Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 9. marta noteikumi Nr. 227 "Noteikumi par kārtību, kādā pasta komersants izmaksā atlīdzību par iekšzemes pasta sūtījumu nozaudēšanu, to satura bojājumu vai iztrūkumu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 12.03.2010., Nr. 41 https://www.vestnesis.lv/ta/id/206470-noteikumi-par-kartibu-kada-pasta-komersants-izmaksa-atlidzibu-par-iekszemes-pasta-sutijumu-nozaudesanu-to-satura-bojajumu-vai-i...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.228

Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 13.aprīļa noteikumos Nr.286 "Veselības ministrijas nolikums"

Vēl šajā numurā

12.03.2010., Nr. 41

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 227

Pieņemts: 09.03.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.227

Rīgā 2010.gada 9.martā (prot. Nr.12 20.§)

Noteikumi par kārtību, kādā pasta komersants izmaksā atlīdzību par iekšzemes pasta sūtījumu nozaudēšanu, to satura bojājumu vai iztrūkumu

Izdoti saskaņā ar Pasta likuma
47.panta otro daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā pasta komersants izmaksā atlīdzību par iekšzemes pasta sūtījumu nozaudēšanu, to satura bojājumu vai iztrūkumu (turpmāk – atlīdzība).

2. Ja ir nozaudēts iekšzemes pasta sūtījums vai konstatēts tā satura bojājums vai iztrūkums, persona, kurai saskaņā ar Pasta likuma 46.pantu ir tiesības uz atlīdzību (turpmāk – atlīdzības saņēmējs), var iesniegt pasta komersantam iesniegumu par atlīdzības saņemšanu (turpmāk – iesniegums). Iesniegumā norāda:

2.1. informāciju par iesniedzēju;

2.2. prasījumu;

2.3. faktus, kas pamato atlīdzības saņemšanu (apraksts);

2.4. atlīdzības izmaksas veidu.

3. Ja ir saņemts iesniegums, pasta komersants veic pārbaudi, lai noskaidrotu tajā minētos apstākļus.

4. Pasta komersants ne vēlāk kā mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas pieņem lēmumu par atlīdzības piešķiršanu vai atteikumu izmaksāt atlīdzību, pamatojot atteikuma iemeslus. Par pieņemto lēmumu pasta komersants rakstiski paziņo iesnieguma iesniedzējam.

5. Ja iesniegums ir pamatots, pasta komersants ir materiāli atbildīgs Pasta likuma 44.pantā minētajos gadījumos.

6. Pasta komersants lēmumā par atlīdzības piešķiršanu norāda atbilstoši šiem noteikumiem izmaksājamās atlīdzības apmēru.

II. Izmaksājamās atlīdzības apmērs

7. Par nozaudētu ierakstītu vēstuļu korespondences sūtījumu neatkarīgi no tā satura un svara pasta komersants izmaksā atlīdzību 20 latu apmērā un iekasēto pasta pakalpojuma tarifa summu.

8. Ja konstatēts ierakstīta vēstuļu korespondences sūtījuma satura bojājums vai iztrūkums un ierakstītam vēstuļu korespondences sūtījumam:

8.1. ir satura saraksts, pasta komersants izmaksā atlīdzību, kas atbilst bojāto vai iztrūkstošo priekšmetu faktiskajai vērtībai saskaņā ar satura sarakstu ar nosacījumu, ka izmaksājamā atlīdzība nepārsniedz šo noteikumu 7.punktā minēto summu;

8.2. nav satura saraksta vai kāds priekšmets sarakstā nav minēts, pasta komersants izmaksā atlīdzību, ko veido šo noteikumu 7.punktā minētās summas daļa un iekasētās pasta pakalpojuma tarifa summas daļa proporcionāli pasta sūtījuma svara samazinājumam.

9. Par nozaudētu apdrošinātu pasta sūtījumu neatkarīgi no tā satura un svara pasta komersants izmaksā atlīdzību, kas atbilst pasta sūtījuma apdrošinājuma summai, un iekasēto pasta pakalpojuma tarifa summu.

10. Ja konstatēts apdrošināta pasta sūtījuma satura bojājums vai iztrūkums un apdrošinātam pasta sūtījumam:

10.1. ir satura saraksts, pasta komersants izmaksā atlīdzību, kas atbilst bojāto vai iztrūkstošo priekšmetu faktiskajai vērtībai saskaņā ar satura sarakstu ar nosacījumu, ka izmaksājamā atlīdzība nepārsniedz pasta sūtījuma apdrošinājuma summu;

10.2. nav satura saraksta vai kāds priekšmets sarakstā nav minēts, pasta komersants izmaksā atlīdzību, ko veido apdrošinājuma summas daļa un iekasētās pasta pakalpojuma tarifa summas daļa proporcionāli pasta sūtījuma svara samazinājumam.

11. Par nozaudētu neapdrošinātu pasta paku pasta komersants izmaksā atlīdzību. Atlīdzību veido:

11.1. pamatsumma – 30 latu;

11.2. papildsumma, kuras apmēru nosaka atkarībā no pasta pakas svara – trīs lati par kilogramu;

11.3. iekasētā pasta pakalpojuma tarifa summa.

12. Ja konstatēts neapdrošinātas pasta pakas satura bojājums vai iztrūkums un neapdrošinātai pasta pakai:

12.1. ir satura saraksts, pasta komersants izmaksā atlīdzību, kas atbilst bojāto vai iztrūkstošo priekšmetu faktiskajai vērtībai saskaņā ar satura sarakstu ar nosacījumu, ka izmaksājamā atlīdzība nepārsniedz šo noteikumu 11.punktā minēto summu;

12.2. nav satura saraksta vai kāds priekšmets sarakstā nav minēts, pasta komersants izmaksā atlīdzību – šo noteikumu 11.punktā minētās summas daļu proporcionāli pasta pakas svara samazinājumam.

13. Par atpakaļnosūtītu pasta paku bez paskaidrojuma par tās neizsniegšanas iemeslu pasta komersants izmaksā atlīdzību, kas atbilst iekasētā pasta pakalpojuma tarifa summai, ja nosūtītājs iesniegumu iesniedz uzreiz pēc attiecīgā pasta sūtījuma saņemšanas atpakaļ.

III. Atlīdzības izmaksa

14. Pasta komersants atlīdzību izmaksā skaidrā naudā pasta komersanta noteiktajā atlīdzības izmaksas vietā vai pārskaita atlīdzības saņēmēja norādītajā kredītiestādes kontā vai pasta norēķinu sistēmas kontā.

15. Atlīdzību pasta komersants izmaksā vai pārskaita šo noteikumu 14.punktā minētajā kontā mēneša laikā no attiecīgā lēmuma pieņemšanas dienas.

16. Ja atlīdzības saņēmējs iesniegumā ir norādījis mazāku atlīdzības summu, nekā minēts šajos noteikumos, pasta komersantam ir tiesības izmaksāt atlīdzību iesniegumā minētajā apmērā.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Satiksmes ministrs K.Gerhards

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!