Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rēzeknes pilsētas domes 2009. gada 11. decembra saistošie noteikumi Nr. 17 "Rēzeknes pilsētas ielu nosaukumu un ēku numerācijas norādes kārtības noteikumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.03.2010., Nr. 40 https://www.vestnesis.lv/ta/id/206378

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Republikas Satversmes tiesas spriedums

Par Ministru kabineta 2006. gada 19. decembra noteikumu Nr.1022 "Noteikumi par ieslodzīto personu uztura un sadzīves vajadzību materiālā nodrošinājuma normām" 1. pielikuma atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 111. pantam

Vēl šajā numurā

11.03.2010., Nr. 40

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rēzeknes pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 17

Pieņemts: 11.12.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.17

2009.gada 11.decembrī (prot. Nr.16, 9.p.)

Rēzeknes pilsētas ielu nosaukumu un ēku numerācijas norādes kārtības noteikumi

Izdoti, pamatojoties uz likuma "Par pašvaldībām"
43.panta pirmās daļas 5.punktu

1. Vispārīgie noteikumi

1.1. Noteikumi paredz ielu nosaukumu un ēku numerācijas norādes kārtību Rēzeknes pilsētas administratīvajā teritorijā.

1.2. Par ēku numerācijas un ielu nosaukumu norāžu izvietošanu un uzturēšanu atbilstoši šiem noteikumiem ir atbildīga fiziska vai juridiska persona, kas ir ēkas īpašnieks vai tiesiskais valdītājs.

1.3. Uz ēku fasādēm izvietotām ielu nosaukumu un ēku numerācijas plāksnēm jāatbilst apstiprinātajiem paraugiem (pielikums Nr.1).

1.4. Ielu nosaukumu un ēku numerācijas plākšņu izvietošana pie ēkām, kas ir arhitektūras un kultūras pieminekļi, kā arī kas atrodas to aizsardzības zonās, jāsaskaņo ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju.

1.5. Ēkas numerācijas un ielu nosaukumu plāksnes ir jāuztur kārtībā, t.i., izvietotā plāksne nedrīkst būt sarūsējusi, deformēta un tai jābūt skaidri salasāmai.

1.6. Ēkas iepriekšējais numerācijas princips tiek saglabāts.

1.7. Jaunuzceltām ēkām numuru piešķir Rēzeknes pilsētas dome.

2. Ielu nosaukumu un ēku numerācijas plākšņu izvietošanas kārtība

Ielu nosaukumu plākšņu izvietošanas kārtība:

2.1. Ielu nosaukumu plāksnes tiek izgatavotas tumši zilā krāsā (ultramarīna tonis – pēc kataloga RAL 5013 vai ORACAL 50 Dark blue) ar baltu apmali un uzrakstiem baltā krāsā. Teksts latviešu valodā.

Plākšņu izmēru tipi:

1) 160x470 mm;

2) 160 x620 mm;

3) 160x770 mm;

4) 160x930 mm.

2.2. Plāksnes novietojamas pie ēkas fasādes daļas, kura ir vērsta pret ielu vai žogu tā, lai ielas nosaukums būtu labi saskatāms no ielas puses.

2.3. Ielu nosaukumu plāksnes tiek izvietotas uz katras šķērsielas stūra ēkas 2,5 m augstumā no zemes un 30 cm attālumā no ēkas stūra. Iespējamas šī izvietojuma variācijas atbilstoši ēkas arhitektoniskajam veidojumam.

2.4. Vietās, kur ēkas siena vai žogs nav piemēroti plāksnes uzstādīšanai atbilstoši šiem noteikumiem, plāksni piestiprina speciāli izgatavotam stabam, iepriekš saskaņojot to ar Rēzeknes pilsētas domes Būvvaldi.

Ēku numerācijas plākšņu izvietošanas kārtība:

2.5. Ēkas numerācijas plāksnes tiek izgatavotas tumši zilā krāsā (ultramarīna tonis – pēc kataloga RAL 5013 vai ORACAL 50 Dark blue) ar baltu apmali un uzrakstiem baltā krāsā. Plākšņu izmēru tipi:

160 x 245 mm – līdz trīszīmju numuriem;

160 x 310 mm – līdz pieczīmju numuriem;

320 x 250 mm – privātīpašumā esošo ēku numerācijai.

2.6. Ēkas numerācijas plāksne tiek uzstādīta 2,5 m augstumā no zemes.

2.7. Ēkas numerācijas plāksnes tiek izvietotas pie ēkas centrālās ieejas labajā pusē. Pie ēkām ar daudzām vienāda tipa ieejām numerācijas plāksnes tiek izvietotas pie abām malējām ieejām.

2.8. Vietās, kur ēkas siena vai žogs nav piemēroti plāksnes uzstādīšanai atbilstoši šiem noteikumiem, plāksni piestiprina speciāli izgatavotam stabam, iepriekš saskaņojot to ar Rēzeknes pilsētas domes Būvvaldi.

2.9. Ēkām, kuru fasādes vērstas uz apbūves iekšpusi, numerācijas plāksne papildus tiek izvietota uz ēkas daļas, kas atrodas uz ielas pusi. Ja ēka atrodas perpendikulāri ielai, papildus jāizvieto ēkas numerācijas zīme uz ēkas gala sienas.

2.10. Ēkas numerācijas plāksne tiek izvietota no ēkas ieejas labā pusē vienādā augstumā ar ielas nosaukuma plāksni.

2.11. Uz ēkas numerācijas plāksnes var uzrādīt ēkas piederību:

1) valsts īpašums;

2) pašvaldības īpašums;

3) privātīpašums.

3. Atbildība par šo noteikumu neievērošanu

3.1. Šo noteikumu ievērošanas kontroli realizē un administratīvā pārkāpuma protokolu sastādīt ir tiesīgas Rēzeknes pilsētas domes Pašvaldības policijas pārvaldes amatpersonas.

3.2. Par šo saistošo noteikumu pārkāpšanu pārkāpējam – izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz Ls 25,- (divdesmit pieci lati).

3.3. Administratīvo protokolu izskata un lēmumu par šo saistošo noteikumu pārkāpšanu pieņem Rēzeknes pilsētas domes Administratīvā komisija.

2.3. Administratīvais sods šo noteikumu pārkāpēju neatbrīvo no pārkāpuma novēršanas, kā arī ar savu darbību nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.

4. Pārejas noteikumi

4.1. Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanās brīdi spēku zaudē Rēzeknes pilsētas domes 1999.gada 25.novembra saistošie noteikumi Nr.17 "Rēzeknes ielu nosaukumu un ēku numerācijas norādes kārtības noteikumi".

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs A.Bartaševičs


 

Pielikums Nr.1
Rēzeknes pilsētas domes
2009.gada 11.decembra saistošajiem noteikumiem Nr.17

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!