiem projektiem un pieņemtajiem lēmumiem

Izdota saskaņā ar Ministru kabineta 2009.gada 7.aprīļa noteikumu Nr.300
"Ministru kabineta kārtības rullis" 17.punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Instrukcija nosaka kārtību, kādā ministrijas, īpašu uzdevumu ministra sekretariāta, Ministru prezidenta biedra biroja, Valsts kancelejas vai Ministru prezidenta padotībā esošas valsts pārvaldes iestādes (turpmāk – ministrija) sagatavo, noformē un izplata sabiedrībai informāciju par Valsts sekretāru sanāksmē, Ministru kabineta komitejas sēdē un Ministru kabineta sēdē izskatāmajiem projektiem un pieņemtajiem lēmumiem (turpmāk – informācija).

2. Informācija šīs instrukcijas izpratnē ir ministrijas rakstiski izplatīta informācija (preses relīze) par ministrijas sagatavotajiem projektiem, kurā pausts:

2.1. ministrijas oficiālais viedoklis par Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātajiem vai izskatītajiem jautājumiem;

2.2. Ministru kabineta oficiālais viedoklis par Ministru kabineta komitejas sēdē un Ministru kabineta sēdē pieņemtajiem lēmumiem.

3. Mutisku paziņojumu sagatavošanas, saskaņošanas un izplatīšanas kārtību nosaka katra ministrija atsevišķi saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas pieejamību, atklātību un izplatīšanu.

4. Ministrija nodrošina, ka informācija tiek izplatīta laikus, visi informācijā iekļautie fakti ir patiesi, objektīvi un skaidri saprotami un tā atspoguļo tiesību akta projekta, tā anotācijas, informatīvā ziņojuma, attīstības plānošanas dokumenta saturu, kā arī Valsts sekretāru sanāksmē, Ministru kabineta komitejas sēdē un Ministru kabineta sēdē nolemto.

5. Informāciju sagatavo saskaņā ar normatīvajiem aktiem informācijas atklātības, kā arī valsts noslēpuma aizsardzības jomā.

6. Instrukcijā noteiktos pasākumus koordinē Valsts kanceleja.

II. Informācijas sagatavošanas kārtība

7. Pamatojoties uz Valsts sekretāru sanāksmes darba kārtību, ministrija sagatavo informāciju par šādiem Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātajiem projektiem:

7.1. attīstības plānošanas dokumentiem (pamatnostādņu, programmas, plāna, koncepcijas, institūcijas darbības stratēģijas projektu un citiem plānošanas dokumentu projektiem, kas paredzēti likumos);

7.2. tiesību aktu projektiem (starptautisku līgumu projektiem, likumprojektiem, Saeimas lēmumprojektiem, Ministru kabineta noteikumu un rīkojumu projektiem, Ministru kabineta protokollēmumu projektiem);

7.3. grozījumiem tiesību aktu projektos un attīstības plānošanas dokumentos, ja:

7.3.1. grozījumi skar plašu sabiedrības daļu, uz ko projekts ir attiecināms;

7.3.2. sociālie partneri, nevalstiskās organizācijas vai sabiedrības pārstāvji mutiski vai rakstiski norādījuši, ka ir nepieciešami plašāki sabiedrības informēšanas pasākumi par attiecīgo projektu.

8. Pamatojoties uz Ministru kabineta komitejas darba kārtību, ministrija sagatavo informāciju par:

8.1. attīstības plānošanas dokumentu projektiem, ja par tiem ir izteikti iebildumi, kas nav saskaņoti, vai tajos ierosināts veikt būtiskus teksta precizējumus;

8.2. tiesību aktu projektiem, kas nav saskaņoti Valsts sekretāru sanāksmē un par kuriem izteikti iebildumi vai kuros ierosināts veikt būtiskus teksta precizējumus.

9. Informāciju par Ministru kabineta sēdē izskatāmajiem projektiem un pieņemtajiem lēmumiem sagatavo šādā kārtībā:

9.1. pamatojoties uz Ministru kabineta sēdes pamata darba kārtību, ministrija sagatavo informāciju par:

9.1.1. attīstības plānošanas dokumentu projektiem (pamatnostādņu, programmas, plāna, koncepcijas, institūcijas darbības stratēģijas projektiem un citiem plānošanas dokumentu projektiem, kas paredzēti likumos);

9.1.2. tiesību aktu projektiem (starptautisku līgumu projektiem, likumprojektiem, Saeimas lēmumprojektiem, Ministru kabineta noteikumu un rīkojumu projektiem, Ministru kabineta protokollēmumu projektiem);

9.1.3. informatīvajiem ziņojumiem;

9.1.4. nacionālo pozīciju projektiem;

9.1.5. nostāju projektiem;

9.1.6. projektiem, kas tiek iesniegti kā Ministru kabineta lieta;

9.2. informāciju par grozījumiem attīstības plānošanas dokumentos, ārējos tiesību aktos un Ministru kabineta rīkojumos ministrija gatavo, ja:

9.2.1. grozījumi skar plašu sabiedrības daļu, uz ko projekts ir attiecināms;

9.2.2. sociālie partneri, nevalstiskā organizācija vai sabiedrības pārstāvji mutiski vai rakstiski norādījuši, ka nepieciešami plašāki sabiedrības informēšanas pasākumi par attiecīgo projektu;

9.3. informāciju par Ministru kabineta sēdes darba kārtībā papildus iekļautajiem jautājumiem sagatavo Valsts kanceleja sadarbībā ar atbildīgo ministriju.

