Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Paziņojums par dempinga pārbaudes uzsākšanu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.01.2001., Nr. 12 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2067

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Lai Vanšu tilts iegūtu otro elpu

Vēl šajā numurā

23.01.2001., Nr. 12

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valsts iekšējā tirgus aizsardzības birojs

Veids: lēmums

Numurs: 1/2001

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts iekšējā tirgus aizsardzības biroja lēmums Nr.1/2001

Paziņojums par dempinga pārbaudes uzsākšanu

Valsts iekšējā tirgus aizsardzības birojs 2001. gada 3.janvārī saņēma a/s "Brocēni" iesniegumu ar lūgumu konstatēt portlandcementa importu par dempinga cenām no Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas, kā rezultātā a/s "Brocēni" radušies zaudējumi.

Iesniegums atzīts par atbilstošu "Antidempinga likuma" 6.panta prasībām, un tiek uzsākta pārbaude attiecībā uz portlandcementu (preces kods Preču aprakstīšanas un kodēšanas harmonizētajā sistēmā — 2523 29) importu Latvijas Republikā no Baltkrievijas un Krievijas.

Portlandcements ir hidrauliska saistviela, t.i., smalki samalts neorganisks materiāls, kas, samaisīts ar ūdeni, veido javu, kura saistās un cietē hidratācijas reakciju un procesu rezultātā un kura pēc sacietēšanas saglabā savu stingrību un stabilitāti pat zem ūdens. Portlandcementu iegūst, sīki samaļot portlandcementa klinkeru ar ģipsi. Saskaņā ar standartu LVS EN 197–1:2000 iespējams izmantot arī citas piedevas. Portlandcements tiek izmantots betona, dzelzsbetona izstrādājumu un konstrukciju ražošanā, celtniecības elementu, javas rūpniecībai, azbesta un citu preču ražošanā.

Pārbaudes periods ir 2000.gads. Pēc a/s "Brocēni" sniegtās informācijas, ko apliecina statistikas un Muitas pārvaldes dati, portlandcements no Baltkrievijas un Krievijas tiek importēts par cenu, kas ir būtiski zemāka par šādas preces vērtību parastajā tirdzniecības apritē. Pārbaude attiecībā uz portlandcementa importu no Ukrainas netiek uzsākta, jo 2000.gadā muitas statistikā nav ziņu par šādu importu.

Imports par dempinga cenām no Baltkrievijas un Krievijas sākās 1999.gadā un turpinājās arī visu 2000.gadu. Samazinoties importa cementa cenām, pieauga importa cementa realizācijas apjomi. Tajā pašā laikā sāka samazināties a/s "Brocēni" realizācijas apjomi un peļņa vietējā tirgū.

Pārbaude tiek uzskatīta par uzsāktu ar to dienu, kad šis lēmums publicēts laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Paredzētais pārbaudes ilgums ir viens gads.

Ieinteresētās personas var izteikt savu viedokli, iesniedzot rakstisku informāciju Valsts iekšējā tirgus aizsardzības birojā, un iesniegt pieteikumu par noklausīšanos ne vēlāk kā 40 dienu laikā no pārbaudes uzsākšanas.

Informācija un komentāri sniedzami Valsts iekšējā tirgus aizsardzības birojā. Adrese: Mazā Monētu iela 3, Rīga, LV–1050; tālr. +371 7814295; fakss: +371 7814294; e–pasts: vitab@vitab.gov.lv

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!