Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Tulkošanas un terminoloģijas centrs iesaka:. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 8.01.1999., Nr. 5/6 https://www.vestnesis.lv/ta/id/20696

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Mantojumu ziņas

Vēl šajā numurā

08.01.1999., Nr. 5/6

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Tulkošanas un terminoloģijas centrs iesaka:

Four Freedoms — četras brīvības

Četras brīvības, ko paredz Eiropas Kopienas dibināšanas līgums, — brīva preču, personu, pakalpojumu un kapitāla aprite.

Free movement of persons — brīva personu pārvietošanās

Brīvas pesonu pārvietošanās principam ir divi aspekti. Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 7.a pants min šo principu sakarā ar iekšējā tirgus izveidošanu, un personu brīva pārvietošanās nozīmē to, ka nedrīkst pārbaudīt personas, kad tās šķērso dalībvalstu robežas. Savukārt līguma 8.a pants garantē katram Savienības pilsonim tiesības brīvi pārvietoties un uzturēties dalībvalstu teritorijā.

Free movement of goods — brīva preču aprite

Brīva preču aprite starp dalībvalstīm ir tāda preču plūsma, kurai nav fizisku, juridisku, tehnisku vai citu šķēršļu. Saskaņā ar Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu brīvu preču apriti nodrošina, savstarpēji atceļot muitas tarifus un kvantitātes ierobežojumus, kā arī nosakot kopīgus muitas tarifus.

Free movement of capital — brīva kapitāla aprite

Brīva kapitāla aprite ir kapitāla plūsma starp dalībvalstīm bez fiziskiem, juridiskiem, tehniskiem vai citiem šķēršļiem. Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 67.–73. pants nosaka brīvu kapitāla apriti Kopienas kopējā tirgū reizē ar brīvu darbaspēka, preču un pakalpojumu apriti. Dalībvalstis aicinātas pakāpeniski atcelt savā starpā kapitāla brīvas aprites ierobežojumus.

Free movement of services — pakalpojumu brīva aprite

Freedom to provide services — pakalpojumu sniegšanas brīvība

Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 59.–66. pants paredz to, ka dalībvalstīs pakāpeniski atceļ ierobežojumus pakalpojumu sniegšanas brīvībai. Brīvas pakalpojumu aprites princips ir līdzīgs brīvas personu pārvietošanās principam — viens no tā nolūkiem ir nodrošināt, lai visās dalībvalstīs būtu līdzīgi darba un dzīves apstākļi.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!