Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 9. marta noteikumi Nr. 236 "Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 22.decembra noteikumos Nr.1078 "Ģenētiski modificēto organismu riska novērtēšanas metodoloģija"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 12.03.2010., Nr. 41 https://www.vestnesis.lv/ta/id/206479-grozijumi-ministru-kabineta-2008-gada-22-decembra-noteikumos-nr-1078-genetiski-modificeto-organismu-riska-novertesanas-metodolo...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.237

Grozījums Ministru kabineta 2004.gada 8.aprīļa noteikumos Nr.263 "Dabas parka "Pape" individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi"

Vēl šajā numurā

12.03.2010., Nr. 41

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 236

Pieņemts: 09.03.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.236

Rīgā 2010.gada 9.martā (prot. Nr.12 35.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 22.decembra noteikumos Nr.1078 "Ģenētiski modificēto organismu riska novērtēšanas metodoloģija"

Izdoti saskaņā ar Ģenētiski modificēto organismu aprites likuma
5.panta pirmās daļas 3.punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2008.gada 22.decembra noteikumos Nr.1078 "Ģenētiski modificēto organismu riska novērtēšanas metodoloģija" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 201.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 2.punktu šādā redakcijā:

"2. Ģenētiski modificēto organismu riska novērtēšanas mērķis ir noteikt un novērtēt to iespējamo kaitīgo tiešo vai netiešo, tūlītējo vai kavēto ietekmi uz cilvēku un dzīvnieku veselību vai vidi, kādu var radīt noteiktu ģenētiski modificētu organismu izplatīšana vidē vai tirgū."

2. Svītrot 3.punktu.

3. Papildināt 4.punktu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Pamatojoties uz vides riska novērtējumu, persona nosaka atbilstošus riska pārvaldības pasākumus un izmantojamās metodes."

4. Izteikt 5.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.2. aprakstīt vides stāvokli jeb vides bāzes līniju pirms ģenētiski modificēto organismu izplatīšanas vidē, kamēr vēl nav identificējamas nekādas (kaitīgas) ģenētiski modificētā organisma īpašības. Bāzes līnija ir atskaites punkts, ar ko salīdzina turpmākās izmaiņas, kuras var radīt ģenētiski modificēto organismu izplatīšana vidē vai tirgū. Bāzes līnija ir atkarīga no uztvērējvides, arī biotiskiem un abiotiskiem faktoriem (piemēram, saglabātās dabiskās ekoloģiskās vides, bioloģiskās daudzveidības, lauksaimniecības zemes vai piesārņotas zemes), vai dažādu vides apstākļu kombinācijām. Ja paredzēta ģenētiski modificēto organismu izplatīšana tirgū, apraksta to vides bāzes līniju, kurā ģenētiski modificēto organismu ir paredzēts izplatīt (audzēt);".

5. Papildināt 5.6.apakšpunktu aiz vārda "norādīt" ar vārdiem "ģenētiski modificēto organismu".

6. Papildināt noteikumus ar 11.7.apakšpunktu šādā redakcijā:

"11.7. tas rada ietekmi uz bioloģisko daudzveidību."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministrs J.Dūklavs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!