• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par humānās palīdzības sūtījumu uzskaiti un kontroli. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.01.2001., Nr. 12 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2065

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts ieņēmumu dienesta rīkojums Nr.40

Par denaturēto alkoholu

Vēl šajā numurā

23.01.2001., Nr. 12

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valsts ieņēmumu dienests

Veids: rīkojums

Numurs: 32

Pieņemts: 12.01.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts ieņēmumu dienests

Rīkojums Nr.32 Rīgā 2001.gada 12.janvārī

Par humānās palīdzības sūtījumu uzskaiti un kontroli

Saskaņā ar Ministru kabineta 1996.gada 12.marta noteikumiem Nr.61 "Humānās palīdzības kravu uzskaites, izsniegšanas un izmantošanas kārtība" Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajām iestādēm jānodrošina ievesto humānās palīdzības sūtījumu kontrole un uzskaite, lai atvieglotu humānās palīdzības sūtījumu kontroli un nodrošinātu vienveida uzskaiti visās Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajās iestādēs, nosaku:

1) apstiprināt "Kārtību, kādā humānās palīdzības sūtījumi tiek uzskaitīti un kontrolēti Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajās iestādēs";

2) rīkojumu un ar šo rīkojumu apstiprināto "Kārtību, kādā humānās palīdzības sūtījumi tiek uzskaitīti un kontrolēti Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajās iestādēs" publicēt laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors A.Sončiks

Kārtība, kādā humānās palīdzības sūtījumi tiek uzskaitīti un kontrolēti Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajās iestādēs

1. Šī kārtība nosaka, kā Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajās iestādēs (turpmāk — VID iestāde) saskaņā ar Ministru kabineta 1996.gada 12.marta noteikumiem Nr.61 "Humānās palīdzības kravu uzskaites, izsniegšanas un izmantošanas kārtība" uzskaita un kontrolē humānās palīdzības sūtījumus.

2. Saskaņā ar likumu "Par humānās palīdzības sūtījumiem" par humānās palīdzības sūtījumiem uzskatāmas kravas, kuras tiek sūtītas ar norādi "Humānā palīdzība" un kuru saņēmējs ar garantijas rakstu apliecina, ka saņemtā krava netiks atsavināta pret atlīdzību.

3. Humānās palīdzības sūtījumu saņēmējs (turpmāk — kravas saņēmējs) garantijas rakstu (1.pielikums) sastāda divos eksemplāros un iesniedz apstiprināšanai VID iestādei, kurā kravas saņēmējs ir reģistrēts kā nodokļu maksātājs. Viens garantijas raksta eksemplārs izsniedzams kravas saņēmējam, otrs paliek VID iestādē. Garantijas raksta derīguma termiņš nedrīkst pārsniegt 30 dienas no izsniegšanas dienas. Garantijas raksts ir derīgs vienai operācijai.

4. Ja VAD noformēšanas brīdī kravas saturs neatbilst vai daudzums pārsniedz garantijas rakstā norādīto, tad kravas saņēmējam VID iestādē jāapstiprina jauns garantijas raksts.

5. Muitas iestāde aprēķina un muitas kravas deklarācijas ailē "Nodokļu aprēķins" ieraksta par konkrēto kravu neiekasēto muitas maksājumu summu, bet ailē "MV" maksājuma kārtības vietā uzrāda indeksu "H".

6. Triju darbadienu laikā no muitas kravas deklarācijas noformēšanas dienas muitas iestāde iesniedz rakstisku informāciju (2.pielikums) VID iestādei, kuras teritorijā atrodas muitas iestāde, kas savukārt saņemto informāciju nosūta tai VID iestādei, kura kravas saņēmējam apstiprināja garantijas rakstu. Informāciju par humānās palīdzības kravu (aprēķinātos muitas maksājumus, kravas saturu, ievesto preču daudzumu) VID iestāde ievada Nodokļu uzskaites sistēmas (NIS) "elektroniskajā žurnālā".

