• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 23. marta noteikumi Nr. 274 "Kārtība, kādā, aprēķinot akcīzes nodokli naftas produktiem, nosakāms naftas produktu daudzums litros 15 grādu temperatūrā pēc Celsija". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 26.03.2010., Nr. 49 https://www.vestnesis.lv/ta/id/207122

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.275

Grozījums Ministru kabineta 2004.gada 8.jūnija noteikumos Nr.526 "Iekšlietu ministrijas Informācijas centra nolikums"

Vēl šajā numurā

26.03.2010., Nr. 49

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 274

Pieņemts: 23.03.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.274

Rīgā 2010.gada 23.martā (prot. Nr.15 14.§)

Kārtība, kādā, aprēķinot akcīzes nodokli naftas produktiem, nosakāms naftas produktu daudzums litros 15 grādu temperatūrā pēc Celsija

Izdoti saskaņā ar likuma ''Par akcīzes nodokli" 22.panta piekto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā, likumā "Par akcīzes nodokli" noteiktajos gadījumos aprēķinot akcīzes nodokli naftas produktiem (turpmāk – nodoklis), nosakāms naftas produktu daudzums litros 15 grādu temperatūrā pēc Celsija.

2. Komersants, kas naftas produktus ieved Latvijā, naftas produktu daudzumu litros nosaka, izmantojot naftas produktu piegādātāja (ražotāja) izsniegtajā kvalitātes sertifikātā norādīto naftas produktu blīvumu 15 grādu temperatūrā pēc Celsija attiecīgajiem naftas produktiem.

3. Apstiprināts noliktavas turētājs, nosakot no akcīzes preču noliktavas izvedamo naftas produktu daudzumu litros tiem naftas produktiem, kas sajaukti ar citām vielām vai kuriem ir mainījušās ekspluatācijas, fizikālās vai ķīmiskās īpašības, izmanto kvalitātes sertifikātu, kuru sagatavojis apstiprināts akcīzes preču noliktavas turētājs un kurā naftas produktu blīvums norādīts 15 grādu temperatūrā pēc Celsija.

4. Šo noteikumu 2. un 3.punktā minētās personas, kas ieved naftas produktus Latvijas Republikas muitas teritorijā un izved tos no akcīzes preču noliktavas, iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā naftas produktu daudzuma aprēķinu, kurā norādītas šādas ziņas:

4.1. naftas produktu nosaukums;

4.2. naftas produktu masa (kilogramos);

4.3. naftas produktu blīvums 15 grādu temperatūrā pēc Celsija (kg/m3);

4.4. naftas produktu tilpums (litros) un temperatūra.

5. Naftas produktu daudzumu litros nosaka, dalot kravas pavaddokumentos norādīto atbilstošo naftas produktu masu kilogramos ar kvalitātes sertifikātā norādīto naftas produktu blīvumu 15 grādu temperatūrā pēc Celsija un reizinot ar 1000. Aprēķinam izmanto šādu formulu:

V15= m  ×1000, kur
ρ15

V15 – naftas produktu tilpums 15 grādu temperatūrā pēc Celsija (litros);

m – naftas produktu masa (kg);

ρ15 – naftas produktu blīvums 15 grādu temperatūrā pēc Celsija (kg/m3).

6. Valsts ieņēmumu dienestam ir tiesības pārbaudīt naftas produktu faktiskā daudzuma atbilstību tam daudzumam, kurš norādīts saskaņā ar šo noteikumu 3.punktu. Ja Valsts ieņēmumu dienesta noteiktais naftas produktu daudzums 15 grādu temperatūrā pēc Celsija atšķiras no daudzuma, kas norādīts saskaņā ar šo noteikumu 3.punktu, akcīzes nodokļa aprēķinam izmanto Valsts ieņēmumu dienesta noteikto naftas produktu daudzumu.

7. Valsts ieņēmumu dienestam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā izņemt naftas produktus, sastādot par to attiecīgu aktu, un pārbaudīt to kvalitātes faktisko rādītāju (blīvums standarta apstākļos un citi rādītāji) atbilstību šo noteikumu 2. un 3.punktā minētajā naftas produktu piegādātāja (ražotāja) izsniegtajā kvalitātes sertifikātā norādītajiem. Ja Valsts ieņēmumu dienests konstatē, ka naftas produktu kvalitātes faktiskie rādītāji neatbilst šo noteikumu 2. un 3.punktā minētajā kvalitātes sertifikātā norādītajiem, akcīzes nodokļa aprēķinam izmanto kvalitātes rādītājus, ko Valsts ieņēmumu dienests ieguvis pārbaudē.

8. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2004.gada 22.aprīļa noteikumus Nr.421 "Kārtība, kādā, aprēķinot akcīzes nodokli naftas produktiem, nosakāms naftas produktu daudzums litros 15 grādu temperatūrā pēc Celsija" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 68.nr.).

9. Noteikumi stājas spēkā 2010.gada 1.aprīlī.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Finanšu ministrs E.Repše

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!