Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2010. gada 25. februāra likums "Grozījumi Fizisko personu — saimnieciskās darbības veicēju — diskriminācijas aizlieguma likumā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.03.2010., Nr. 43 https://www.vestnesis.lv/ta/id/206632

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi likumā "Par atbilstības novērtēšanu"

Vēl šajā numurā

17.03.2010., Nr. 43

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 25.02.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Fizisko personu — saimnieciskās darbības veicēju — diskriminācijas aizlieguma likumā

Izdarīt Fizisko personu — saimnieciskās darbības veicēju — diskriminācijas aizlieguma likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2009, 13.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt 1.pantu ar vārdiem “un atšķirīgas attieksmes aizliegumu attiecībā uz fiziskās personas pieeju saimnieciskajai darbībai”.

2. Papildināt 2.pantu pēc vārda “ietvaros” ar vārdiem “kā arī nodrošinot fiziskās personas pieeju saimnieciskajai darbībai”.

3. 3.pantā:

papildināt pantu ar 1.daļu šādā redakcijā:

“(11) Atšķirīga attieksme pret fizisko personu attiecībā uz tās pieeju saimnieciskajai darbībai pieļaujama, ja pieeja noteiktai saimnieciskajai darbībai tikai vai galvenokārt viena dzimuma, rases vai etniskās piederības personām ir objektīvi pamatota ar tiesisku mērķi, kura sasniegšanai izraudzītie līdzekļi ir samērīgi.”;

papildināt otro daļu pēc vārda “aizliegums” ar vārdiem “pret saimnieciskās darbības veicēju”.

4. Izteikt 4.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

“(1) Ja strīda gadījumā saimnieciskās darbības veicējs vai fiziskā persona attiecībā uz tās pieeju saimnieciskajai darbībai norāda uz apstākļiem, kas varētu būt par pamatu viņu tiešai vai netiešai diskriminācijai dzimuma, rases vai etniskās piederības dēļ, atbildētāja pienākums ir pierādīt, ka atšķirīgas attieksmes aizliegums nav pārkāpts.”

5. Papildināt 5.pantu pēc vārda “sniegts” ar vārdiem “un fiziskajai personai — lai tiek nodrošināta tās pieeja saimnieciskās darbības veikšanai”.

6. Papildināt 6.pantu pēc vārda “veicējs” ar vārdiem “un fiziskā persona attiecībā uz tās pieeju saimnieciskajai darbībai”.

7. Papildināt 7.pantu pēc vārda “veicējam” ar vārdiem “un fiziskajai personai attiecībā uz tās pieeju saimnieciskajai darbībai”.

8. Papildināt informatīvo atsauci uz Eiropas Savienības direktīvām ar 3. un 4.punktu šādā redakcijā:

“3) Eiropas Parlamenta un Padomes 2002.gada 23.septembra direktīvas 2002/73/EK, ar kuru groza Padomes direktīvu 76/207/EEK par tāda principa īstenošanu, kas paredz vienlīdzīgu attieksmi pret vīriešiem un sievietēm attiecībā uz darba iespējām, profesionālo izglītību un paaugstināšanu amatā, kā arī darba nosacījumiem;

4) Eiropas Parlamenta un Padomes 2006.gada 5.jūlija direktīvas 2006/54/EK par tāda principa īstenošanu, kas paredz vienlīdzīgas iespējas un attieksmi pret vīriešiem un sievietēm nodarbinātības un profesijas jautājumos.”

Likums Saeimā pieņemts 2010.gada 25.februārī.

Valsts prezidents V.Zatlers

Rīgā 2010.gada 17.martā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!