7. Saņemot šo informāciju, VID iestāde, kura apstiprināja garantijas rakstu, izdara ierakstus NIS "elektroniskajā žurnālā", fiksējot tajā atsevišķi pa nodokļu veidiem aprēķinātos muitas maksājumus par ievesto humānās palīdzības kravu.

8. Humānās palīdzības kravu izlietošanu kontrolē VID iestāde, kura apstiprināja garantijas rakstu.

Ja triju mēnešu laikā no kravas saņemšanas dienas kravas saņēmējs nav iesniedzis VID iestādē, kurā viņš ir reģistrēts kā nodokļu maksātājs, pārskatu par humānās palīdzības sūtījuma kravas izlietojumu (1996.gada 27.maija VID rīkojums Nr.169), vai arī krava tiek atsavināta pret atlīdzību (piemēram, lai segtu izdevumus vai gūtu peļņu), tad nodokļu maksātājam, sākot ar humānās palīdzības kravas ievešanas (deklarēšanas) dienu, rodas nodokļu parāds.

Aprēķinātie muitas maksājumi no NIS "elektroniskā žurnāla" tiek pārsūtīti uz nodokļu maksātāja atlikuma vēsturi un tiek uzskaitīti šādos maksājumu veidos:

— iekšzemē iekasētais pievienotās vērtības nodoklis;

— dabas resursu nodoklis par videi kaitīgu preču un produktu realizāciju iekšzemē;

— ievedmuitas nodoklis.

Līdz "elektroniskā žurnāla" izstrādei aprēķinātie muitas maksājumi NIS programmatūrā jāievada ar universālās deklarācijas palīdzību. NIS programmatūrā jāveic darbības šādā secībā:

Pirmdokumenti Deklarācijas/pārskati Maksājamās summas tālāk, izvēloties attiecīgo maksājuma veidu, ievada aprēķināto summu.

Laukā "iemaksas termiņš līdz" jānorāda datums, kas uzrādīts muitas zīmogā, ar kuru ir apstiprināta muitas deklarācija par ievesto humānās palīdzības sūtījumu kravu.

Attiecīgi, sākot ar šo datumu (līdz samaksas dienai), nodokļu maksātājam saskaņā ar likuma "Par nodokļiem un nodevām" 29.panta pirmās un otrās daļas nosacījumiem muitas maksājumu parāda summas tiks palielinātas atbilstoši Latvijas Bankas noteiktajai refinansēšanas likmei kavējuma periodā un par samaksas termiņa nokavējumu maksātājam tiks aprēķināta nokavējuma nauda — no laikā nenomaksātā pamatparāda 0,05 procenti par katru nokavēto dienu.

Vienlaikus, ja kravas saņēmējs nav iesniedzis VID iestādē, kurā viņš ir reģistrēts kā nodokļu maksātājs, pārskatu par humānās palīdzības sūtījuma kravas izlietojumu vai krava tika atsavināta pret atlīdzību, VID iestāde rakstiski informē par to Finansu ministriju un neapstiprina saņēmēja iesniegto garantijas rakstu nākamās kravas saņemšanai.

9. Ja humānās palīdzības krava tiks atsavināta pret atlīdzību, tad kravas saņēmējam jāsniedz Valsts ieņēmumu dienesta iestādei ziņojums par tās atsavināšanu (3.pielikums). Pamatojoties uz minēto kravas saņēmēja ziņojumu, muitas maksājumu aprēķinātās summas tiks ievadītas NIS nodokļu maksātāja atlikuma vēsturē (ar humānās palīdzības sūtījuma ievešanas datumu, kurš uzrādīts muitas zīmogā).

1.pielikums

132VID.GIF (95824 BYTES)

2.pielikums

232VID.GIF (80168 BYTES)

3.pielikums

332VID.GIF (84776 BYTES)

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!