10. Pēc jautājuma izskatīšanas Valsts sekretāru sanāksmē, Ministru kabineta komitejas sēdē vai Ministru kabineta sēdē Valsts kanceleja informē ministriju par projekta statusu – izskatīts, atlikts vai noraidīts – un norāda izmaiņas, ja tādas veiktas.

III. Informācijas noformēšanas kārtība

11. Informāciju presei sagatavo Times New Roman fontā, simbolu lielums no 12 līdz 14 punktiem (ja nepieciešams, veidojot tabulas vai citu papildinformāciju, var izmantot citu simbolu lielumu, taču ne mazāku par 8 punktiem).

12. Informāciju noformē uz attiecīgas veidlapas. Veidlapā iekļauj šādu informāciju:

12.1. ministrijas nosaukumu;

12.2. komunikācijas struktūrvienības nosaukumu (ja tādas nav, - par komunikāciju atbildīgās amatpersonas amatu, vārdu un uzvārdu);

12.3. ministrijas adresi;

12.4. komunikācijas struktūrvienības tālruņa un faksa numuru (ja tādas nav, – par komunikāciju atbildīgās amatpersonas tālruņa un faksa numuru);

12.5. ministrijas komunikācijas struktūrvienības oficiālo e-pasta adresi un mājaslapas adresi internetā;

12.6. ministrijas logotipu vai papildināto mazo Latvijas valsts ģerboni (pēc izvēles);

12.7. norādi "Informācija presei" un izplatīšanas datumu (dd.mm.gggg.).

13. Informācijas nosaukumu norāda treknrakstā. Aiz teksta norāda informācijas sagatavotāja vārdu, uzvārdu, amatu un struktūrvienības nosaukumu, tālruņa numuru (ja iespējams, arī mobilā tālruņa numuru) un e-pasta adresi.

14. Ja informāciju sagatavo divas vai vairākas ministrijas, to noformē uz tās ministrijas veidlapas, kura informāciju izplata. Veidlapu noformē atbilstoši šīs instrukcijas 12.punktā minētajām prasībām. Aiz teksta norāda arī pārējo informācijas sagatavošanā iesaistīto ministriju nosaukumus, sagatavotāju vārdus, uzvārdus, amatus un struktūrvienību nosaukumus, tālruņa numurus (ja iespējams, arī mobilā tālruņa numurus) un e-pasta adreses.

15. Nosūtot informāciju elektroniski, e-pasta laukā "Tēma" norāda informācijas nosaukumu. Sūtītājs ir attiecīgā institūcija. E-pasta paskaidrojošajā daļā ievieto daļēju vai pilnīgu informācijas tekstu. Norāda arī informācijas izplatītāja vārdu, uzvārdu, amatu un struktūrvienības nosaukumu, tālruņa numuru (ja iespējams, arī mobilā tālruņa numuru) un e-pasta adresi.

16. Ja informācija ir īpaši svarīga, nosūtot to elektroniski, var lietot attiecīgu atzīmi.

IV. Informācijas izplatīšanas kārtība

17. Ministrija izplata informāciju pēc tiesību akta vai attīstības plānošanas dokumenta projekta izsludināšanas Valsts sekretāru sanāksmē, kā arī pēc Ministru kabineta 2009.gada 7.aprīļa noteikumu Nr.300 "Ministru kabineta kārtības rullis" 2.punktā minēto dokumentu izskatīšanas Ministru kabineta komitejas sēdē vai lēmuma pieņemšanas Ministru kabineta sēdē, bet ne vēlāk kā nākamajā darbdienā.

18. Informāciju izplata:

18.1. individuāliem adresātiem, izmantojot e-pastu vai faksu;

18.2. sabiedrībai, ievietojot informāciju ministrijas mājaslapā internetā un Ministru kabineta mājaslapā internetā.

19. Informācijas adresāti ir:

19.1. Ministru kabinetā akreditētie plašsaziņas līdzekļi un par ministrijas nozares politiku informējošie plašsaziņas līdzekļi;

19.2. Valsts kancelejas Komunikācijas departaments;

19.3. ikviens sabiedrības pārstāvis, kurš mutiski vai rakstiski paudis vēlmi saņemt informāciju.

20. Ja pēc informācijas izplatīšanas ir konstatētas neprecizitātes vai nepieciešami papildinājumi, ministrija nosūta precizēto informāciju, skaidri un nepārprotami norādot precizējumu.

V. Noslēguma jautājums

21. Atzīt par spēku zaudējušu Ministru kabineta 2006.gada 17.janvāra instrukciju Nr.2 "Kārtība, kādā ministrija sagatavo, noformē un izplata informāciju par Valsts sekretāru sanāksmē, Ministru kabineta komitejā un Ministru kabineta sēdē izskatāmajiem projektiem un pieņemtajiem lēmumiem" (Latvijas Vēstnesis, 2006, 15.nr.).

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Labklājības ministrs, tieslietu ministra pienākumu izpildītājs U.Augulis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!