• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par skolēnu ēdināšanas jautājumu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.03.2010., Nr. 36 https://www.vestnesis.lv/ta/id/206050

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par starptautiskā aizdevuma izlietojumu tautsaimniecībai

Vēl šajā numurā

04.03.2010., Nr. 36

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par skolēnu ēdināšanas jautājumu

Saeimas Bērnu tiesību aizsardzības apakškomisijas deputāti 23.februārī vienojās aicināt atbildīgās amatpersonas izstrādāt konkrētus priekšlikumus skolēnu ēdināšanas jautājuma sakārtošanai.

“Aizvien biežāk saņemam informāciju, ka bērni skolās ir nepaēduši, jo vecākiem nav naudas, ko bērniem iedot līdzi uz skolu pusdienām. Pašvaldības šo jautājumu risina pēc saviem ieskatiem un iespējām – atsevišķas pašvaldības spējīgas visā pamatskolā nodrošināt bezmaksas ēdināšanu, savukārt liela daļa pašvaldību tikai pirmklasniekus ēdina bez maksas,” norādīja apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Dukšinskis.

Daudzās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Igaunijā un Somijā, ar likumu noteikts, ka bezmaksas skolēnu ēdināšana ir daļa no bezmaksas izglītības. Lai gan pašreizējā ekonomiskajā situācijā to nav iespējams nodrošināt visās klasēs, ir jāizstrādā vienots regulējums bērnu ēdināšanai skolās, uzsvēra apakškomisijas priekšsēdētājs.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve Inga Millere deputātus informēja, ka, pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, daļa vecāku vairs nevar nodrošināt bērniem naudu pusdienām, savukārt daļa bērnu izvēlas doties pusdienot uz mājām.

Deputāti noskaidroja, ka no nākamā gada pašvaldības apsver iespēju dibināt skolās internātus, kas tādējādi ļautu pašvaldību līdzekļus, kas tiek tērēti bērnu nogādāšanai uz skolu, daļēji novirzīt arī skolēnu ēdināšanai.

“Pēc Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas reorganizācijas neviena no ministrijām nevēlas uzņemties atbildību par skolēnu ēdināšanu. Tādēļ aicināsim Labklājības ministriju sadarbībā ar Izglītības un zinātnes minis­triju un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju divu mēnešu laikā izstrādāt un apakškomisijai iesniegt konkrētus priekšlikumus šā jautājuma sakārtošanai,” pauda J.Dukšinskis.

Saeimas preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!